خط قرمز دولت قانون است /حقیقت را فدای مصلحت نکنیم/ به مصلحت روز،رنگ عوض می کنند!

خبر پارسی – بر هیچ کس پوشیده نیست که رئیس جمهور روحانی در اظهار نظری شفاف اعلام کرد :خط قرمز دولت قانون است.

تاکید رئیس جمهور محترم بر قانونمداری از آن جهت است که قانون گریزی مشخصه بارز دولت های نهم و دهم بود به طوری که رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این مسئله اظهار داشت: ساختار آن دولت به شکلی بود که قانون‌گریزی در مجموعه دولت مشهود بود، به این معنا که می‌دیدیم قانون تصویب و به دولت ابلاغ می‌شد، اما از سوی دولت به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نمی‌شد!

قانون گریزی شاید در دولت قبل مسئله ای عادی بود و می شد به راحتی حتی در دانشگاه ها شاهد این پدیده شوم بود اما ادامه این روند در دولتی که خط قرمزش را قانون اعلام کرده عجیب و البته دردآور است.

همین چند روز پیش بود که فعالان دانشجویی نشریات، دبیران و اعضای کنونی و سابق شورای انجمن اسلامی شش دانشکده دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اتفاقات اخیر در انجمن اسلامی دانشجویان واکنش نشان داده و در نامه ای سرگشاده به این اتفاقات اعتراض کردند و در بیانیه ای نوشتند: اساسنامه این تشکل، سال گذشته طی روندی غیر قانونی و بدون اطلاع هیچ‌کدام از اعضا، دچار تغییرات گسترده شده و بدبختانه در نهایت تعجب (با توجه به عدم تایید اعضا) به تصویب هیات نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه رسیده است! انتخابات شورای مرکزی نیز بر طبق همین اساسنامه و با بی قانونی های بسیار برگزار گردیده است.

بنا بر گفته فعالان دانشجویی یاد شده تغییراتی مورد اشاره موجب باز شدن پای افراد غیر دانشجو (از بیرون دانشگاه) به حساس ترین تصمیم گیری های تشکل شده و زمینه سوءاستفاده های افراد را از انجمن اسلامی دانشجویان فراهم نموده است. همچنین این تغییرات، ساده ترین اصول اولیه انجمن های اسلامی را نادیده گرفته و استقلال دانشکده ها را به طور کلی زیر سوال برده؛ تا آنجا که انتخابات اعضای هر دانشکده، جای خود را به عزل و نصب دبیران و شورای دانشکده ها داده است!

اکنون و در آستانه ۲۴ خرداد سالروز پیروزی دکتر روحانی و استقرار دولتی که خط قرمزش قانون است،انجمنی که قانون را رعایت نکرده می خواهد جشن بزرگ قانونمداری را پاس دارد!دریغا که گروهی در جامعه اسلامی قرار است ارزش های اخلاقی را زیر پا بگذارند ،بر موج سوار شوند و به مصلحت روز رنگ عوض کنند!

آیا برای اینکه ۴ نفر بیشتر به جشن مردمی ۲۴ خرداد بیایند،قرار است حقیقت فدای تملق و مصلحت سنجی شود؟آیا عدالت را داریم پای مصلحت ذبح می کنیم؟چرا باید برای حفظ حقیقت(گرایش اغلب مردم به قانون و جشن قانونمداری) برای مثلا پررنگ تر شدن جشن از مصلحت استفاده کنیم؟

IMG-20140611-WA0008

داستان شورای ۶ نفره را یادتان است؟ آنجا به علی(ع) پیشنهاد می شود که جانشین خلیفه شود مشروط به ایتکه به روش قرآن و شیخین عمل کند. او چه کرد؟

در این هنگام عبدالرحمن خطاب به علی علیه السلام گفت: با تو مشروط بر این که طبق کتاب خدا و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله عمل کنی و از روش شیخین پیروی نمائی بیعت می کنم.

اگر علی علیه السلام شروط عبدالرحمن ( و از آن جمله شرط سوم) را می پذیرفت، مسأله تمام بود و او به خلافت رسیده بود و به جای او رهبر سیاسی دنیوی بود،اما علی (ع) این کار را نکرد و فرمود:

«بیعت تو را می پذیرم مشروط بر این که به کتاب خدا و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله و طبق اجتهاد و علم خود عمل نمایم.»

حال سئوال اینجاست که در کجای کتاب خدا فرار از قانون توصیه شده؟آیا برای رسیدن به هدف (با شکوه تر یرگزار شده جشن قانونمداری) باید از هر وسیله ای (آن هم مشروعیت دادن به گروه های غیر قانونی) استفاده کرد؟

آیا اخلاق را باید فدای پیروزی روحانی در انتخابات سال گذشته کرد یا پیروزی در انتخابات را فدای اخلاق؟ به رسمیت شناختن یک گروه غیر قانونی و جعلی آیا ذبح شدن اخلاق پای مصلحت نیست؟ برای رسیدن به هدف آیا  از هر وسیله ای می توان استفاده کرد؟واقعا اگر حقیقت فدای مصلحت سنجی شود کار (استقرار و نهادینه کردن قانون در ارکان جامعه)به سرانجام می رسد؟

اگر قرار است قانون مدار بمانبم و بر طبق موازین اسلامی و کتاب خدا عمل کنیم همه چیز را باید فدای قانون و استقرار کلام خدا کرد که به قول حجت الاسلم ناصر نقویان ،امام در سخنی فرمودند «برای حفظ حکومت اسلامی هم اگر لازم شد، امام هم فدا شود، چنانکه امام حسین هم برای نظام اسلامی و دین خداوند فدا شد! این به معنای آن است که دین مهمتر از امام حسین است.»

این روحانی عزیز همچنین در جایی گفت: خداوند در سوره یونس می فرماید می دانید چرا قبلی ها را از بین بردیم؟ نه اینکه فکر کنید نماز نمی خواندند یا حجاب نداشتند، بلکه ظلم می کردند و حال نظاره گر عملکرد شما هستیم!

آیا زیر پا گذاشتن قانون، ظلم نیست؟خواهش می کنیم با خواندن این یاداشت پیغام نفرستید که فلان مدیر متدین و متشرع است،نماز می خواند و از حجاب دفاع می کند!پشت کردن به قانون در حالی که حق گروهی دیگر پایمال می شود ظلم بزرگی است و البته خداوند در کتابش وعده داده که ظالمین را از بین می برد همچنان که می فرماید: «لِیَجْزِىَ الَّذِینَ أَسَُواْ بِمَا عَمِلُواْ وَ یجَْزِىَ الَّذِینَ أَحْسَنُواْ بِالحُْسْنىَ»

«تا بدکاران را به کیفر کارهاى بدشان برساند و نیکوکاران را در برابر اعمال نیکشان پاداش دهد.» نجم ۳۱

7 دیدگاه برای “خط قرمز دولت قانون است /حقیقت را فدای مصلحت نکنیم/ به مصلحت روز،رنگ عوض می کنند!

 1. تشکلی که در بین دانشجویان مشروعیتی ندارد چگونه در بین اصلاح طلبان و اعتدالیون مشروعیت دارد و مورد قبول می شود … این انجمن سال هاست با همکاری نهادهای بیرون دانشگاه ریشه فعالیت و انتقاد را در دانشگاه حشکانیده است.

 2. هیچ زمان فکر نمی کردم در زمان دولت روحانی هیچ جایی برای جعلی ها باشد چه رسد به اینکه از سوی دولت روحانی حمایت شوند

 3. متاسفم برای استاندار فارس که نهایت تلاشش رو برای ابقای ایمانیه کرد و حالا هم داره این طور از یه تشکل جعلی ساخته دست ایمانیه حمایت می کنه. متاسفم برای تدبیر و امیدی که استانداری فارس نماینده اش باشه. بچه های علوم پزشکی شیراز هنوز و هنوز دارن بر سر این تشکل جعلی هزینه میدن و اون وقت نماینده دولت تدبیر و امید..
  هنوز جوهر حکمی که تازگی برای یکی از بچه ها زدن خشک نشده
  اگر دین ندارید لااقل در دنیایتان آزاده باشید
  درود بر شرف بچه های خبر پارسی. درود بر شرف و مردانگیتان

 4. دانشجویان عزیز علوم پزشکی
  لطفا با واقعیت کنار بیایید
  ایمانیه ابقا شده است
  بنابراین وجود چنین تشکل هایی طبیعی است
  چیزی برای شما عوض نشده است

 5. مصاحبه دبیر پیشین این انجمن و سیاستگزار کنونی این تشکل را با فارس بخوانید

  دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
  موسوی و کروبی مفسد فی الارض هستند

  مهدی امیریان دبیر کمیسیون عدالتخواهی دفتر تحکیم وحدت و دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به اقدامات موسوی و کروبی در روزهای بعد از انتخابات، این اقدامات را در راستای اهداف تعیین شده از سوی امپریالیسم بین‌الملل عنوان کرد و گفت: نظام در روزهای بعد از انتخابات تمام تلاش خود را به کار بست تا بتواند این افراد را که از درون نظام برخاسته بودند را در داخل نظام حفظ کند اما گویا آنها تمایلی به ماندن در داخل نظام ندارند. وی با اشاره به دعوت‌های مکرر موسوی و کروبی از مردم برای حضور در خیابان‌ها و برگزای تجمعات بدون مجوز، گفت: متأسفانه این دعوت در روز 25 بهمن ماه نیز صورت گرفت و باعث شد تا جمعی از پیاده نظام فتنه هم به خیابان‌ها آمده و ضمن بر هم زدن نظم عمومی، موجبات خوشحالی دشمنان قسم خورده ایران و انقلاب را فراهم کنند. دبیر کمیسیون عدالتخواهی دفتر تحکیم وحدت با تاکید بر اینکه رفتارهای اخیر موسوی و کروبی نشان داد که دیگر آنها رویکرد منافق گونه را کنار گذاشته و بدون هیچ ملاحظه‌ای نفاق خود را آشکار کردند، خاطرنشان کرد: آنها با جسارت تمام در راستای خشنودی صهیونیست‌ها و گروه‌های مطرود شده انقلاب حرکت کردند و گویا این اقدامات با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفت. وی موسوی و کروبی را مفسد فی‌الارض دانست و دلایل خود برای این ادعا را اینگونه بیان کرد که اقدام علیه امنیت ملی و همچنین بر هم زدن نظم عمومی و حرکت برخلاف قانون اساسی و همچنین حمله به نهادها و دستاوردهای انقلاب از جمله جنایات آنها است. وی همچنین از دستگاه‌ قضایی خواست که با کنار گذاشتن تساهل و تسامح موسوی و کروبی را به پای میز مذاکره محاکمه کشانده و به اشد مجازات برساند و از پیگیری شکایت رسمی از سران فتنه از سوی کمیسیون عدالتخواهی دفتر تحکیم وحدت خبر داد. انتهای پیام/ع –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.