اختصاصی خبر پارسی – فیس بوک،واتز آپ را خرید

خبر پارسی – نقل از وبسایت روزنامه واشنگتن پست، فیس بوک روز چهارشنبه اعلام کرد شرکت پیام رسان موبایلی واتز آپ (WhatsApp) را به منظور گسترش شبکه اجتماعی خود به مبلغ ۱۶ میلیارد دلار خریداری کرده است. البته سی ان ان این مبلغ را ۱۹ میلیارد دلار عنوان کرده است.

واتز آپ یک اپلیکیشن موبایل است که به کاربرانش اجازه می دهد که متن، عکس و ویدئو از طریق گوشی های هوشمند خود ارسال و دریافت دارند. این اپلیکیشن در کشورهای برزیل، هند، آفریقای جنوبی، اندونزی وبسیاری کشورهای دیگر محبوبیت زیادی دارد کشورهایی که فیس بوک تلاش دارد حضور خود را در آنجا نمایان تر کند.

واتز آپ ۴۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

Facebook_WhatsApp-06b9f-1591

فیس بوک محبوبترین شبکه اجتماعی جهان است اما تلاش می کند در حوزه برنامه های پیام رسان موبایل نیز نقش گسترده تری داشته باشد زیرا توجه مردم به استفاده از این برنامه جهت ارسال متن، عکس و ویدئو روز افزون است.

پیام رسان فیس بوک محبوبترین برنامه در آمریکاست اما این برنامه در کشورهای دیگر پشت سر برنامه هایی چون واتزآپ قرار دارد. به طور مثال در چین برنامه وی چت و در ژاپن برنامه لاین محبوبترین هستند.

1 دیدگاه برای “اختصاصی خبر پارسی – فیس بوک،واتز آپ را خرید

  1. انسان علی الخصوص از نوع ایرانیش ظرفیت استفاده ی صحیح از هیچ چیز را ندارد .چه طبیعت باشد وچه تکنولوژی.در حال حاضر در کشور خودمان تنها نتیجه ی پررنگ استفاده از برنِامه ها واپلیکیشنهای این چنینی پایین تر امدن سن انحراف اخلاقی و افت تحصیلی دانش اموزان بوده است.ای که دستت می رسد کاری بکن.ابتذال داره نسل نوجوان ما رو می خوره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.