خانه » اخبار ویژه » سلطانی‌فر خبر داد:اختصاص بودجه دائمی به تخت جمشید و پاسارگاد

سلطانی‌فر خبر داد:اختصاص بودجه دائمی به تخت جمشید و پاسارگاد

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=7973

خبر پارسی – معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: برای آثار باستانی تخت جمشید و پاسارگاد بودجه دائمی ملی اختصاص یافته است.

مسعود سلطانی‌فر که عصر چهارشنبه در جریان سفر هیات دولت به استان فارس آمده بود، اعلام کرد: رسیدگی به دو مجموعه جهانی تخت‌جمشید و پاسارگاد یکی از اولویت‌های راهبردی سازمان میراث فرهنگی کشور است.

وی با بیان اینکه طی یک‌سال گذشته اقدامات خوبی برای حفاظت این دو مکان تاریخی پیش‌بینی شده است، ظرفیت‌های گردشگری شهرستان پاسارگاد را مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: سفر دولت به فارس به حتم دست‌آوردهای بزرگی را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور تاکید کرد که دولت تدبیر و امید وعده‌ای نمی‌دهد مگر آن را عملیاتی کند.

شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت روز چهارشنبه (نهم اردیبهشت) به استان فارس آغاز شد و این سفر تا پنجشنبه ادامه دارد.

یادمان تاریخی تخت جمشید که در شهرستان مرودشت قرار دارد یکی از چهار اثر ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال ۱۹۷۹ میلادی با شماره ۱۱۴ در سازمان جهانی علمی ، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد.

یادمان تاریخی پاسارگاد نیز در شهرستان پاسارگاد با مرکزیت سعادت شهر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme