ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان فارس/ جذب بیشترین اعتبارات

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس از ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش این اداره‌کل برای امسال خبر داد.

مرتضی موصلی گفت: محور رویکرد کمیته امداد، توانمندی جامعه هدف این نهاد بوده و راهبرد مجموعه کمیته امداد زمینه سازی توانمندی مددجویان در ابعاد مختلف است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس افزود: توانمند سازی مددجویان در بخش اقتصادی با محوریت اشتغال و کسب و کار‌های خرد برای ایجاد و افزایش ارزش افزوده را همواره در دستور کار قرار دادیم که فارس توانست با عملکرد مناسب خود جزو موفق‌ترین استان‌های کشور در زمینه ایجاد اشتغال قرار بگیرد.

او با بیان اینکه دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی امسال برای اشتغال مددجویان کمیته امداد و ۵ دهک اول جامعه ۳۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است، تصریح کرد: سهم فارس از این میزان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیار تومان از محل تبصره ۱۸ بوده که با پیگیری استاندار فارس و با همکاری ۱۶ بانک عامل بیشترین اعتبارات جذب شد.

موصلی با اشاره به اینکه سال گذشته ۹۷.۵ درصد منابع اشتغال جذب شده است، بیان کرد: در ارزیابی جشنواره شهید رجایی کمیته امداد فارس از نظرایجاد فرصت شغلی و صحت سنجی جزو سه دستگاه برتر استان معرفی شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس ادامه داد: برای جذب اعتبارات و ایجاد فرصت‌های شغلی در تلاش هستیم و ۲ هزار فرصت شغلی امسال ایجاد شده که با توجه به روند خوبی که در چند ماه باقی مانده امسال بتوانیم جذب صد درصدی داشته باشیم.

او توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری را یکی دیگر از ماموریت‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: یکی از برجستگی‌های استان فارس وجود نیک اندیشان و خیران است که ۴۰۰ هزار نیکوکار با مجموعه امداد همکاری می‌کنند.

موصلی در پایان سخنان خود بیان کرد: ۳۶۵ مرکز نیکوکاری در سطح محلات استان فارس فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.