درنامه ۵۴ فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به وزیر بهداشت مطرح شد / رئیس دانشگاهی که با وزیر چنین برخوردی می کند ، چه بر سر دانشجویان و اساتید می آورده؟!

خبر پارسی – ۵۴ فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت ضمن اعتراض به لحن به کار برده شده در نامه ی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خطاب به وزیر بهداشت خواستار حمایت وزارت بهداشت از تهدید دانشجویان منتقد از سوی دکتر ایمانیه شدند.
در این نامه که یک نسخه از آن در اختیار خبر پارسی قرار گرفته ،امضا کنندگان این نامه معتقدند لحن طلبکارانه نامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به علت حمایت های پشت پرده اصولگرایان از دکتر ایمانیه است.
همچنین در این نامه که رونوشت آن به استاندار فارس و حراست وزارت بهداشت نیز ارسال شده است نسبت به تهدید خانواده یکی از دانشجویان منتقد از سوی دانشگاه به شدت اعتراض شده و از مراجع ذیصلاح خواستار پیگیری موضوع شده اند.
امضا کنندگان نامه ابراز امیدواری کرده اند با توجه به پیام رای مردم در حماسه ۲۴ خرداد شهاد تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز باشند.
استاد ارجمند جناب آقای دکترقاضی زاده هاشمی
وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی
باسلام و احترام
همانگونه که مستحضرید اساتید، دانشجویان، کارمندان و سایر فارغ التحصلان و مرتبطان با دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اشکال مختلف مصائبی که در ۸ سال گذشته از سوی مدیریت این دانشگاه بر آنان رفته است را با شما در میان گذاشته اند. اما مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که پس از انتصاب حضرتعالی به وزارت بهداشت در ظاهر سیاق مصیبت بار سالیان گذشته خود را تا حصول اطمینان از به دست آوردن مجدد کرسی ریاست به کناری نهاده بود متاسفانه این بار با نوشتن نامه ای با ادبیات نادرست به جنابعالی و تبلیغات رسانه ای بعد ازآن و همزمان تهدید فعالین منتقد خود عملا نتوانست این نقاب رابیش از ۳ ماه بر صورت خود تحمل نماید.
استاد ارجمند
در این باب لازم می دانیم نکاتی را به استحضار برسانیم
۱-هر چند که حتم داریم مضمون نامه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از باب تحت فشار گذاشتن شما جهت ابقای خود، قانون شکنی محض و تعیین تکلیف نمودن یک کارمند برای رئیس خود جنابعالی را شگفت زده نموده اما با شناختی که ما از ایشان در ۸ سال گذشته کسب نمودیم مطلب عجیبی نبود. غیر قابل انتظار نبود مدیری که در سالیان اخیر به سیاق تندروانه و با روشهای مختلف غیر قانونی تمامی منتقدین خود را با ابزاهای حذفی ، انضباطی، تهدید،اخراج، لغو مجوز و… از صحنه بیرون رانده بود این بار با حمایت قاطع لابی قدرت جبهه پایداری ، چنین نامه ای و با چنان ادبیاتی بنویسد. چگونه است ایشان که عمر مدیریت شان بیش از دو دولت است حاضر نیستند اندکی کرسی قدرت خود را کنار بگذارند و شگفتا که مدام در گفته هایشان از خدمت دم می زنند! این شیفتگی قدرت است نه تشنگی خدمت.
حال کاملا بر همگان روشن گردیده است که جناب اقای دکتر ایمانیه که با وزیر محترم آشکارا با چنین ادبیاتی برخورد می کند در ۸ سال گذشته چه بر سر اساتید و دانشجویان بی پناه آورده اند.
استاد گرانقدر معتقدیم وزارت بهداشت که هزاران نخبه ارزشمند و نجیب را در خود جای داده جایگاه مناسبی برای مدیرانی با چنین ویزگی هایی نیست که مبنای مدیریت شان لابی های قدرتی است که به استناد حماسه ۲۴ خرداد تنها ۸ درصد پایگاه اجتماعی دارند. و هر روز ادامه مدیریت شان جز آسیب چیزی در پی ندارد.
۲-چند روز قبل نمایندگانی از دانشجویان، اساتید، نخبگان رشته ای مختلف علوم پزشکی، تشکل های پزشکان و پیراپزشکان جهت بیان دغدغه های خود بابت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دیدار استاندار محترم فارس رفته بودند. متاسفانه بلافاصله پس از این جریان تعدادی از شرکت کنندگان در جلسه به ویژه خانواده دانشجویی که به نمایندگی از دانشجویان به بیان انتقادات خود از مدیریت دانشگاه پرداخته بود از سوی دانشگاه مورد تهدید و ارعاب قرار می گیرد که باز هم از دید ما مطلب تازه و عجیبی نیست که دهها مورد از دست را در سالیان اخیر شاهد بوده ایم اما تحمل چنین وقایع رقت باری در دولت تدبیر و امید چندان برای ما آسان نیست و انتظار داریم با چنین اقداماتی برخورد قاطع و قانونی شود.
در پایان ما امضا کنندگان این نامه امیدواریم همانگونه که در خردادماه گذشته با علاقه و امید فراوان برای ایجاد تغییر در کشور تلاش کردیم، تبلور پیام رای مان را در هر چه سریعتر در تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشاهده نماییم.

6 دیدگاه برای “درنامه ۵۴ فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به وزیر بهداشت مطرح شد / رئیس دانشگاهی که با وزیر چنین برخوردی می کند ، چه بر سر دانشجویان و اساتید می آورده؟!

  1. این روزها چشم امید همه علوم پزشکی های شیراز از استاد و دانشجو و کارمند به استاندار جدید است
    ایمانیه باید برود

  2. اگه بلایی که ایمانیه بر سر اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه اورده، افشا بشه ، باید واسه همیشه از دانشگاه بره، جو امنیتی و زیراب زنی ذر همه ادارات ، دانشکده ها و بیمارستان ها به واسطه حراست

  3. اگه این دانشجوها و خبرپارسی نبودن، خیلی از خیانت های ایمانیه افشا نمیشد، درود

  4. بابابا سلام
    هرچند دکتر ایمانیه در مورد مسایل حجاب دانشجویان سخت گیری های خاصی دارند اما انسانی شریف و مخلص است
    بنده از نظر سیاسی با ایشون کاملا اختلاف نظر دارم اما باید عادلانه قضاوت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.