کامیاب: حل و فصل تمام مشکلات جوانان به عهده ورزش و جوانان نیست

خبرپارسی – مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: نباید اینگونه تصور شود که حل و فصل تمام مسائل و مشکلات موجود مرتبط با جوانان بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است..

حیدر علی کامیاب که بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۲۳ مهر ماه درجلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان سخن می گفت یکی از دلایل این ویژگی  را اهتمام استاندار و معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس به مسائل پیرامون جوانان دانست و افزود: تاکید ویژه استاندار به برگزاری منظم فصلی این جلسات باعث شده تا هر فصل یک بار جلسات این ستاد به صورت منظم برگزار  شود.

وی  اداره کل ورزش و جوانان  را دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان معرفی کرد و افزود: نباید اینگونه تصور شود که حل و فصل تمام مسائل و مشکلات موجود مرتبط با جوانان بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است.

کامیاب هم افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها در سطح استان و پیگیری و نظارت و اجرای دقیق برنامه های مرتبط با جوانان را از جمله اهداف این ستاد عنوان کرد وگفت: مهم ترین وظیفه دبیرخانه ایجاد هماهنگی میان اعضای ستاد است.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان افزود: دبیرخانه این ستاد وظایفی همچون بررسی و تصویب فعالیت‌های دستگاه‌ها در قالب تقسیم کار  استانی، بررسی میزان تحقق شاخص‌های اجرای برنامه در سطح استان، پیگیری اجرای مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان استان و ارزیابی عملکرد دستگاه ها و گزارش دهی  به رئیس ستاد و ستاد ملی جوانان را برعهده دارد.

وی با اشاره به تأکید رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان به عنوان رئیس و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بر لزوم توجه به مسائل جوانان افزود: در استان  نیز استاندار به عنوان رئیس این ستاد به صورت مستمر پیگیری مصوبات این ستاد است.

کامیاب  در بخش دیگری از سخنانش راه اندازی خانه جوان در ۶ شهرستان استان فارس اشاره کرده و گفت : این ۶ پروژه با استفاده از اعتبارات سال های ۹۶ و ۹۷ احداث شده و تمامی آنها تا دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان از احداث ۵ خانه جوان دیگر در شهرستان های استان خبر داد و گفت: این پنج پروژه  نیز در سال ۹۹ افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

 وی خانه جوان را محلی مناسب برای فعالیت سازمان های مردم نهاد جوان دانست و گفت: سازمان‌های مردم نهاد جوانان کارآمدترین الگوی مشارکت اجتماعی برای جوانان است.

وی در بخش پایانی سخنانش با انتقاد از عدم برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان در یکی دو شهرستان استان، با تاکید بر لزوم واهمیت برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان از فرمانداران خواست تا با برگزاری این جلسات زمینه افزایش هم افزایی میان  دستگاهی را با هدف مرتفع ساختن مشکلات جوانان را فراهم آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.