صدها پروژه ملی، هزاران ریال گردش مالی سهم “سکاف” در توسعه ایران

شرکت «سکاف»، با اجرای ۳۴ پروژه ملی در نقاط مختلف ایران و گردش مالی بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال در سال، تلاش می کند سهمی شایان توجه در توسعه کشور داشته باشد.
مهندس کامبیز صالحی، عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سکاف، ضمن بیان این مطلب، به موفقیتهای این شرکت در اجرا و راه‌اندازی پروژه‌های زیربنایی و ساختمانی اشاره کرد و گفت: تلاشها و تجربیات بیش از ۴۱ ساله سکاف، تاکنون منجر به اجرای صدها پروژه کوچک و بزرگ در نقاط مختلف کشور شده است.
وی ادامه داد: سکاف، علاوه بر فعالیتهای اجرایی، تعداد قابل توجهی از پروژه های EPC را به انجام رسانده و امور اجرایی پروژه ها از مرحله طراحی مهندسی و تامین تجهیزات تا نصب و راه اندازی را عهده دار شده است.
مدیرعامل سکاف اضافه کرد: هم اکنون اجرای پروژه های ایستگاه تقویت فشار وراوی و خط لوله جمع آوری گاز فلر پالایشگاه بیدبلند در قالب پروژه های EPCC و سه پروژه دیگر در قالب EPC با مشارکت شرکتهای مهندسی معتبر در دست اجراست.
صالحی با اشاره به برخورداری سکاف از گواهینامه رتبه یک صلاحیت پیمانکاری، تاکید کرد که این شرکت در حوزه های متنوع صنایع نفت و گاز، باند و راه آهن، ابنیه و ساختمان و صنعت و معدن متمرکز شده است.
وی در توضیح برخی از پروژه های در دست انجام یا پایان یافته این شرکت اظهار داشت: ۱۱ پروژه ساختمانی و عمرانی در محدوده استان فارس، ۴ پروژه ساختمانی در خارج از محدوده استان فارس، ۷ پروژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، ۲ پروژه راه آهن و نیز ۵ پروژه راهسازی در نقاط مختلف کشور در دست اجراست.
به گفته مدیرعامل سکاف، «پروژه احداث تاسیسات تقویت فشار گاز شهید کبیری لامرد در خط هفتم سراسری» و «احداث و راه‌اندازی ایستگاه تقویت فشار گاز میدان وراوی» از جمله مهمترین پروژه های در دست انجام این شرکت در حوزه نفت و گاز است.
وی ادامه داد: همچنین «اجرای پروژه زیرسازی قطعه ۱ و ۲ راه آهن همدان ملایر و نیز «احداث باند دوم محور جیرفت – بافت – سیرجان» مهمترین پروژه های این شرکت در حوزه راه آهن و راهسازی است.«احداث حدود ۲۰۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن استان فارس»، «پروژه ۸۰۰ واحد مسکونی شهرستان رشت»، «احداث پروژه ۱۰۰۰ واحد مسکونی شهرستان جیرفت»، «احداث ۱۰۷۰ واحد مسکونی شهرستان سیرجان»، «عملیات نازک کاری و احداث تاسیسات مکانیکی و برقی در پروژه ۱۰۰۸ واحدی نگین دولتخواه» و نیز «احداث واحدهای طرح نهضت ملی (۲۰۰۰واحدی) مسکن استان قزوین» از جمله مهمترین پروژه‌های ساختمانی سکاف در نقاط مختلف کشور به شمار می رود.
مدیرعامل سکاف، به «اهتمام ویژه این شرکت نسبت به مشارکت در توسعه استان فارس» اشاره کرد و این شرکت را رکورد دار بیشترین حجم ساخت مسکن برای مردم شریف استان فارس دانست.
صالحی گفت: مسکن ملی، یکی از مهمترین سرفصلهای سیاست داخلی دولت مردمی حضرت آیت الله رئیسی به شمار می رود و شرکت سکاف با آماده سازی و اجرای ۱۹۳۸۶ واحد مسکونی در قالب زیربنای زیرساخت ۲۳۲۴۳۲۰ متر مربع، تمام تلاش خود را برای همگامی با دولت محترم به کار بسته است.
وی تاکید کرد: اولویت سکاف، استفاده از ظرفیتهای داخلی در تکمیل زنجیره تامین و بهره گیری از تولیدات کارخانجات داخلی به ویژه واحدهای تولیدی مستقر در استان فارس برای اجرای پروژه های داخل این استان است.
به گفته مدیرعامل سکاف، اجرای پروژه های این شرکت در محدوده استان فارس، منجر به اشتغالزایی مستقیم برای ۳۰۰۰ نیروی کار و اشتغالزایی غیر مستقیم برای ۱۵۰۰۰ نفر شده است.
اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس، هم اکنون در شهرستانهای دبیران، حاجی آباد، داراب، مرودشت، صدرا، لار، استهبان، نی ریز، فسا و کمیل آباد شیراز توسط شرکت سکاف در حال انجام است.
عضو هیات مدیره شرکت سکاف، بزرگترین سرمایه این شرکت را تعهد و صداقت این شرکت نسبت به ذینفعان و کارفرمایان دانست و از رعایت اصول مشتری مداری، همراه با توجه به تعهدات اجتماعی در مناطق اجرای پروژه به عنوان عامل موفقیت در ایجاد سرمایه اجتماعی برای شرکت سکاف یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.