خانه » تاپ » ۶ پیشنهاد وحید دلپسند به نشست های روزنامه نگار در زوم

۶ پیشنهاد وحید دلپسند به نشست های روزنامه نگار در زوم

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=13840

خبر پارسی -وحید دلپسند: گاهی اقدام هایی ساده و کم خرج، به شرط استمرار، می تواند اثرگذار و جریان ساز باشد. سلسله نشست های روزنامه نگار در زوم از این دست حرکت هاست.

استمرار این نشست ها، خود به تنهایی، یک اتفاق فرخنده در فضای فرهنگی فارس است. اینکه ذره بین دستانِ مطبوعاتی، زیر ذره بین و زوم همکارانشان بروند، هم الگو دهنده و الهام بخش است و هم می تواند سایر صنف ها را تحریک کند تا خود را به محک نقد هم صنف ها بگذارند. کیمیایی که این روزها در همه عرصه ها سخت بدان محتاجیم. در واقع حرکت های فرهنگی برجسته ای مثل روزنامه نگار در زوم، علاوه بر این که خود به نوعی مستند سازی فعالیت بخشی از فعالان تاریخ معاصر مطبوعات فارس است، همزمان تلاش می کند تا با تصحیح برخی کژی و کاستی های حرفه ای روزنامه نگاران، به ارتقای سطح برونداد رسانه های فارس بپردازد.اما این برنامه در کنار همه مزایا و برجستگی های خود، ایرادهایی نیز دارد که شایسته می نماید تا گردانندگان آن در دو سالگی به رفع آن همت بگمارند:

۱- به نظر می رسد برگزاری ماهانه نشست ها، آن را با مشکل عدم استقبال و دم دستی شدن مواجه ساخته است. یک پیشنهاد می تواند این باشد که نشست ها فصلی برگزار شود.

۲-به نظر می آید در دور جدید فعالیت بهتر باشد که گردانندگان از ابزارهای کمکی برای معرفی و بررسی کارنامه سوژه نشست استفاده کنند؛ مثل تهیه مستند ویدیویی و…

۳-گردانندگی نشست هم می تواند به تناوب بین دو سه نفر از شخصیت های برجسته مطبوعات، با یاری جستن از ظرفیت پیشکسوتان، در گردش باشد

۴-این برنامه در دور جدید فعالیت خود می تواند به شکلی عمیق تر به بررسی ابعاد مختلف فعالیت رسانه های استان بپردازد. به عبارتی، از این برنامه انتظار می رود که به زودی و در کنار روزنامه نگاران، زوم خود را روی شخصیت حقوقی رسانه بگدارد و عملکرد رسانه، رویکرد آن و آینده پیش رو را به نقد بگذارد.

۵- زوم در اطلاع رسانی و انعکاس اخبار نشست و در تولیدمحتوای متنوع رسانه ای، به قوت اجرای نشست ها نیست. زوم می تواند در دور جدید از روابط عمومی قوی تر و همکارانی که بتوانند با ابزار و قالب های نوین رسانه ای( مالتی مدیا) به تولید محتوا بپردازند، یاری جوید.

۶- کاش صدا و سیما از برج عاج خود نزول اجلال می فرمود و خود را عضوی همچون سایر اعضا، در قالب خانواده رسانه در استان، قلمداد می کرد.
به امید موفقیت زوم، در دور جدید فعالیت ها و همچنین آرزوی توفیق برای گردانندگان فهیم آن

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme