خانه » اخبار ویژه » استان‌های کشور چند ورزشکار المپیکی دارند؟سهم فارس فقط یک ورزشکار

استان‌های کشور چند ورزشکار المپیکی دارند؟سهم فارس فقط یک ورزشکار

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=11413

خبر پارسی -از ۶۳ ورزشکار المپیکی کشور سهم استان فارس فقط یک ورزشکار است!

استان مازندران با داشتن ۱۳ ورزشکار بیشترین سهم را در کاروان المپیکی ایران دارد و باید دید پس از پایان بازی ها کدام استان در مدال آوری موفق تر بوده است.

به گزارش ایسنا، کاروان ایران با ۶۳ ورزشکار در المپیک ریو حاضر می شود که این ۶۳ ورزشکار نماینده ۱۹ استان هستند. طبق انتظار سهم مازندران بیشتر از استان های دیگر است  و با  ۱۳ ورزشکار المپیکی در صدر قرار دارد. سهم تهران نیز ۹ نماینده است ،اصفهان و البرز هر کدام  با پنج ورزشکار در رده سوم قرار دارند.

اردبیل، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، قم، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، مرکزی، هرمزگان و یزد استان هایی هستند که از داشتن سهمیه المپیک بی نصیب مانده اند.

قطعا برای هر کشور مدال آوری  نسبت به کسب سهمیه بیشتر از اهمیت بالاتری  برخورداراست و باید دید در پایان بازیها کدام استان گوی سبقت را ربوده و سهم بیشتری در پر کردن سبد مدالی ایران داشته است.

ملی‌پوشان استانهای مختلف کشور در بازیهای المپیک به ترتیب زیر هستند:

(-لیلا رجبی با توجه به اینکه متولد بلارو س بوده و تابعیت ایران را پذیرفته است، جزو ورزشکاران استان خاصی درنظر گرفته نشده است.)

آذربایجان شرقی

۱-کاوه موسوی (دوومیدانی)

۲-قادر میزبانی (دوچرخه سواری)

۳-میر صمد پورسیدی (دوچرخه سواری)

آذربایجان غربی

۱-سعید معروف(والیبال)

۲-میلاد عبادی پور(والیبال)

اصفهان

۱-رضا قاسمی (دوومیدانی)

 ۲-سهراب مرادی (وزنه برداری)

۳-سجاد مردانی (تکواندو)

۴-امیر غفور (والیبال)

۵-گلنوش سبقت الهی (تیراندازی)

استان البرز

۱-علیرضا کریمی (کشتی آزاد)

۲-شهرام محمودی (والیبال)

۳-کیمیا علیزاده (تکواندو)

۴-علیرضا خجسته (جودو)

۵-مهدی خدابخشی (تکواندو)

ایلام

۱-علی هاشمی (وزنه برداری)

۲-پوریا نوروزیان (تیراندازی)

استان تهران              

۱-حمید سوریان (کشتی فرنگی)

۲-علی پاکدامن ( شمشیربازی)

۳-حمزه زرینی (والیبال)

۴-حسن رحیمی (کشتی آزاد)

۵- احسان حدادی (دوومیدانی)

۶-الهه احمدی (تیراندازی)

۷-احسان روزبهانی (بوکس)

۸-سعید ملایی(جودو)

 ۹-مهدی مهدوی(والیبال)

چهارمحال و بختیاری

 ۱-محمود صمیمی(دوومیدانی)

۲-محمد ارزنده(دوومیدانی)

۳-محمد جعفر مرادی(دوومیدانی)

خراسان رضوی

۱-آریا نسیمی شاد(شنا)

۲-حسن تفتیان(دوومیدانی)

۳-جواد محجوب(جودو)

خراسان جنوبی

۱-نجمه خدمتی(تیراندازی)

خوزستان

۱-حبیب الله اخلاقی یا رامین طاهری (کشتی فرنگی)

۲-سعید عبدولی(کشتی فرنگی)

۳-محمد موسوی(والیبال)

۴-مصطفی شریفات(والیبال)

زنجان

۱-مهسا جاور(قایقرانی)

۲-میثم نصیری(کشتی آزاد)

فارس

۱-امید نوروزی(کشتی فرنگی)

قزوین

۱-مهدی مرندی(والیبال)

کرمانشاه

۱-کیانوش رستمی(وزنه برداری)

۲-ندا شهسواری(تنیس روی میز)

کرمان

۱-زهرا نعمتی(تیروکمان)

گلستان

۱-پژمان قلعه نوعی(دوومیدانی)

۲-فرهاد قائمی(والیبال)

لرستان

۱-آروین گودرزی(دوچرخه سواری)

مازندران

۱-بهداد سلیمی(وزنه برداری)

 ۲-محمدرضا براری(وزنه برداری)

۳-حسن یزدانی(کشتی آزاد)

 ۴-رضا یزدانی(کشتی آزاد)

۵-کمیل قاسمی(کشتی آزاد)

۶-بشیر باباجان زاده(کشتی فرنگی)

۷-قاسم رضایی(کشتی فرنگی)

۸-نیما عالمیان(تنیس روی میز)

۹-نوشاد عالمیان(تنیس روی میز)

۱۰-فرزان عاشورزاده(تکواندو)

۱۱-مجتبی میرزاجانپور(والیبال)

۱۲-عادل غلامی(والیبال)

۱۳-مجتبی عابدینی( شمشیربازی)

همدان

۱-حمیدرضا زورآوند(دوومیدانی)

۲-مه لقا جام بزرگ(تیراندازی)

گزارش از آتنا خلیلی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme