خواب سنگین برق با لالایی شیرین«فارسی»!

خبرپارسی-حسین فارسی مالک باشگاه برق در اظهاراتی تازه، مسائلی را عنوان کرده که هر انسانی که کمی با مسائل فوتبالی آشنا باشد را به تعجب وا می درد و البته نشان می دهد او تا چه اندازه با فضای فوتبال بیگانه است. لالایی های فارسی فصل قبل خواب سنگینی را مهمان چشم های برق کرد و گویا قرار نیست از این خواب بیدار شود. اظهارات او می توانست با سئوالات متعدد و چالشی از سوی مصاحبه کننده همراه شود او اینگونه نبوده و جناب فارسی حسابی سخن از آینده روشن رانده است. با هم برخی فرازهای گفته های او را مرور می کنیم:

* واگذاری باشگاه برق به بنده حقیر عنایت خدا بود  و این کار را برای خودم یک امر خداپسندانه می دانم.

خبرپارسی:واقعا” عنایت خدا بود.با سابقه ای که از خود در صنعت ساری بر جای نهاده بودید بعید بود تیمی ریشه دار مانند برق را به شما بسپارند.عنایت خدا بود چون هیچ جای دنیا یک باشگاه ۷۰ساله را بدون صناری اینگونه تحویل کسی می دهند که بابت اداره آن هیچ تضمینی نداده است.

 * ما باید به فکر آینده باشیم زیرا شکست مقدمه پیروزی است و ما هم برای جبران این ناکامی برنامه ریزی مدون و خوبی انجام داده ایم.

خبرپارسی:شکست مقدمه پیروزی است اما می شود بفرمایید شما چه زمانی از این مرحله« مقدماتی» عبور می کنید؟

* برای فصل جدید در همین هفته کارمان را شروع کرده و برای تیم اصلی ،پایه وحتی فوتسال فراخوان خواهیم زد برای اینکه تیم برق را به جایگاه اصلی اش برگردانیم بایدبا استفاده از تجربه تلخ سال گذشته معایب را برطرف کنیم

خبرپارسی:از کدام تجربه تلخ درس گرفته اید؟از دیر بسته شدن تیم؟ اکنون هم که یک ماه به بازی ها مانده و شما تازه قرار است فراخوان بزنید!«فراخوان» واژه جالبی است که وارد ادبیات فوتبال کرده اید.اینگونه قرار است تیم به جایگاه اصلی اش برگردد؟ ببخشید قربان! منظورتان از جایگاه اصلی کجاست؟

*برق نیاز به تقویت مجدد دارد البته به تنهایی نمی شود این مشکلات را حل کرد باید همه پیشکسوتان ، مدیران دلسوز ورزش استان و هواداران عزیز به کمک باشگاه بیایند تا انشااله دلخوری های سالهای گذشته را برای مردم استان فارس جبران کنیم.

خبرپارسی:خود شما چند گام به سمت پیشکسوتان برداشته اید؟توقع که ندارید که با این گفته ها فردا همه سراغتان بیایند و به به چه چه کنند؟!

* در قبال ۷سال تحویل گرفتن ورزشگاه برق تعهد کردم طی ۲سال کلیه بدیهای باشگاه را پرداخت پرداخت کنم که این کمک بزرگی به دولت می باشد.

خبرپارسی:این تعهدی است که شما داده اید. تعهد به برق منطقه ای. با طلبکاران چه خواهید کرد؟ با تیمی که تعلیق است چه باید کرد؟ فصل قبل دیدید که کمیته انضباطی و سازمان لیگ با شما شوخی ندارند و بازی هایتان مانند آب خوردن سه بر صفر شد و از لیگ کنار رفتید.این تعهد چه دردی از ماجرای تعلیق را درمان می کند؟

*ازهیئت فوتبال فارس هم گله دارم اگر حاضر نیستند دل به باشگاه برق دهندواین تیم مردمی را حمایت کنند حداقل جلوی ما سنگ اندازی نکنند.

خبرپارسی:اینکه هیئت فوتبال اعلام کرده تعلیق برق به کمیته انضباطی فدراسیون ربط دارد و ما نمی توانیم آن را رفع کنیم نامش سنگ اندازی است؟چند جلسه با مدیران کمیته انضباطی برگزار کرده اید؟

* سیاستهای کلی وکلان باشگاه دراین فصل به صورت یک بولتن چاپ خواهد شد ودراختیار مردم قرارخواهد گرفت تا همه برنامه های برق از بزرگسالان تا پایه وفوتسال بصورت شفاف به حضور همه فوتبالدوستان شیرازی برسد همچنین اتاق فکری تشکیل خواهیم داد و ازنظرات نیروهای توانمند استانی بخصوص پیشکسوتان و هواداران تیم استفاده خواهیم کرد تا نقاط ضعف وقوت باشگاه در ادامه مسابقات مشخص گردد و برای مرتفع کردن آن تصمیمات جدی بگیریم.

خبرپارسی:کی؟ چه زمانی؟ این اتاق فکر قرار است کی کارش را آغاز کند؟ سیاست های کلان شما کی اجرایی می شود؟تاریخ شروع لیگ را بپرسید، بد نیست.

  * سال گذشته هم باشگاه مشکلات مالی نداشت بلکه به دلیل عدم پیش بینی درست وصحیح پرداختیهای ما طوری بود که نمی شد برخی تخلفات را جبران کرد البته پرداختن به این موضوع به زمان زیادی نیاز دارد ولی برخی تبانی ها یا بدهی های سالهای گذشته و کسانیکه موقعیت آنها دراین مجموعه به خطر افتاده بود دردسرهای فراوانی برای ما ایجادکرد اما امسال برنامه تغییر کرده و هدف ما براساس یک بولتن ورزشی است و بودجه آن هم از قبل تعیین شده و بدلیل اینکه همه هزینه ها شفاف می باشد و حتی نحوه تامین آن هم اعلام می شود براحتی می توانیم در فصل جدید با تزریق بودجه جدید تیم را تا آخر مسابقات بدون هیچ مشکل مالی همراهی کرده و ان شااله برای حضور در لیگ یک قدم برداریم .

خبرپارسی:شوخی می کنید؟ با این شرایط که هنوز کادر فنی مشخص نیست و قرار است ن فراخوان» بدهید باشگاه به لیگ یک هم فکر می کند؟سال قبل مشکل مالی نداشتید؟ بنده خدا مدیرعامل باشگاه تا بازداشت پیش رفت. بازیکن تیم بازداشت شد. تیم فوتبال و فوتسال دست به اعتصاب زدند. چک های شما هنوز دست طلبکاران است. مشکل مالی نداشتید؟

* واقعا جای تاسف دارد که شرفی چنین کار زشت و ناپسندی راانجام داد. او ازطریق همین باشگاه به شهرت رسید و به جای عذرخواهی از مردم بدلیل  عدم نتیجه گیری لازم ادعای مطالبات میکند. طبق نامه ای که از فدراسیون به ما ابلاغ شد دستور دادند به خاطر تخلفات انضباطی شرفی را ازباشگاه برکنار کنیم ولی ما به اواحترام گذاشتیم که این موضوع هم باعث سقوط تیم شد .

خبرپارسی:آقای فارسی!حاج حسین آقا!مهندس؛ الو!صدای ما را دارید؟ صحبت از اصغر شرفی است.مربی تیم ملی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین.کاپیتان پاس تهران . پاس افسانه ای.مهره فیکس تیم ملی! شرفی توسط برق به شهرت رسید؟ خود شما لابد در بارسلونا توپ می زدید!! گواردیولا که نیستند احیانا”؟! شرفی که به زور به برق نیامده بود.دعوتش کردید آمد.شما که ادعای مدیریت دارید چرا شرفی را به برق ترجیح دادید و به او احترام گذاشتید تا برق سقوط کند؟برق به خاطر ۹بازی اش که سه بر صفر شد سقوط کرد یا به خاطر احترام به شرفی؟ فرافکنی نکنید

*مردم عزیز ما بدانند امکانات شرفی درحد یک مربی ترازاول کشوربود زیرا درابتدابرای اویک خودروی ال نودصفرکیلومتر تهیه کردیم وبرای اقامت ایشان هم هتل پنج ستاره همراه با غذا درنظر گرفتیم وسی میلیون تومان هم ازما پول گرفت اما با وجود نتایج ضعیف ادعای مطالباتش را ازاین طریق از باشگاه کرد . بنده از همین جا اعلام میکنم سهام باشگاه آزاد است و هیچ کس نمی تواند آن را توقیف کند .مردم عزیز ما هم این دلشوره را نداشته باشند .کمیته انضباطی باشگاه هم قصددارد جرایم زیادی برای شرفی درنظر بگیرد و از طریق مراجع قضایی هم قصدداریم اعاده حیثیت کنیم .

خبرپارسی:امکانات مربی طراز اول عبارت است از : یک وعده غذای گرم، محل اقامت، ۳۰میلیون پول نقد و یک خودروی ال ۹۰٫همین تفکرات سطح پایین باعث شده تا برق را در حد صنعت ساری ببینید. تقصیر شما نیست. آنهایی که برق را به شما دادند باید برایتان شناسنامه اش را هم روایت می کردند که نکردند.قسم می خوریم شما خیلی از پیشکسوتان برق را اگر از نزدیک هم ببینید نمی شناسید. فارسی انگار نمی داند مربی که قرارداد بست ادعای مطالباتش را می کند.کاش او اهل فوتبال بود و داستان ژوزه و پرسپولیس را می دانست.او حتی آیین نامه انضباطی فدراسیون را هم نخوانده و معتقد است کمیته انضباطی باشگاه قرار است برای شرفی جرایم زیادی در نظر بگیرد. جل الخالق! شرفی اکنون عضو باشگاه نیست که بتوان برایش جریمه در نظر گرفت. به او چک داده اید و چک یعنی اینکه او طلبکار است و طلبش را تایید کرده اید.فارسی حتی نمی داند ورود مراجع قضایی به ماجراهای فوتبال بر اساس ماده ۶۶اساسنامه فدراسیون و ۶۸آیین نامه انضباطی فیفا چه عقوبتی دارد. کاش او اهل فوتبال بود. کاش.

 * فارسی درباره بحث تعلیق باشگاه هم توضیح داده و گفته متاسفانه یکسری غرض ورزی و شیطنت هایی پشت پرده وجود دارد که سال گذشته هم خیلی به باشگاه ضربه زدند هواداران هم عاملان اصلی را پیدا می کنند زیرا همه باشگاههای کشور بدهی های زیادی دارند ولی فقط در مورد برق چنین تصمیمی گرفته میشود که طی جلسه ای که با جناب کمانه داشتم ایشان قول مساعد دادند تابرای رفع تعلیق باشگاه برق همه توان خود را بگذارند.

خبرپارسی:تعلیق برق باید چند سال قبل صورت می گرفت. داستان سال قبل و نامه مشفقیان و تعهد ۶ماهه او را یادتان هست؟ فقط برق تعلیق شده؟ تا این اندازه به خبرهای فوتبال اشراف دارید؟

1 دیدگاه برای “خواب سنگین برق با لالایی شیرین«فارسی»!

  1. واقعا آفرین .
    بالاخره یکی پیدا شد و با حرفای مفت خام نشد .
    خوب جوابش دادید .ممنون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.