خانه » اجتماعی » در آستانه روز خبرنگار/نامه یک خبرنگار شیرازی به رییس جمهور:مرا به غزه بفرستید

در آستانه روز خبرنگار/نامه یک خبرنگار شیرازی به رییس جمهور:مرا به غزه بفرستید

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=5989

خبر پارسی – محمد جواد شلتوک کار – صدای سفیرگلوله،دود و اشک و ماتم وزمزمه  ی شعر سعدی “بنی آدم اعضای یکدیگرند… .

صدای ضجه مادرکودک مرده،پدر داغدارعصیان زده،نگاه مبهوت یتیمان بی سر پناه ،بام های فرریخته همه و همه قصه پر غصه مردمی است که این روزها نفس کشیدن هم برایشان تحریم است.

رییس محترم  جنبش عدم تعهد تو می دانی  و من می دانم که اینها تنها بخشی از برزخی است که دژخمیان انسانیت در کرانه ای بی سامان باختری برای مردمانی ساخته اند که بزرگترین جرمشان تلاش برای داشتن حداقل هاست.

تو می دانی و من می دانم که امروز انسانیت  درکشتارگاه غزه درحال ذبح شدن است.تو می دانی و من می دانم که سکوت مجامع بین المللی به معنای هم صداشدن با خوانندگان اوپرای مرگ است.

تو می دانی و من می دانم که در گوشه ای ازخاک خدا،همانجایی که خاستگاه ادیان الهی است ،همان ادیانی که خدابا زبان آنها همه را به صلح و آرامش و برادری و برابری دعوت کرده است ،جنگ افزارهای نوین خون انسان های بی گناهی را زینت بخش زمین می کنند که خدا آنها را اشرف مخلوقات نامید.

تو می دانی و من می دانم همان مجامعی که گاهی برای کوچکترین اتفاق ضربا ن آزادی خواهی و انسان دوستیشان زیاد می شود و خون در رگ هایشان غلیان می کند اینک چشم هایشان رابه روی فجایع انسانی غزه بسته اند.

تو می دانی و من می دانم که آنچه امروز از غزه دیده می شود شاید ماکت کوچک شده ای از میدان نبردی نابرابراست.

اما تو نمی دانی و من می دانم ،اینک که این کلمات ساده را نگارش می کنم اشک توان راازدستانم ربوده است.تو نمی دانی اما من می دانم که اگر حتی توانی در درست نداشته باشم بازهم قلمم توانمند است.

بله قلمم!!!همان که خداوند باریتعالی به آن سوگند یاد کرد((ن والقلم ومایسطرون)).

تنها خودم می دانم که شاید توان جنگ افزار به دست گرفتن و کشتن هم نوعنم را نداشته باشم اما نیک می دانم که قلمم سلاح من است.

رییس محترم جنیش عدم تعهد،رییس جمهور ارجمند جمهوری اسلامی  ایران اینک من یک جوان ایرانی،یک خبر نگار شیرازی ! که رادمردی و از خود گذشتگی گذشتگانم از رستم ها  و آرش ها و سیاوش هاگرفته تا دوران ها ،اسلامی نسب ها،اعتمادی ها و بابایی ها همه و  همه چراغ راه زندگیم بوده است .از شما می خواهم تا در صورت امکان شرایط اعزامم را به غزه فراهم کنید.

تا باثبت لحظات خون و گلوله در تاریخ نکبت باردشمنان انسانیت ،دین خودم را به مردان و زنان آزادی خواه جهان اداکنم.تا به جهانیان ثابت کنم اگرمردان عروج کرده به ملکوت کشورم اکنون در کره خاکی نیستند درس آزادی و آزادگی را به فرزندان خودخوب آموخته اند.

محمدجواد شلتوک کار۱۳/۵/۹۳-شیراز

6 دیدگاه

 1. شما اصلاح طلبا فقط بلدید شعار بدید!

 2. من اگر جای رییس جمهور بودم به سرعت کار انتقال ایشان رو به غزه درست میکردم تا ببینیم این آقای خبرنگار اونجا چه کار میخواد کنه

 3. شما تو کوچه تاریک هم تنها نمی رید چه به رسه به غزه ؟
  خیلی رویایی بود .تحت تاثیر قرار گرفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 4. میرود

 5. خبر نگاران

  با سلام
  به همه خبرنگاران زحمت کش این روز (روز تجلیل از خبرنگاران) را تبریک گفته و خسته نباشید عرض میکنم
  خداقوت
  عرض بنده:در پی کارت هدیه های یک از نمایندگان شیراز که خود نماینده ای است که ابوالمشاغل استان فارس نام دارد اهداف شومی نهفته است که امید وارم رسالت شما را تحت تاثیر قرار ندهد
  من الله توفیق

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme