تکلیف خانه‌های مسافر در فارس مشخص شود

استاندار فارس خواستار ساماندهی خانه‌های مسافر در استان شد و گفت: تکلیف خانه‌ مسافرهای بدون مجوز در استان مشخص شود.

محمدهادی ایمانیه شنبه ۴ تیر در جلسه شورای عالی گردشگری فارس، گردشگری سلامت را یک اشتغال‌ موثر فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد که در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد.

او با بیان اینکه باید هنر امروز خود را به دنیا نشان دهیم، چرا که بناهای تاریخی و میراثی مثل تخت جمشید هنر گذشتگان است، افزود: مقرر شده بود که تا پایان خرداد تعداد بیماران پذیرش شده از همه استان‌ها بیشتر شود اگرچه تلاش خوب بوده اما باید تداوم باید تا به اهداف پیش‌بینی شده برسیم.

استاندار فارس همچنین ادامه داد: در حوزه صنایع دستی نیازمند یک برنامه‌ریزی عدد و رقمی هستیم. باید برنامه حفظ و نگهداری رشته‌های صنایع دستی مشخص و برنامه برای ۸۰ رشته تهیه شود تا هم حفاظت از رشته‌ها و هم گسترش آنها محقق شود.

ایمانیه با بیان اینکه ارزش ریالی کار در صنایع دستی باید دقیق مشخص شود، گفت: در عرصه صنایع دستی آموزش و همکاری با دانشگاه انجام‌ گیرد.

او با بیان اینکه باید روزانه نمایشگاه صنایع دستی در نقاط استان از همه رشته‌ها برگزار شود چون سبب ایجاد انگیزه می‌شود، عنوان کرد: شهرداری شیراز جلودار شود و یک کارگاه وسیع برای صنایع دستی و آموزش صنایع دستی اختصاص دهد.

استاندار فارس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شروع فصل تابستان و افزایش سفرها به این استان اظهار کرد: مراکز اقامتی و تفریحی فارس باید پیش از ورود گسترده مسافران ساماندهی شود که یکی از آنها خانه‌مسافرها است.

ایمانیه با بیان اینکه عدم نظم و ساماندهی این مراکز اقامتی سبب مشکلاتی در جامعه شده است، از دستگاه‌های متولی به ویژه نیروی انتظامی درخواست کرد در این زمینه بدون اغماض برخورد کنند، چراکه گاه این مراکز عاملی برای نشر رفتارهای خلاف اخلاق و شرع شده‌اند.

او با دستگاه‌های متولی نیز اتمام حجت کرد و گفت: باید تا پایان همین ماه تکلیف خانه‌های مسافر مشخص و از ابتدای مردادماه با خانه مسافران بدون مجوز برخورد شود، چرا که برخی از آنها تبدیل به مکانی برای هنجارشکنی شده و مشکلاتی را در جامعه ایجاد کرده است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه اصل ساماندهی خانه مسافران است که باید مورد توجه باشد اینکه زیر مجموعه چه دستگاهی قرار بگیرد، مهم نیست عنوان کرد: در این ساماندهی و نظم دادن نباید نان کسی بریده شود بنا نیست محل درآمد افراد قطع شود بلکه بنا بر ساماندهی آن است.

ایمانیه همچنین با تاکید بر استخدام فارغ‌التحصیلان رشته‌های هتلداری با همکاری دانشگاه و جامعه هتلداران عنوان کرد: بومی سازی رشته هتلداری باید مدنظر باشد حتی اگر تعارضی با کشور دارد باید تغییر کند چون اگر پیشنهادات جدید و کاربردی داشته باشیم حتما در سطح ملی نیز استقبال می‌شود  قرار نیست همیشه از تهران برای استان‌ها تصمیم‌گیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.