حجت الاسلام سیدهادی خامنه ای:افکار متحجرین داخلی ، داعش و طالبان همه از یک آبخشور سر چشمه می گیرد

خبر پارسی – عضو مجمع روحانیون مبارزبا بیان این مطلب که افکار متحجرین داخلی ، داعش وطالبان همه  از یک آبخشور سر چشمه می گیردافزود: معتقدین به اینگونه تفکرات بر این عقیده هستند که هر کس با آنها هم عقیده نباشد کافر است.

سید هادی خامنه ای که شامگاه سه شنبه شب ۳۱ تیردر مراسم افطاری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس سخن می گفت افزود: عده ای خیال می کنند پیاده کنندگان سیاست های این تفکر مردم بی سواد و عامی هستند در حالی که مغز متفکر گروه هایی نظیر طالبان و داعش افراد نخبه ی دانشگاهی و آموزش دیده برای ایجاد جنگ افروزی بین مسلمان هستند.

وی بابیان این مطلب که سرچشمه داعش و طالبان در آمریکاست ادامه داد: آمریکا از ۲۵سال قبل با برنامه ریزی بر روی طلاب دینی و شعله ور کردن تعصبات خشک دینی در آنها اسلحه به دستشان داد تا بین شیعه و سنی جنگ افروزی کند.

نماینده اسبق مردم تهران و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم موفقیت آمریکا در متحد کردن اقوام کرد ۴ کشور ایران،ترکیه ،عراق و سوریه در کودتا علیه دولت های  مرکزی  و تشکیل دولت واحد کرد افزود: زمانیکه این طرح شکست خورد بحث جنگ مذهبی بین شیعه و سنی توسط آمریکا شدت گرفت.

سید هادی خامنه ای در بخش دیگری از سخنانش به مسایل جاری کشور پرداخت  با عنوان این مطلب که  بر اساس آنالیزهای موجود ۷۵  درصد از تحصیلکردگان جامعه معتقد به تفکر اصلاح طلبی در کشور هستند افزود: یکی از فواید حضور نسبی اصلاح طلبان پس از انتخابات دوم خرداد ۷۶ در بدنه حاکمیت ایجاد امید به آینده در بین بند بند و لایه لایه جامعه بود.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: حتی مخالفان تفکر اصلاحات نیز زمانی که مشاهده کردند حرف و کلام اصلاح طلبان مورد اقبال جامعه قرار گرفته است ،ازآن کلید واژه ها کپی برداری کردند و آموختند تا از واژه های نظیر مردم سالاری،حقوق شهروندی،قانون مداری  و… در ادبیات سیاسی خود استفاده کنند.

سید هادی خامنه ای ادامه داد: از دیگر منافع حضور اصلاح طلبان در بطن جامعه آشتی دادن بخشی از مردم دلسرده شده از برخی عملکردها با نظام بود.

وی برای این بخش از سخنانش به حضور چشمگیر مردم در انتخابات ۲ خرداد ۷۶ اشاره کرد و افزود: هرکجا اصلاح طلبان حضور پیدا کردند مردم هم آمدند.

سید هادی خامنه ای در ادامه ۸ سال دوران پیش از ریاست جمهوری روحانی را ۸ سال طوفانی در عرصه های مختلف کشور توصیف کردوبا بیان این مطلب که خدارا شکر می کنیم که آن ۸ سال تمام شد افزود: آنهایی که آن ۸ سال را بوجود آورند واز عوامل ایجاد آن طوفان حمایت کردند مشتاق بودند که این جریان سالها بر کشور حاکم  باشد.

وی ادامه داد: اما اصلاح طلبان با در دست داشتن کمترین ابزار و امکانات صحنه را ترک نکرند تا باردیگر کشور به آن سرنوشت دچار نشودوبا تصمیات غلط کشور و پتانسیل های موجوددرآن شخم نخورد.

سید هادی خامنه ای در ادامه سیاسی ترین کارجامعه کنونی ایران را کار فرهنگی دانست و با دعوت از اصلاح طلبان برای تمرکز بر موضوعاتی نظیر اندیشدن، زایش خلاقیت ها ،تفکر و ارایه فکر های نو ادامه داد:  با تمرکز بر چنین عواملی می توان امیدوار بود که مردم در انتخابات پیش رو نظیر انتخابات مجلس و خبرگان رهبری ، نمایندگانی را انتخاب می کنند که شایستگی نمایندگی مردم را دارا باشند.

این نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مطرح شدن طرح بررسی تشکیل و فعالیت احزاب در خانه ملت افزود: متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس فراموش کرده اند که وظیفه اصلی آنها در مجلس شورای اسلامی چیست.

سید هادی خامنه ای ادامه داد: گرانی ، تورم ، بیکاری و… مشکلات اصلی مردم است آنگاه عده ای از نمایندگان مجلس با اصرار بر منافع شخصی و گروهی خود دنبال محدود کردن حضور سلایق دیگر در عرصه سیاسی جامعه هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پتانسیل و توانمندی زنان در جامعه اشاره کرد و افزود:شخصا با تشکیل عناوینی نظیر معاونت بانوان در دستگاه های مختلف مخالفم.

1 دیدگاه برای “حجت الاسلام سیدهادی خامنه ای:افکار متحجرین داخلی ، داعش و طالبان همه از یک آبخشور سر چشمه می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.