عالیجنابان!مدیران ارشد!استانداران! اگر دولت را عالیجنابان!مدیران ارشد!استانداران! اگر دولت را مستعجل نمی خواهید به گزینه نمایندگان تن ندهید/ همه وزرا فدای یک تار موی رئیس جمهور!

خبر پارسی: ابقا و استمرار فعالیت مدیران احمدی‌نژادی در دستگاه‌های مختلف اداری استان فارس در حالی با اعتراض جناح اصلاح طلب و نیز حامیان حسن روحانی در این استان روبرو شده، که برخی از مقامات ارشد استان از دخالت‌های بی‌حد و حصر نمایندگان مجلس در روند انتصابات خبر می‌دهند.

دخالت گسترده نمایندگان مجلس در روند انتصابات در استان فارس به عنوان مصداق روشنی از بی‌توجهی به اصل تفکیک قوا و تهدید مدیران ارشد استان به استیضاح و احضار وزیر مربوطه باعث شده عملا مدیران ارشد دولت روحانی در لاک دفاعی قرار بگیرند و به بهانه جلب رضایت نمایندگان مجلس زمینه اعتراض و نارضایتی حامیان دولت را به خصوص در شهرهای استان فراهم کنند.

آنچنان که همه می‌دانندتقریبا  ۱۸ نماینده فارس در مجلس در طول انتخابات سال ۹۲ نه تنها در مسیر جریان حمایت از حسن روحانی حرکت نکردند بلکه برخی از آنان از جمله اکثر قریب به اتفاق نمایندگان شیراز از هیچ تلاشی برای شکست روحانی و حامیانش دریغ نکردند حالا اما یکی پس از دیگری خود را برای رسیدن به مقاصدی که هیچ تعریف قانونی از آن وجود ندارد، دست و پا می‌زنند.

در حالی که مدیران احمدی‌نژادی ۸ سال بدون هیچ ممنوعیت در این استان تاختند و پرونده‌ای برجای گذاشتند که حتی اصولگرایان استان هم حاضر به دفاع از آن نیستند، حالا مدیران ارشد چاره‌ای جز ابقای همین مدیران ندارند.

بررسی خبر پارسی نشان می‌دهد دو موضوع فشار گسترده نمایندگان مجلس بر مدیریت ارشد استان و نیز انتصاب بی‌مورد افراد به جریانات پس از سال ۸۸ باعث محدودیت گسترده برای روند تغییرات در این استان شده است.

آن گونه که برخی مدیران ارشد مدعی هستند فشار و تهدید نمایندگان برای انتصاب مدیرانی حتی در بخش‌های کوچک و دور افتاده و جلب همکاری برخی از ائمه جمعه توسط نمایندگان مجلس باعث شده عملا روند انتصابات در این استان با تاخیر گسترده دنبال شود.

دستگاه‌هایی چون آموزش و پرورش و صنعت ومعدن و تجارت که تاکنون با مدیرانی از جنس اصلاح طلبان در دولت روحانی کار خود را شروع کرده‌اند، در برابر فشار گسترده نمایندگان به رویکردی تدافعی روی آورده و عملا فرصت مبارزه را به جلب نظر نمایندگان مجلس تغییر داده‌اند.

موضوع دخالت نمایندگانی که تا پیش از این حتی در سفرهای استانی رئیس جمهور سابق یا دعوت نمی‌شدند و یا حتی در پایین‌ترین نقطه جلسه برایشان جا رزرو می‌شد، حالا از سه منظر قابل بررسی است.

نخست اینکه، باج دادن مدیران ارشد به نمایندگان مجلس عملا اصل تفکیک قوا را زیر سئوال برده و فتح بابی می‌شود که از این پس نمایندگان مجلس از هر قشر و گروهی که باشند، به جای دولت تصمیم‌گیری کنند. ضمن اینکه دولت برای اجرای سیاست‌های خود نمی‌تواند به مدیرانی اتکا کند که با لابی‌گری نمایندگان منصوب شده است.

نکته دوم اینکه، استمرار این روند و افزایش قدرت نمایندگان در انتصاب مدیران، با روح نظارتی نمایندگان مردم نیز در تضاد است و از این پس نمایندگان قدرت نظارت بر مدیرانی که منصوب خود آنهاست، را از دست می‌دهند.

نکته سوم اینکه، استان فارس ناشی از عملکرد ۸ سال قبل مدیران احمدی‌نژادی و حمایت چشم و گوشه بسته نمایندگان فارس از  دولت گذشته، در بحرانی‌ترین شرایط خود در سالیان پس از انقلاب اسلامی قرار گرفته است

موضوع ناتمام راه‌آهن شیراز ـ اصفهان، متروی شیراز،‌ نرخ بیکاری بالای ۲۷ درصد، پروژه‌های تعطیل شده پتروشیمی‌های ۱۲ گانه شهرهای استان، موضوع عقب ماندگی صنعتی فارس، مسائل امنیتی و اجتماعی و … همه مسائلی است که در صورت توجه نمایندگان هیچ فرصتی برای دخالت آنان در امور انتصابات باقی نخواهد گذاشت.

طلبکاری نمایندگان در برابر کاری که انجام نداده‌اند و وضعیت نگران کننده استان فارس در حوزه‌های مختلف نشان می‌دهد که این نمایندگان نه تنها قصدی برای حمایت از دولت و جبران مافات ندارند، بلکه خود را هم در برابر اتفاقات ۸ سال دولت احمدی‌نژاد در این استان مسئول نمی‌دانند. نتیجه عملکرد آنان در فشار به مدیران برای انتصاب مدیران دلخواهشان چیزی جز اتفاقاتی که در سازمان صنعت و معدن یا جهادکشاورزی شاهد بودیم، به همراه نخواهد داشت.

اتخاذ سیاست تدافعی و عقب نشینی در برابر خواست نمایندگان مجلس و برخی لابی‌های قدرت در استان فارس، آنچنان که این روزها در بیانیه‌های طرفداران روحانی و رسانه‌های حامیان دولت مورد انتقاد قرار می‌گیرد، چیزی جز تهدید و تحدید آینده استان فارس را به همراه نخواهد داشت.

اگرچه بزرگان کشور و دلسوزان استان برای همراهی و همدلی مدیران استان و نمایندگان در زمینه توسعه فارس، مکرر توصیه می‌کنند اما به این معنای باج خواهی نمایندگان و باج دهی مدیران نیست. رسیدن به ساختاری همدل در استان آن زمان شکل خواهد گرفت که هرکس جایگاه خود را بشناسد و هرکس در مقام خود برای توسعه استان تلاش کند.

به نظر می‌رسد در شرایط کنونی با توجه به کارنامه متزلزل نمایندگان فعلی مجلس، مدیران استان باید در برابر رای مردم به حسن روحانی خود را مسئول بدانند و اینکه رای مردم را به نظرات مداخله جویانه چند نماینده مجلس بفروشند، جز ناراحتی مردم و ادامه وضعیت بحرانی استان چیزی عاید مردم نخواهد شد.

دوستی می گفت: همه وزرا فدای یک تار موی رئیس جمهور! او با اشاره به یادداشت یکی از سایت ها مبنی بر اینکه حسن روحانی فدایی ندارد می گفت: این روزها برخی استانداران و برخی مدیران کل در استان ها در توجیه انتخاب مدیران ناکارآمد پای تمایندگان را وسط می کشند و می گویند مجبوریم به گزینه نمایندگان تن دهیم وگرنه وزیر استیضاح می شود! دوستمان ادامه داد: آقا چرا اولین فدائیان رئیس جمهور وزرایش نباشند؟ به گزینه نمایندگان و ائمه جمعه تن ندهید تا وزیر استیضاح شود.اتفاقا وزیر در جلسه استیضاح خود شفاف سازی کند و اعلام کند دلایل عنوان شده برای استیضاحش بهانه است او برای این استیضاح می شود که به مدیران پیشنهادی نمایندگان تن نداده. جلسه استیضاح وزیر فرصتی برای دفاع از دولت است تا مستند در صحن علنی مجلس اعلام کند فلان نماینده و یا فلان امام جمعه در فلان شهرستان دور می خواستند خارج از اختیار قانونی مدیر منصوب کنند! اگر این ادعاها درست باشد وزیر و دولت می توانند این تهدید نمایندگان را در پیشگاه آحاد ملت تبدیل به فرصت کنند.

 اگر واقعا وزیری دوستدار و فدایی رئیس جمهور است به استیضاح تن دهد به مدیران تحمیلی نه. تن دادن به مدیران تحمیلی نمایندگان یعنی فاصله گرفتن از رای مردم. یعنی بازگشت به وضعیت قبل.یعنی سقوط دولت حسن روحانی. یعنی اینکه دولت بشدت در استان ها ریزش رای خواهد داشت و حسن روحانی اولین رئیس جمهوری خواهد بود که یک دوره بیشتر حکومت نخواهد کرد. تن دادن به گزینه نمایندگان یعنی دولت مستعجل! یعنی دیوان حافظ را بگشائیم و با حسرت بخوانیم :

 

یاد باد آن که سر کوی توام منزل بود                    دیده را روشنی از خاک درت حاصل بود

راست چون سوسن و گل از اثر صحبت پاک                    بر زبان بود مرا آن چه تو را در دل بود

دل چو از پیر خرد نقل معانی می‌کرد                   عشق می‌گفت به شرح آن چه بر او مشکل بود

آه از آن جور و تطاول که در این دامگه است           آه از آن سوز و نیازی که در آن محفل بود

در دلم بود که بی دوست نباشم هرگز                 چه توان کرد که سعی من و دل باطل بود

دوش بر یاد حریفان به خرابات شدم                    خم می دیدم خون در دل و پا در گل بود

بس بگشتم که بپرسم سبب درد فراق                مفتی عقل در این مسله لایعقل بود

راستی خاتم فیروزه بواسحاقی           خوش درخشید ولی دولت مستعجل بود

دیدی آن قهقهه کبک خرامان حافظ            که ز سرپنجه شاهین قضا غافل بود

آقایان!عالیجنابان!مدیران ارشد!استانداران! اگر دولت دکتر روحانی را مستعجل نمی خواهید اگر راست می گوئید که زیر فشار نمایندگان قرار دارید به گزینه آنها تن ندهید لطفا! تن دادن به گزینه نمایندگان یعنی فاصله گرفتن از مردم یعنی پشت کردن مردم به رئیس جمهور. شما که دولت شیخ حسن را مستعجل نمی خواهید؟

13 دیدگاه برای “عالیجنابان!مدیران ارشد!استانداران! اگر دولت را عالیجنابان!مدیران ارشد!استانداران! اگر دولت را مستعجل نمی خواهید به گزینه نمایندگان تن ندهید/ همه وزرا فدای یک تار موی رئیس جمهور!

 1. ناجوانمردانه ترین کار ممکن این است که خدای ناکرده مجلسی ها از حق استیضاح سو استفاده کنند. انشاالله که اینگونه نیست.

  1. در این استان که مردانش عصا از کور می دزدند
   من از نابخردی اینجا درایت در انتظار دارم

 2. سلام
  حسن بزرگ احمدی ن‍‍ژاد ایستادن پای دوستان بود.
  اما دولت آقای روحانی (حداقل در استان فارس)دوستان قبل از فتح را فراموش کرد و آنها را به حال خود وا نهاد و استانداری انتخاب کرد که هیچ رد پایی ازحمایت از ایشان در زمان بر گزاری انتخابات موجود نمیباشد و متاسفانه عده ا ی دیگر هم در استان با قیل وقال در به استاندار رسیدن ایشان کمک کردند(یاران بعد از فتح) . حال خود کرده را تدبیر نیست .

 3. حسن روحانی فدایی ندارد
  جمله درستی است. حتی خود تو هم حاضر نیستی خودت را ذره ای برای او فدا کنی. بلکه تو دنبال آن هستی تا از رحم اجاره ای دولت برای مقاصد خودت استفاده کنی. غیرمحبوب ترین رئیس جمهور پس از انقلاب بلاشک روحانی است. این را مدیران او هم می دانند که حاضر نیستند خود را فدای او کنند. رای 7 صدم درصدی عجیب پای او را در انتخابات آینده لرزان کرده. این را خودش هم می داند. انشاء الله. حتی خود تو هم در خط دوم گفته ای که این رویه در استان اعتراض اصلاح طلبان و حامیان روحانی را برانگیخته!
  روحانی به شدت می ترسد که اولین رئیس جمهوری باشد که کارش با یک دوره ریاست جمهوری تمام شود. شواهد بسیاری این را اثبات می کند. اما باید منتظر ماند تا انتخابات مجلس.
  ضمنا استاندار بدبخت را گذاشته اید گوشه رینگ، او هم به ناچار وقتی کارهایش را می کند، چهار تا کلمه هم در همسویی با شما می گوید تا شما تیتر کنید. به همین راحتی! خوش بگذرد.

 4. نمایندگانی که خود بساط پرداخت یارانه را با طرح اجرایی احمدی نژاد راه انداختند و این همه به به چه چه برایش کردند با نابسامانی که از دولت او به جا ماند و ادامه دارد جالب اینکه در سال آخر همه تقصیرها را به گردن او انداخته و خود را مبرا از هر عیبی کردند غافل از اینکه خودشان خود اولین مقصر های ان بودند و این قصه همچنان ادامه دارد این نمایندگان که به احمدنژاد وفادار نبودنند به دولت روحانی که خود منتقدش هستند وفادار می باشند حاشا ولی متاسفانه جولان مدیران احمدی نژاد در فارس خیلی عجیب است اقای استاندار اعتدال به معنای باج دادن نیست به معنای تدبیر امور است نه تاخیر در امور که ساختار دولت را زیز سوال ببر

 5. خاک بر سر اون کسی که فدایی حسن روحانی باشه
  اسلام غریبه تو این مملکت خدا فراموش شده نایب امام زمان تو مهجوریته ندای این عمار ولی فقیه بلنده هل من ناصر سید علی به گوش شیعیان لبنان هم رسیده اونوقت برای شیخ حسن دنبال فدایی می گردید؟ برید لطفا جمعش کنید بساطتون رو دوران فدایی پروری گذشته فداییان هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد در سطل زباله تاریخند دوستداران روحانی درس بگیرند روحانی فدایی نمی خاد کارگزار کارامد عاقل و ولایی میخاد هستید؟بعید می دونم

  1. دوستان عزیر اگر بجای تربیت فدایی بفکر تربیت عقل و تفکر باشیم و تلاش کنیم همه احاد جامعه را بسوی تعالی انسانیت سوق دهیم بهتر نیست ? اگر در جامعه عقلانیت حاکم باشه و حاکمان هم بجای تربیت فدایی مجبور خواهند شد از خرد جمعی و احترام به مردم پیروی نمایند و دیگه نیاز نیست به یکدیگر هم توهین کنیم لطفا کمی تحمل و اخلاق را جاشنی زندگی خود قرار دهیم تا شاید بتوانیم از الطاف خداوند که همانا زندگی در این عالم است بهره بیشتری ببریم

 6. سلام- مقاله عالی و در خور تحسین بود باید همه را بفکر وا دارد و اگر مردم هم خواسته هایشان و مطالباتشان را از دولت نخواهند و سکوت کنند وضع به همین منوال خواهد شد البته پیشنهاد م این است مسئولین استانداری باید با نخبگان و مردم بیشتر ارتباط داشته باشند و از آنان همفکر ی طلب کنند تا بتوانند از این بحران توهمی نمایندگان و طلبکاران همیشگی انقلاب خلاصی یابند.

 7. استاندار فارس بی تدبیری را سیاست میداند
  دو گانه گویی را مشی میداند
  فرا جناحی را افتخار
  چگونه ممکن است یک استاندار که نماینده عالی سیاست دولت است افتخار کند خیمه ای در چپ یا راست ندارد

 8. باسلام دوستان بااین همه انتقاد ازاستانداربدون دادن هیچ پیشنهاد وراهکاری برای کمک به ایشان وااستان اب دراسیاب همان کسانی ریختن است که هشت سال مملکت رابه این روز کشاندند است .عزیزان شما که نام خود رااصلاح طلب می گذارید این حرکت شما چه اصلاحی رادر برخواهد داشت ضمن اینکه همه شما را می شناسم ودوستتان دارم وبه نظرتان احترام میگدارم بعموان یک اصلاح طلب درست نمی دانم سه نفر بنشینند اطلاعیه بدهند واسم خودرا اعلام نکنند واز این رهگذرهمه دوستان خود راکه بااین اطلاعیه پراکنی ها مخالفندرا از خود برنجانندبه شما توصیه می کنم بیش از این بانام و ابروی اصلاح طلبان بازی نکنیددر صورت نیاز درآینده بی پرده صحبت خواهم کرد دوست همیشگی شما

 9. جمعیت هلال احمر فارس هم هنوز یک مدیر احمدی نژادی اداره می کند.ابراهیمی مدیرعامل کنونی هلال احمر فارس از سال ۸۹ با حمایت همه جانبه محمدحسن فقیه رئیس وقت هلال احمر منصوب گردید.فقیه یار شفیق احمدی نژاد و رحیم مشایی بود. دکتر محمدرضا ابراهیمی نیز به این جریان انحرافی وابستگی و علاقه خاصی داشت و دارد . ابراهیمی طی چند سال گذشته چند نفر از فعالان این جریان را در هلال احمر دعوت به کار کرد و چندین پست مدیریتی به آنان عطا کرده است.دریغ و صد افسوس از اصول جهانی هلال احمر و صلیب سرخ که در هلال احمر فارس دیده نمی شود از جمله: بی طرفی -بی غرضی و غیر سیاسی بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.