جم برکنار شد/ مقدسی رئیس دانشگاه صنعتی شیراز می‌شود؟

خبر پارسی: «شاهرخ جم» رئیس دانشگاه صنعتی شیراز با حکم وزیر علوم و تحقیقات و فناوری از سمت ریاست دانشگاه صنعتی شیراز برکنار شد.

شنیده‌ها حاکیست دکتر «جلیل مقدسی» رئیس سابق این دانشگاه بار دیگر به سمت سرپرست دانشگاه صنعتی شیراز منصوب خواهد شد.

جلیل مقدسی متولد جهرم و عضو هیات علمی گروه علوم زمین دانشگاه شیراز است. وی از مدیران پر سابقه وزارت علوم در جنوب کشور است که پیش از این در سمت‌هایی همچون معاون آموزشی دانشگاه شیراز، رئیس دانشگاه پیام نوز منطقه ۵ (استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد) و نخستین رئیس دانشگاه صنعتی شیراز فعالیت کرده است.

دکتر مقدسی دارای دکترای شیمی از آمریکاست.

15 دیدگاه برای “جم برکنار شد/ مقدسی رئیس دانشگاه صنعتی شیراز می‌شود؟

 1. تبریک به دوستان صنعتی،روسای شیراز و صنعتی عوض شدند، مونده ایمانیه

 2. انشاا… حالا که نوبت تعویض ها به دانشگاه شیراز رسید نفر بعدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایمانیه باشه، آمین.

 3. با عرض تبریک به دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی امیدواریم هر چه زود تر به لطف خدا و همت وزیر بهداشت و استاندار محترم شاهد این تحول مسرت بخش در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم باشیم .
  ان مع العسر یسرا …

 4. آقای دکتر مقدسی از لحاظ اخلاقی انسان برجسته ای هستند ،اما به لحاظ مدیریتی چندان توانمند نیستند.امیدوارم فرد توانا تری برای این پست پیدا شود.هر چند با اطمینان بالایی می شود گفت یک تکه چوب خشک هم کاراییش بیشتر از آقایان قبلی هست.

  1. خدایا کمک کن نفر بعدی ایمانیه باشه،بخدا با دوستان کلی نذر کردیم که حتما همه رو اداخواهیم کرد.

 5. نفر بعدی ایمانیه است با وجود همه لابی گری ها اطمینان داشته باش که به زودی میروی و بدرقه تلخی خواهی داشت.

 6. من زمانی که دکتر مقدسی رئیس دانشگاه بود دانشجو بودم و 3 سال هم ریاست دکتر جم رو دیدم.دکتر جم قدرت طلب بودبه دانشجوهای منتقد اجازه صحبت نمی داد.
  در مباحث فرهنگی و اداری و آموزشی دانشگاه رکود شدیدی رو تجربه کرد و فقط می شه از کارهای مثبت ایشون در گسترش دانشگاه و رشته ها نام برد که چون با مدیریت مناسبی همراه نبود مشکلات بسیاری رو ایجاد کرد.

  فعالین صنعتی از در این سالهایی که اکثر دانشگاه ها خاموش بودن فعالیت می کردن و زودتر از خیلی از دانشگاه ها برای تغییر ریاست و احیای انجمن اسلامی تلاش کردن.
  واقعا شایسته ی دانشگاه بهتر و پویاتری هستند.

  دکتر مقدسی یک انسان فرهیخته ایست که وقتی سابقه و مشی مدیریتی ایشون رو با احلاقیات و اعتقاداتشون در کنار هم قرار می دیم افسوس می خوریم از گوشه نشینی های اجباری چنین مدیران لایقی…

 7. این خبر هنوز تایید نشده، و میشه اینو یه مظلوم نمایی و آخرین امید به حساب مهندس بختیاری(مشاور دکترجم و رییس سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز )که این خبر رو به سایت های نزدیک به خودش یعنی پایداری و سپاهی میده تا شاید فرجی بشه، ولی خب دکتر جم رفتنی شد.
  راجع به دکتر مقدسی یکی از بهترین مدیران کشوری است، نمیدونم چند نفر از نزدیک با ایشون صحبت کردن تا متوجه بشن که چقدر ایشون انسان مودب، باشخصیت و شریفی هستند. کسانی که به ایشون ایراد میگیرن بدونن که ایشون یک مدیر عمرانیِ و واسه پروژه صدرا عالی هستند همانطوری که بودند و اینکه به آزادی بیان و طیف دگراندیش دانشگاه اعتقاد دارن و صدالبته کسی نیستن که بخان جلوی کسی سر خم کنند و یا دستورات اونا رو تو دانشگاه عملی کنند.
  دکتر مقدسی بهترین گزینه بود که خوشبختانه بالاخره راضی به بازگشت به صنعتی شیراز شدند.

 8. رفتن دکترجم باعث خوشحال است.
  لیکن من از نزدیک با دکتر مقدسی آشنا هستم و برخلاف اظهارات تعدادی از دوستان باید بگویم که ایشان مدیری ضعیف و فرصت طلب است. بعنوان مثال به نحوه دکترا گرفتن ایشان از بخش شیمی دانشکده علوم دانشگاه شیراز توجه کنید:
  ایشان در دهه شصت وقتی که از بخش شیمی دانشکده علوم دانشگاه شیراز تازه کارشناس ارشد شیمی شده بودند بر اساس رابطه رئیس این دانشکده شدند و یکی از هم کلاسی های خود را (دکتر خلفی نژاد امروز و کارشناس ارشد شیمی بخش شیمی آن روز) را با وجود مخالفت اعضای قدیمی بخش رئیس بخش شیمی کردند. جالب است که هر دو این آقایان یعنی رئیس دانشکده علوم (دکتر جلیل مقدسی فعلی ) و رئیس بخش شیمی (علی خلفی نژاد فعلی) با حفظ سمت اولین دانشجویان دکترای بخش شیمی دانشکده علوم شدند و سریعاً دکترا گرفتند!
  مشخص است که استاد در چه محضوریتی برای نمره دادن و غیرو قرار می گیرد وقتی که دانشجویتان رئیس همان دانشکده و یا رئیس همان بخش باشد!!
  حال خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. جالب است که که ایشان حالا ادعای اصلاح طلبی دارد؟
  دکتر خلفی نژآد هم سال ها است که مسئول استعدادهای درخشان استان فارس شده است!!

  1. بر اساس کدام مستندات حرف می زنید جناب محمد به نظر سن زیادی هم نباید داشته باشید – کاری به خوب یا بد بودن دکتر مقدسی ندارم اما بهتر است خیلی صریح قضاوت نکنیم

   1. کاربر 2340 عزیز
    شما چطور در مورد سن من اظهار نظر می کنید؟!
    من از نزدیک شاهد این مواردی که ذکر کردم بوده ام.
    از خود دکتر مقدسی و دکتر خلفی نژاد سوال کنید اگر نفی کردند صحبت شما صحیح است.
    از اعضای قدیمی بخش شیمی دانشکده علوم دانشگاه شیراز از جمله آقایان پرفسور ها فیروزآبادی و ایرانپور و پاکیاری و…هم می توانید سوال فرمایید.

 9. من از خبر پاسی خواهش می کنم ه در ارائه اطلاعات دقت بیشتری داشته باشد
  مثلاً در مورد آقای دکتر مقدسی ذکر شده است که
  ایشان عضو گروه علوم زمین دانشگاه شیراز هستند و از امریکا فارغ التحصیل شده اند.
  این در حالی است که آقای دکتر جلیل مقدسی عضو هیئت علمی بخش شیمی دانشگاه شیراز هستند و از همین بخش و دانشگاه دکترای خود را اخذ کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.