خانه » اجتماعی » تاکید مدیر کل ورزش و جوانان فارس : ضرورت تولید فکر درحوزه جوانان

تاکید مدیر کل ورزش و جوانان فارس : ضرورت تولید فکر درحوزه جوانان

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=9554

خبر پارسی – مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: با توجه به معضلاتی که امروزه در سطح جامعه وجود دارد باید درحوزه جوانان بیشتر حساس باشیم تا بدین وسیله با ایجاد شرایط مطلوب زمینه رشد و بالندگی آینده سازان ایران فراهم شود.
حیدرعلی کامیاب کلانتری درگفت و گو با خبرنگار برنا فارس اظهارداشت: درهمین راستا اداره کل ورزش و جوانان فارس همزمان با فعالیت های ورزشی درحوزه جوانان نیز به شکل قوی ورود پیدا کرده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس تاکید کرد: بعد از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان مسئولیت وزارت ورزش و جوانان دربرابر آینده سازان کشور چندین برابر شده است .
کامیاب اضافه کرد: باید برای پرکردن اوقات فراغت جوانان ،مسائل شغلی، آسیب های اجتماعی،ازدواج، اعتیاد، بحث های هویتی ،که جوانان با آنها روبرو و در برخی موارد دچار ابهام هستند برنامه ریزی های مطلوبی انجام شود.
وی با تاکید براینکه درحوزه ورزش بازوان زیادی برای رشد ورزشکاران وجود دارد گفت: باید در حوزه جوانان نیز حمایت ها افزایش یابد و با استراتژی به این قشر تاثیر گذار جامعه کمک کرد تا در مسیر پیش رو موفق شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس درادامه به ضرورت تشکیل ستاد ساماندهی اشاره کرد و افزود: برگزاری منظم جلسات ستاد ساماندهی دراستان به ریاست استاندار و در شهرستان ها به ریاست فرمانداران علاوه بر مشخص شدن مشکلات باعث خواهد شدبا همکاری دستگاه های مختلف زمینه پویندگی و رشد جوانان فراهم شود.
ضرورت تولید فکر درحوزه جوانان
کامیاب سپس از ضرورت تولید فکر درحوزه جوانان یاد کرد و ابرازداشت: علاوه بر شاخص های اداری نیاز است تولید فکرنیز درحوزه جوانان انجام شود تا خروجی مناسبی داشته باشیم که درهمین راستا در اولین جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان فارس که با حضور معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزارشد راهکارهای شناسایی آسیب های بعد طلاق، موضوع جلسه بود که حاضران نظرهای خودرا برای مقابله با این معظل بیان کردند .
وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری تلاش می شود جلسه آتی ستاد ساماندهی امورجوانان با حضوراستاندار برگزارشود، در شهرستانها نیز این ستاد به ریاست فرمانداران تشکیل جلسه خواهد داد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس سپس بیان کرد: این اداره کل درحوزه کیفی نیز چند طرح مناسب برای جوانان و بازگشت اعتماد از دست رفته آنها داشت که با حمایت وزارت خانه در آینده نزدیک این طرح ها به صورت پایلوت در استان فارس عملیاتی می شود.
افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد فارس
کامیاب افزایش سازمان های مردم نهاد فارس را از ضروری دانست و افزود: بعد از اتمام فعالیت دولت دهم ،در آغازین روزهای فعالیت دولت تدبیر و امید با جوانان سرخورده روبروشد که دچار مشکل بودند و درهمین راستا دولت مردان تلاش نمودند با اقدامات مثبت خود زمینه افزایش امید دربین این قشر را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: به همین منظور برنامه ریزی برای افزایش سازمان های مردم نهاد و گسترش فعالیت جوانان در سطح جامعه انجام شد که در فارس خوشبختانه با اقدامات مناسب صورت گرفته روند رو به رشدی داشت و تعداد سمن ها از ۱۵ عدد به ۹۵ سازمان مردم نهاد فعال در سراسر استان افزایش یافت.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس خاطر نشان کرد: در سفرهای که به منظور بازدید از شهرستان ها انجام می شود ، ضرورت ایجاد سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان به صورت مکرر بیان می شود که حاصل آن ایجاد علاقمندی برای تاسیس سمن در نقاط مختلف استان بوده است.
راه اندازی صندوق حمایت از نخبگان
کامیاب درادامه تاکید کرد: برای اینکه نشان دهیم به جوانان توجه داریم چند طرح اجرایی از طرف اداره کل ورزش و جوانان فارس به وزارت خانه ارسال شد که خوشبختانه اکثر آنها مورد موافقت وزیر قرار گرفت و قراراست در سطح ملی انجام شود.
وی ادامه داد: راه اندازی صندوق حمایت ازقهرمانان و نخبگان به منظور ایفا نقش حمایتی ازاین گروه ازجمله این طرح ها بود که با استقبال مسئولان وزارت ورزش و جوانان روبرو شد
مدیرکل ورزش و جوانان ابراز داشت: براساس این طرح، صندوق حمایت از قهرمانان و نخبگان که داری هیات مدیره توانمند خواهد بود در اداره کل ورزش و جوانان فارس مستقر می شود.
کامیاب افزود: سپس “حساب بانکی” برای این صندوق دریکی از بانک های کشور ایجاد می شود تا قهرمانان ونخبگان با عضویت دراین صندوق بتوانند خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند ، همچنین تفاهم نامه ای با دستگاه دولتی و خصوصی برای حمایت از صندوق حمایت ازقهرمانان ونخبگان بسته می شود.
وی بیان کرد: براساس نیازهای که نخبگان دارند و درراستای ایجاد انگیزه دراین افراد، طرحی با عنوان” مسکن، شغل، ازدواج” به وزارت خانه ارائه شده که به عنوان یکی از طرح های برجسته کشورانتخاب شد و برای عملیاتی کردن آن درفارس نیاز به تصویب در ستاد ساماندهی استان با حضور استاندار دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس اعزام ۲۵نفر از جوانان نخبه استان فارس به یکی از کشور اسلامی به منظور تحقق توصیه مقام معظم رهبری درزمینه تعامل میان جوانان مسلمان را یکی دیگراز برنامه های درنظر گرفته شده برای جوانان نخبه دانست و ابرازداشت: افراد برگزیده برای سفر توسط هیات داوران از بین جوانان موفق استان دررقابت های کشوری و بین المللی انتخاب می شوند.
کامیاب خاطرنشان کرد: حضور جوانان نخبه درکشورهای مسلمان باعث می شود تعامل بیشتری دربین ایران و سایر کشورهای ایجاد شود و علاوه برآن زمینه رونق گردشگری نیز فراهم می گرددکه درگام اول این طرح دراستان فارس اجرا می شود.
“خانه جوان” مکانی برای تبادل نظرات سازمانهای مردم نهاد
وی سپس به راه اندازی نخستین خانه جوان در شهر شیرازاشاره کرد و افزود: “خانه جوان” مکانی برای تبادل نظرات سازمانهای مردم نهاد است و درهمین راستا نخستین خانه جوان کشور در شیراز شکل گرفت که در آن خدماتی مانندکتابخانه، مرکز مشاوره، ارتباط مستقیم با وزیر سالن جلسه ، مکان برای استقرار سازمانهای مردم نهاد ، ایجاد شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس اظهارداشت: در سال آینده با افزایش اعتبارات به دنبال ایجاد خانه جوان درهر شهرستان استان فارس هستیم تا بدین وسیله جوانان مکانی ویژه برای فعالیت های خود داشته باشند.
کامیاب یادآور شد: بعد ازموفقیت فارس درایجاد خانه جوان ،وزارت ورزش و جوانان مصوب کرد که خانه جوان در تمام کشور ایجاد شود .
برگزاری کنگره محرم وجوانان
وی درادامه امام حسین (ع) را الگوی تمام عیار جوانان دانست و گفت: دستاوردهای قیام امام حسین(ع) و جهادی که این بزرگ مرد انجام داد برای همه مهم است و در زندگی جوانان می تواند نقش اساسی ایفا کند که متاسفانه به دلیل درگیری های زندگی روزمره کمتر توفیق استفاده ازاین قیام عاشورا و واقعه کربلا داشته ایم.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس عنوان کرد: به منظور آشنایی هرچه بیشتر با دستاوردهای قیام امام حسین(ع) طرح برگزاری کنگره محرم وجوانان در سطح شهرستانها، استان ها ،کشور توسط اداره کل ورزش و جوانان فارس به وزارت خانه ارائه شد که این طرح با استقبال همراه بود.
کامیاب افزود: دبیرخانه دائمی این کنگره که ازیک ماه قبل از محرم سال آینده درزمینه های مختلف فرهنگی مانند، تعزیه، داستان، مقاله، فیلم، عکس، انیمشین شروع به فعالیت می کند در استان فارس دائر خواهد بود.
وی بیان کرد: به منظور برگزاری مطلوب داوران ازنقاط مختلف ایران انتخاب می شوند و در چهار منطقه کشورشاهد برگزاری کنگره محرم وجوانان خواهیم بودوتلاش می شود درگام های بعدی این کنگره درسطح بین المللی اجراشود.
برگزاری مسابقات ورزش محلات
مدیرکل ورزش و جوانان فارس سپس تصریح کرد: ورزش باید درخدمت جوانان برای پرکردن اوقات فراغت این قشر باشد که درهمین راستا طرح برگزاری مسابقات ورزش محلات با عنوان” محلات، جوانان ،ورزش” دررشته های مختلف توسط اداره کل ورزش و جوانان فارس به وزارت خانه ارائه شد.
کامیاب بیان کرد: این طرح درابتدا درمحلات مختلف یک شهر سپس در سطح استان و در ادامه به صورت کشوری انجام می شود که با توجه به ایجاد نشاط و پویایی به واسطه این طرح دربین جوانان محلات مورد تصویب مسئولان وزارت ورزش و جوانان قرارگرفت.
فارس برترین استان کشور درحوزه جوانان
وی اظهارداشت:اقدامات مناسب انجام شده به واسطه تلاش های دست اندرکاران استان درحوزه جوانان، طرح های ارائه شده و پتانسیل های موجود،باعث شدتا فارس به عنوان استان برتر درزمینه فعالیت های جوانان وهمچنین استان دوم کشور درحوزه ساماندهی امور جوانان معرفی شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس تاکید کرد: باتوجه به موفقیت کسب شده توجه مسئولان درسطح کشور به جوانان استان فارس بیشتر شده و برهمین اساس تلاش می شود گام های موثر تری برای رشد جوانان استان دربخش های مختلف برداشته شود.
کامیاب درخصوص خبرگزاری برنا فارس نیز گفت: به منظور انعکاس مطلوب موفقیت های جوانان، کمک به پویندگی و رشد این قشر با حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان زمینه فعالیت بیشتر خبرگزاری برنا در استان فارس فراهم شدکه خوشبختانه عملکرد فعالان این عرصه مطلوب بوده و در آینده نزدیک نیز با تجهیز و آماده سازی دفتر این خبرگزاری افتتاح می شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme