گزارش تکان دهنده خبر پارسی از اجرای کابل ۶۶ کیلوولت ۴۰۰شیراز(ملک مکان) به پست۶۶ امیرکبیر/بازرسان استاندار چه می کنند؟!

خبر پارسی – اجرای کابل ۶۶ کیلوولت ۴۰۰شیراز(ملک مکان) به پست۶۶ امیرکبیر به صورت دو مداره به منظور انتقال بار از پست شیراز به امیر کبیر و ازآنجا به مرکز شهر طراحی می شود.
به نظر می رسد از ابتدا تمامی روندهای قانونی و صحیح کار در این پروژه نادیده گرفته شد. پروژه عظیمی به مبلغ قریب بیست میلیارد تومان را به یک مجری با تجربه پائین سپردند.مجری که البته مورد وثوق مدیر عامل بود. مهندس ش که از همفکران جناب آقای مهندس مشفقیان بود این پروژه را متقبل می شود. سپس کار مشاوره طراحی و نظارت را نیز  به شرکتی سپردند که کمنرین تجربه را در این رابطه داشت. کانون بازنشستگان فارس در کمال تعجب مشاوره طراحی و نظارت این پروژه مهم را عهده دار می شود. عملیات اجرایی با ترک تشریفات مناقصه و با تقسیم کار نیز به دو بخش به شرکت چلچیدان و تکاب نیرو از مجموعه فارس تکاب  سپرده می شود. (نکته جالب در این شرکت حضور جناب حاج محمود سلاحی در هیات مدیره این شرکت و از دوستان صمیمی و هم خط جناب مهندس مشفقیان است ).

ابهامات زیادی در این بین وجود دارد به طوری که علیرغم خسارت وارده به کابل توسط شرکت چلچیدان ،شنیده های خبر پارسی حاکی از آن است که آن شرکت به طور صوری جریمه می شود (هرچند در این مورد با اطمینان صحبت نمی کنیم و بر اساس شنیده ها می گوئیم) اما اگر شنیده های یاد شده ،صحت داشته باشد معنایش می تواند این باشد که  مهندس مشفقان از پاسخگویی در امان بماند تا از محل دیگر به شرکت چلچیدان وجه را واریز کنند.(خدا کند این موارد درست نباشد اما اگر درست باشد وای بر مدعیان ارزشمداری)
شنید های خبر پارسی همچنین حاکی از آن است که برای نظارت عالی بر کابل‌کشی نیز نفرات کاردان را از پروژه حذف نمودند که عملیات غیرصحیح کابل‌کشی وعدم نظارت منجر به نفوذ آب درون مغزی کابل و اجرای غیر صحیح مَفصل گردید. همچنین سیستم اتصال زمین کابل هم مطابق طرح اولیه قابل اجرا نبوده و بجای کراس باندینگ  ( cross bondin )  بصورتsingle point earthing   اجرا می شود.

1

2

اگر شتیده های خبر پارسی صحت داشته باشد باید گفت: با توجه به تضیع بیت المال که به نظر آگاهانه هم می آید(در صورت صحت شنیده ها) وگرنه چطور امکان دارد همه مراحل با هم خراب شوند و پرسنل کاردان از پروژه حذف شوند( نهایتا شرکت مشانیر رفع اشکال و اصلاح کابل را غیر ممکن دانسته و در عملیات اصلاح شرکت نکردند و بالاجبار شرکت دانشمند به عنوان مشاور در عملیات اصلاحی شرکت کردند که با هزینه بالغ بر ۴٫۷۸ میلیارد تومان )بدون لحاظ هزینه داکت آدم رو(کانال عبوربرای ترمیم مطابق آنچه در شرکت برق منطقه ای اصفهان و در زمان مدیریت محترم عاملی جناب مهندس فلاحتیان معاون محترم برق و انرژی فعلی وزارت نیرو انجام شده است که واقعا می بایست از زحمات ایشان در اجرای کار استاندارد و با استفاده از پرسنل کار کاردان و شایسته و تحصیل کزده تشکر کرد ) عملیات سر و هم بندی کابل، نه اصلاح انجام شد.

3

4

انتظار می رود تیم بازرسی استانداری اتفاقات برق منطقه فارس را با دقت بیشتری پیگیری کند و با ارائه گزارش به استاند ار محترم و وزیر محترم نیرو،تخلفات احتمالی را گوشزد و منتظر بازنشسته شدن آقایان نماند.

لازم به ذکر است اقدامات از این دست نه تنها  موجبات نارضایتی مردم را فراهم می کند بلکه دود ندانم کاری مدیران حزبی به چشم نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد رفت که البته از مدیران دولت تدبیر و امید انتظار می رود با بررسی قانونی و بررسی مستندات موجود دستور به تعویض متولی ساختمان برق منطقه ای فارس صادر فرمایند. متولی بازنشسته ای که هر لحظه ماندنش چرخ صنعت برق استان را کند و کند تر می کند. تغییر این مدیر نه تنها  چرخ صنعت برق را تند و تند تر می کند،بلکه باعث می شود مردم بیش از پیش به نظام اسلامی و دولتمردانش امیدوار شوند .

در پایان یاد آور می شویم فاجعه کابل دو مداره ۶۶ کیلو ولت فی مابین پست ۶۶ گلستان به مجتمع خلیج فارس نیز همین چند وقت پیش روی داده است که در گزارشی به انضمام فیلم و عکس و مستندات تست ها تقدیم می شود.ساکنین محترم برق منطقه ای فارس راستی چرا؟ از دستگاه های نظارتی انتظار داریم در دولتی که مزین به نام زیبای تدبیر است،از بی تدبیری جلوگیری شود. باقی بقایتان!

فیلم یاد شده تا ساعاتی دیگر ضمیمه گزارش می شود.

7 دیدگاه برای “گزارش تکان دهنده خبر پارسی از اجرای کابل ۶۶ کیلوولت ۴۰۰شیراز(ملک مکان) به پست۶۶ امیرکبیر/بازرسان استاندار چه می کنند؟!

 1. هر دم از این باغ بری می رسد
  به قول ندای اندیشه

  : سلام خدا بر آن کس که حق است ”
  البته حق معنی دیگری اینجا می یابد که جای بسی بررسی و تحقیق دارد

  راستی کانون فرهنگی فراموش نشود
  اونجا درس حقانیت البته به زبان خودشون رو می دن
  راستی دست معاونت محترم وزیر جناب فلاحتیان در اجرای پروژه های نمونه برای استانشان درد نکنه
  از ایشان خواهش می کنیم به داد فارس برسند

  راستی می دانید معاون طرح در زمان شروع پروژه چه کسی بوده ؟
  شاهرخ ….
  پس شاهرخ و یداله و محمد رضا ………………

 2. تیم بازرسی استاندار محترم لطفا نطارتی هم اگر دوست داشتند ازاداره ورزش و جوانان داشته باشند که متوجه شوند یکی از مدیران دولت قبل و دوست و هم پیمان جناب مشفقیان نیز چه برسر ورزش فارس اورده و ظاهرا به هیچ کس هم پاسخگو نمیباشند. و گزارشی را به جناب استاندار بدهند تا ایشان در این خصوص هم اقدامات لازم را مرحمت فرمایند.

 3. دوست عزیزی که در واقع این مقاله علمی را تهیه نموده است یادش رفته که بنویسد :
  کاهش طول عمر مفید کابل بجای حداقل 30 سال نرم به کمتر از 2.5 سال که با انجام تست partial dischargr به راحتی معایب کابل مشخص می شود.خود از اهم موضوعات است و همچنین مشفقیان در پی فرار از پاسخگویی است
  و همچنین کاهش ظرفیت بارگیری از کابل به حدود 47درصد ناشی از سیستم زمین نامناسب و حذف سیستم زمین اولیه، 7/2 برابر شدن مفصلها، نفوذ آب درون مفاصل و عدم تعویض تعدادی از مفاصل تضعیف شده.که خود نیز از عوامل ضعف ذاتی کابل خواهد ماند

  حال باید پرسید هزینه های ناشی از این سر همبندی بدون دوام را چه کسانی باید پرداخت کنند

 4. همه همکاران و هم وطنان عزیز حسب وظیفه شرعی و قانونی و به جهت جلوگیری از فساد مطابق اطلاعیه مندرج در سایت وزارت نیرو به آدرس :http://moe.gov.ir/Inner-Pages/MainNav/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA.aspx

  کلیه مفاسد اقتصادی مشهود یا مخفی را لطفا آدرس مندرج و شماره تلفن های موجود منعکس فرمایید لازم به ذکر است در ارسال گزارشات می بایست مستندات لازم پیوست باشد :
  مقام معظم رهبری (مدظله العالی):
  مبارزه با فساد، موضوعی اصلی و اساسی است. کار مبارزه با فساد را به افراد مطمئن و برخوردار از سلامت و امانت بسپارید

  ستاد خبری مرکز حراست وزارت نیرو به صورت مستمر آماده دریافت گزارش‌های شما در خصوص مفاسد اقتصادی، اداری و… (از جمله ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، اختلال در نظام اقتصادی، ویژه‌خواری، درآمدهای غیرموجه، حیف و میل بیت‌المال، جعل اسناد، تبعیض و اخذ پورسانت، سوء استفاده از موقعیت شغلی و اختیارات قانونی، سرقت اموال، تجهیزات و تاسیسات صنعت، تبانی در مناقصه و مزایده‌ها و…) و انتقادها و پیشنهادها در رابطه با مجموعه وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه (آب، برق، فاضلاب) در سراسر کشور است.

  اقشار مختلف مردم، مشترکین آب و برق، شرکت‌های پیمانکاری و کارکنان شاغل در صنعت آب و برق می‌توانند به یکی از طرق زیر با ما در ارتباط باشند:

  1- تلفن مستقیم مدیران و کارشناسان مرکز: 81606669-021
  2- نمابر شبانه‌روزی: 81606699-021
  3- پست الکترونیک: hniroo (at) moe.gov.ir
  4- سامانه پیام کوتاه به شماره 3000290190
  5- صندوق پستی 119-14655
  6- ملاقات حضوری با مدیران و کارشناسان مرکز حراست به آدرس: تهران – خیابان ولی‌عصر (عج) – ابتدای بزرگراه نیایش – روبروی در جنوبی پارک ملت – ساختمان وزارت نیرو – طبقه دهم

  همچنین آدرس سایت http://shekayat.bazrasi.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=f0e6f38a-4177-4dff-aabd-7e17bae8416a
  مربوط به سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات سازمان بازرسی پذیرای مستندات شما در خصوص فساد های اقتصادی می باشد

  لازم به ذکر است که سامانه ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان فارس به شماره 113 نیز با هم دلی تمام پذیرای گزارشات مفاسد اقتصادی می باشد
  یا حق
  برای سلامتی و طول عمر حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب(مدظله عالی) دعا بفرمایید

 5. فیلم که نداری پس چرا لاف می زنی
  فیلم یاد شده تا ساعاتی دیگر ضمیمه گزارش می شود.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. بسمه تعالی
  قابل توجه محمد رضا جانم و شاهرخ گلم و خوشگلم و یداله کوچولو و باباییم و رحیم ماده 16 نفتی و امورمالیات
  لطفا دقت کنید به سخنان حضرت آیت الله ایمانی (دامت افاضاته):
  بر اساس گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در فارس، آیت الله ایمانی در جلسه جامعه روحانیت شیراز که با حضور استاندار فارس برگزار شد، با بیان اینکه امنیت زیرساخت همه مسائل جامعه است، اظهار کرد: آنچه امروز دست اندرکاران استان فارس با آن روبرو هستند امنیت و احساس امنیت است که با تأمین آن ظرفیت های جامعه از جمله اقتصاد شکوفا می شود.

  ایشان با اشاره به آسیب های بی توجهی به تأمین امنیت و احساس امنیت، افزود: اگر توجه لازم به امنیت صورت نگیرد، خواه و ناخواه همه مسائل مورد نیاز جامعه دچار آسیب می شود و طبعا امنیت مقوله ای است که همه دستگاه ها باید به آن توجه لازم را داشته باشند.

  آیت الله ایمانی اضافه کرد: دستگاه انتظامی، قضائی، اطلاعاتی و امنیتی، اجرایی و فرهنگی همه به نوبه خود و در جایگاهشان باید فضای حاکمیت امنیت و احساس امنیت را در جامعه فراهم کنند تا به دنبال آن شکوفایی علمی، اقتصادی و فرهنگی حاصل شود.

  آیت الله ایمانی افزود:
  وی با بیان اینکه امنیت ما عمدتا بر اعتقادات ما استوار است، تصریح کرد: گسترش اعتقادات بر عهده جامعه روحانیت است و روحانیت باید این فضا را به وجود آورد و این همان چیزی است که تاکنون روحانیت دنبال کرده و سهم بسزایی در امنیت و آرامش عهده دار بوده است.

  آیت الله ایمانی با بیان اینکه بخش دیگر تأمین امنیت بر عهده دستگاه های ذی ربط است، این وظیفه در دو دسته پیشگیری و بعد بازرسی و نظارت معرفی و اظهار کرد: کار دستگاه های ذی ربط نیز متوقف بر کار دیگران است یعنی اگر در حوزه اقتصادی کار مناسبی ارائه شود، دستگاه قضایی، انتظامی و اطلاعاتی بسیار راحت تر می توانند کار خود را دنبال کنند.

  آیت الله ایمانی عملکرد دستگاه قضائی استان را موفق ارزیابی و تصریح کرد: دستگاه قضائی استان همان گونه که توانسته است در احساس امنیت به مردم، برخورد با اشرار و برخورد با بر هم زنندگان آرامش جامعه موفق عمل کند باید این کار را ادامه دهد.

  ایشان با تأکید بر توجه به برخورد با مفاسد اقتصادی، برخورد با این مفاسد را از اهم مسائل دستگاه قضا دانست و گفت: امروز این سوال برای بعضی مطرح است که چرا یک مفسد اقتصادی اعدام می شود؟ که پاسخ به این سوال با بررسی سیره امام علی (ع) در برخورد با کسانی که به امول مسمانان دست اندازی می کنند، روشن می شود.

  نماینده ولی فقیه در استان فارس تأکید کرد:
  %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%”””””””””””””” مفسد اقتصادی در اسلام از مفسد و محارب ظاهر که شمشمیر بدست می گیرد و علیه جان و نوامیسم حرکتی انجام می دهد مجازاتش سنگین تر است و اگر با مفاسد اقتصادی برخورد وجود نداشته باشد، سرمایه پاک در جامعه ایجاد نمی شود”””””””””””%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
  آیت الله ایمانی با تأکید دوباره بر نقش روحانیت در تأمین امنیت جامعه، گفت: روحانیت مسائل امنیتی استان را حفظ کرده است و باقی مانده بر عهده دستگاه های مختلف است که تا به امروز خوب انجام شده و در آینده نیز دنبال می شود.

  امام جمعه شیراز بر فعالیت های سازنده اقتصادی تأکید و خاطرنشان کرد: مدیران ما باید به کارمندان خاطی که نسبت به سرمایه گذاری پاک کارشکنی و بانک ها نیز با کارشناسانی که بهانه آوری می کنند، برخورد کنند.

  رئیس جامعه مدرسان حوزه های علمیه فارس با باین اینکه تمامی زیرمجموعه های دستگاه های اجرایی استان باید فعال باشند، اضافه کرد: مدیریت جهادی با کار اداری تحقق نمی یابد چرا که جهاد به معنای استفاده از تمامی امکانات و دغدغه فکر و حرکت فعالانه در میدان عمل است.

  آیت الله ایمانی با بیان اینکه لختی ها و سستی ها که در بدنه کار وجود دارد نباید ادامه یابد، اظهار کرد: باید مدیران توجیه شوند و زیر مجموعه خود را با مدیریت جهادی آشنا کنند، مدیران جهادی باید شب در تدبیر فردا و روز به دنبال کار دیشب باشند، یعنی شب و روز در خدمت جامعه باشند.

  ایشان بر توجه جدی به نماز از سوی مدیران دستگاه های اجرایی نیز تأکید و خاطرنشان کرد: نماز نماد معنویت است و مدیرکلی که در نماز جماعت اداره خودش شرکت نکرده چگونه می توان ادعا کند که در هنگام برقراری حکومت اسلامی اقامه نماز کردم؟

  رئیس شورای فرهنگی استان فارس گفت: برخی از مدیران در حال و هوای اینکه اقامه نماز، پرداخت زکات، امر به معروف و نهی از منکر همچون روحانیت بر عهده آنها نیز قرار دارد، و قائل به این نیستند که باید این فضا تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.