ایمانیه رفت…

خبر پارسی – فرزاد صدری“من به توفیق الهی تا پایان عمر در خدمت مردم خواهم بود اما اینکه در چه موقعیتی به مردم خدمت کنم با خداست”
جمله عجیب بالا را محمد هادی ایمانیه تنها یک هفته پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد تا سایت اصولگرای شیرازه برای او تیتر بزند“ماندنم در علوم پزشکی شیراز بستگی به تصمیم وزیر جدید دارد “!
هرچقدر ایمانیه برای ابقاء در سمت خود عجله کرد،دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اما با تکیه بر پیام انتخابات ۲۴ خرداد به صحبت های وی واکنش تندی نشان دادند و در شبکه های اجتماعی کمپین “برکناری دکتر ایمانیه” از مسئولیتش راه انداختند و با نوشتن طومارهای متعددی که آن را “تخلفات وی در طول دوره ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز” نام نهادند از مسئولین کشوری و استانی خواستند که به حکومت ۸ ساله وی در استان پایان دهند.
دانشجویان علوم پزشکی از روزهای سخت ریاست ایمانیه گفتند،روزهایی که به تعبیر آنها “سرمایش حتی تصور آفتاب را هم منجمد می کرد!”روزهایی که محمد مهدی احمدی،مسعود خیراتی،نادر دیناری،سعادت دلفانی،سید محسن فخری،مجتبی وکیلی و علی حسنی از دانشجویان فعال دانشگاه را بازداشت کردند تا انجمن اسلامی دانشکده داروسازی در بیانیه ای مدعی شود“اینان رابا ضربات باتوم هایی که نه از سر مهرورزی بلکه از سر نفرت بر سرشان فرود می آمد،با متوحش ترین شکل ربودند”.
تعبیر دانشجویان در این بیانیه از مدیریت دانشگاه حکایت از عمق درد آنها می داد وقتی نوشتتد: «حکایت،حکایت سیه رویانی است که به حکم زور و سلطه می خواهند تاریخ بسازند.قصه ر روبه صفتانی که تنها راه پاسداشت ملیت و میهن را مدد جستن از نیزه و خنجر می دانند.سخن از بی شرمانی است که آزادی و عدالت را تنها شعار می دهند.»
روزها و سال ها از آن اسفند سیاه سال ۸۶ گذشت و ایمانیه همچنان رئیس ماند.طولانی شدن ریاست دکتر ایمانیه و ارتباط بسیار خوبی که او با امام جمعه شیراز برقرار کرد دانشجویان را تا آنجا نگران ساخت که حتی به تغییر او در دولت “تدبیر و امید” امیدی نداشتند! این یاس و ناامیدی نه تنها دانشجویان که دیگر فعالان اصلاح طلب را نیز فرا گرفت،تا جایی که صفحه اصلاح طلبان فارس در یکی از شبکه های اجتماعی از لابی قدرتمند ایمانیه با نهادهای قدرت برای ماندن در سمتش خبر داد.شرکت استاندار فارس در مراسم عزادارای سالار شهیدان که در حسینیه منسوب به خانواده ایمانیه برگزار شده بود بر این شایعات دامن زد، تا حالا دیگر خیلی ها باورشان شود که توپ هم ایمانیه را از جایش تکان نمی دهد! یک روز پس از این شایعات در تماسی تلفنی که با مدیر حوزه استاندار داشتم شرکت استاندار در مراسم عزاداری اباعبدالله را تنها احترام به سنت حسنه عزاداری ماه محرم اعلام کردند و ارتباط این موضوع با ابقای ایمانیه را بی ربط دانستند.تنها یک روز پس از آن بود که دانشجویان نگران توانستند با استاندار دیدارکنند و نگرانی جامعه دانشگاهی از ادامه فعالیت ایمانیه را به مقام ارشد استان اطلاع دهند.از این دیدار اگرچه خبری به بیرون درز پیدا نکرد اما آرامش خیال دانشجویان پس از این دیدار معنا دار بود.تا جایی که تنها چندین ساعت پس از دیدار یاد شده ایمانیه رسما از مسئولیت در دانشگاه علوم پزشکی استعفا داد! اتفاقی که در ساعات پایانی شب گذشته در شبکه های اجتماعی موجی از شادی را به دنبال خود داشت. آنجا که یکی از دانشجویان با اشاره به آن تیتر معروف ۲۷ دی ماه ۵۷ روزنامه کیهان،معنا دار بنویسد: ایمانیه رفت!
پس از اینکه مدتی پیش محمد حسین روزیطلب از ارکان برجسته حزب موتلفه بعد از ۸ سال از یک نهاد آموزشی دیگر خداحافظی کرد،رفتن ایمانیه از دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از نزدیکان موثر جبهه پایداری در شیراز محسوب می شد، اتفاقی معنا دار برای استانی است که برخی گروه های سیاسی اصلاح طلب ،استاندارش را محافظه کار تلقی می کنند.رفتن احتمالی محمد رضا مشفقیان عضو موثر جامعه اسلامی مهندسین پس از ۸ سال از برق منطقه ای فارس نیز می تواند سه گانه اتفاقی معنادار باشد که لبخند بر لب خیلی ها می نشاند…

9 دیدگاه برای “ایمانیه رفت…

  1. 26 دیماه 57 شاه رفت
    26 ابانماه 92 ایمانیه رفت
    فکر کنم 26 عدد مقدسی برای دانشگاه علم پزشکی شیراز باشه

  2. همین امروز توی دانشگاه داشتن مهر تشکلای موافقشو جمع میکردن که نامه بنویسن به وزیر که نگهش داره،خواهشأ اطلاع رسانی کنید که این موجود هفت خط دوباره با مکرو حیله‌های همیشگیش نمونه .

  3. ایمانیه مرد انتقام , آن نماد خشم و غضب که کوچکترین انتقادی را نمی پذیرفت حکم ابقاء خود را برای برخورد تلافی جویانه و انتقام گرفتن بیشتر از منتقدانش لازم داره که میگه تکلیفم رو روشن کنید…

  4. اگه ابقاء بشه دیگه کسی جلودارش نیست و خیلی ها رو از دم تیغش میگزرونه.ولی دیگه خوابشو ببینه.دوران یکه تازی و قلدری تموم شد…
    “جاء الحق و ذهق الباطل”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.