انصاری لاری:اصلاح طلبان وفادارترین و صدیق ترین چهره‌های این ملت هستند/هشت سال عقل و عقلانیت متروک و خردمندان مهجور بودند/ تغییر مورد انتظار مردم هرگز انقلابی و ویرانگر نیست

خبر پارسی – استاندار سابق فارس گفت: در طول ۸ سال گذشته عقل و عقلانیت، متروک و خردمندان مهجور شدند.

دکتر محمد ابراهیم انصاری لاری امروز پنجشنبه ۲۲ خرداد در مراسم افتتاح بنیاد امید ایرانیان در شیراز افزود: کار خردمندانه کردن به لفظ آسان است در حالی که این حرکت کاری  سترگ و امری بزرگ است به خصوص در شرایط حساس و بحرانی که جانب عقل را نگه داشتن و جانب نفس را فرو گذاشتن بسیار خطیرتر و دشوارتر خواهد بود و از این رو است که پیامبر اکرم فرمود: ذره ای عقل از نماز و روزه برتر است.

phoca_thumb_l_img_5579

وی به جنبه فرزانگی و عقلانیت حرکت عارف در کناره‌گیری از کاندیداتوری ریاست جهموری به نفع روحانی پرداخت و خاطرنشان کرد: اگر انعطاف تاریخی محمد رضا عارف در انتخابات سال گذشته شکل نمی‌گرفت دولت تدبیر و امید تحقق پیدا نمی‌کرد.

انصاری لاری دلایل پیروزی روحانی را چنین بر شمرد: رهنمودهای پر تاثیر رهبری، متانت و صبوری هاشمی، مدیریت هوشمندانه و حمایت همه جانبه خاتمی و بالاخره انعطاف خردمندانه ی عارف.

استاندار سابق فارس تصریح کرد: متاسفانه در طول هشت سال گذشته عقل و عقلانیت را متروک و خردمندان را مهجور یافتیم و به تصور من حرکت آقای عارف نقطه بازگشت به عقلانیت بود و اگر شعار این دولت تدبیر و امید است نطفه ی اصلی این شعار را باید در انعطاف خردمندانه ی آقای عارف جست و جو کرد.

 انصاری لاری افزود: در طول سالیان پس از انقلاب دولت هایی آمده اند و رفته اند اما دولتی بیشتر در یادها و خاطره ها مانده است که بیشتر متکی به فرزانگی و خردمندی بوده است اصولا هر تفکری، هر گفتاری، هر کرداری که بهره ی بیشتری از عقلانیت برده باشد ماناتر و پایدارتر است. اگر قرآن و اسلام جاودانه و پایدار هستند به واسطه ی این است که از منشا عقل مطلق بر بشر ارزانی شده است.

استاندار دوران اصلاحات تصریح کرد: تغییر مورد انتظار مردم هرگز از جنس انقلابی ویرانگر و ساختار شکنانه نیست و نیز تغییرات سطحی و کم تاثیر و نمایشی مردم را راضی نخواهد کرد. این تغییر اصلاح محسوس و موثر بسیاری از بینش ها و روش های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است با هدف ارتقای مادی و معنوی زندگی ایرانیان و البته با حفظ ارزش ها و پایبندی به اصول و در چارچوب قانون اساسی.

انصاری لاری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید ادامه دولت اصلاحات است، تصریح کرد:  اصلاحات یک مطالبه ملی و دایمی و غیرقابل انکار در کشور ما است  و تنزل دادن آن به یک جریان سیاسی یک خطای بزرگ و  جفا  به این گفتمان است و دولت تدبیر و امید به صورتی طبیعی و اجتناب ناپذیر ادامه ی دولت اصلاحات است.

وی در پایان گفت گفت: اصلاح طلبان وفادارترین و صدیق ترین  چهره‌های این ملت هستند که در عرصه‌های مختلف امتحان خود را به نظام پس داده‌اند.

در ادامه سید عبدالرزاق موسوی، رییس شورای بنیاد امید ایرانیان شعبه فارس نیز بیان کرد: به دنبال تصمیم هیأت مدیره بنیاد مبنی بر راه‌اندازی این بنیاد در فارس در طول ماه‌های گذشته تمامی تلاش خود را برایاجرای مأموریتی که در آیین نامه مشخص شده بود به کار بردیم.

وی با بیان اینکه امروز به طور رسمی با حضور محمدرضا عارف شعبه فارس آغاز به کار کرد، گفت: شورای بنیاد در استان توسط هیأت مدیره تعیین و امروز به طور رسمی کار خود را آغاز کردند.

رییس شورای بنیاد امید ایرانیان فارس با ابراز امیداوری از اینکه امید است آنچه به عنوان ارزش در این اساسنامه تعیین شده به وقوع بپیوندد، خاطرنشان کرد: از تمامی علاقمندان به این حرکت فرهنگی، علمی اجتماعی جهت حضور و همکاری در این بنیاد دعوت می‌کنیم.

موسوی در پایان گفت: بی توجهی به ارزش اخلاقی در بین برخی از مسوولان یکی از گمشده‌های جامعه امروز است.

4 دیدگاه برای “انصاری لاری:اصلاح طلبان وفادارترین و صدیق ترین چهره‌های این ملت هستند/هشت سال عقل و عقلانیت متروک و خردمندان مهجور بودند/ تغییر مورد انتظار مردم هرگز انقلابی و ویرانگر نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.