معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش فارس:دولت ایران به دنبال تقویت دیپلماسی فعال در حوزه جوانان است/شیراز می تواند نقطه عطف اتصال فرهنگ،تاریخ و تمدن کشورهای جهان اسلام باشد

خبر پارسی – معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش فارس گفت: دولت جمهوری اسلامی  ایران به دنبال تقویت دیپلماسی فعال در حوزه جوانان است .

علی رضایی که صبح امروز چهارشنبه به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست کارشناسان ارشد جوانان کشورهای اسلامی در سالن اجلاس هتل کنراد استانبول سخن می گفت گسترش دوستی بین جوانان مسلمان جهان را از دیگر اهداف دیپلماسی  جمهوری اسلامی ایران  درحوزه جوانان برشمرد.

farid1

 وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این نشست  تبیین استراتژی مشترک در حوزه جوانان کشور های اسلامی است  افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران با هدف افزایش مشارکت اجتماعی جوانان وتقویت وتربیت جوانان مسئولیت پذیر ومدیردرکشورهای اسلامی از استراتژی ها و طرح های تصویب شده در این نشست حمایت می کند.

رضایی استقبال و حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران از گسترش مناسبات بین المللی خاصه درحوزه جوانان کشورهای اسلامی را مثال زدنی توصیف کرد و گفت:سرزمین من مهد تمدن ،فرهنگ و صلح و برادری است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان جهان غرب افزود:مسئله جوانان و اسلام  درمیهن  ما آنچنان مورد اهمیت و توجه است که رهبرکشور من درجهت طرح دیدگاه اسلام در حوزه های مختلف ودرد مشترک این روزهای ادیان مختلف با اسلام یعنی تروریسم اقدام به نامه نگاری با جوانان جهان می کند.

رضایی بازتاب گسترده نامه نگاری رهبر فرزانه انقلاب در رسانه های بین المللی را دلیل و برهانی محکم براثبات نگاه ژرف و عمیق جمهوری اسلامی ایران به مسئله جوانان دانست و ادامه داد:در نامه های رهبر انقلاب ، دیدگاهی اصیل از درون جهان اسلام درخصوص مسائل روز دنیابرای مخاطبان آن یعنی  جوانان  مطرح شد.

وی در ادامه به پیشرفت های اخیر ایران در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: برخورداری  ایران از دانش پیشرفته و توانایی  در تولید علم و فناوری حاصل اعتماد به جوانانی است که پشتوانه مدیریتی درجهان اسلام هستند.

رضایی توجه ویژه به سازمان های مردم نهاد را در ایران مورد اشاره قرارداد و گفت:ما بر این باور هستیم که نتیجه اعتماد به جوانان و سپردن کارها به دست آنها در قالب تشکل های مردم نهاد در حوزه های مختلف،  برخورداری از سلامت ،رفاه، تامین اجتماعی، فرصت‌های برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده به دور از فقر، فساد، تبعیض و بهره‌مندی از محیط زیست خواهد بود.

وی در ادامه  خواستار تقویت دیپلماسی کشور های جهان اسلام در حوزه جوانان شد و افزود:در کناردیپلماسی کلاسیک که در سطح وزارتخانه ها و سفارتخانه ها و دیگر نهادهای دولتی و رسمی تعریف می شودمی توان  دیپلماسی نرم را درقالب یک دیپلماسی نوین در حوزه هایی نظیر ورزش و جوانان تعریف کرد.

رضایی ظرفیت دیپلماسی نرم در حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی را ظرفیتی بالا و قابل توجه توصیف کرد و  گفت :درجهانی که گاهی شاهد به بن بست رسیدن دیپلماسی کلاسیک هستیم ،این نوع دیپلماسی می تواند ضمن تقویت روابط انسانی بین کشورهای مختلف خصوصا کشورهای جهان اسلام از بروز بسیاری از جنگ ها و خون ریزی ها جلوگیری کند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس  در بخش پایانی صبحت هایش با ابراز امیداری نسبت به معرفی شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام گفت:شیراز می تواند نقطه عطف اتصال فرهنگ،تاریخ و تمدن کشورهای جهان اسلام  و مامن مناسبی برای افزایش مشارکت های اجتماعی جوانان این کشورها باشد.

farid2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.