۵ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام آماده سرمایه گذاری در شیراز است

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز اعلام کرد که ۱۵ پروژه ناتمام در این کلانشهر به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان آماده سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌گذار است.

محمدحسن اسدی در نخستین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری شیراز با بیان اینکه این نخستین همایش ملی است، اظهار کرد: شورای شهر به جهت اهمیت به سرمایه‌گذاری این تکلیف را بر عهده شهرداری گذاشت.

او با بیان اینکه قرار بود این همایش در بهمن ماه برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونای امیکرون به امروز موکول شد، گفت: شورا در همان زمان نیز ۴ پنل تخصصی برگزار و شهرداری را مکلف کرد هر سال ۲ پنل تخصصی و ملی برگزار کند و سال‌های آینده نیز این همایش برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز با بیان اینکه شورای شهر نسبت به موضع مسائل سرمایه‌گذاری مصمم است و شهرداری شیراز نیز همراهی لازم را خواهد داشت، افزود: وضعیت کنونی اقتصاد کشور مورد رضایت هیچ کس از جمله مقام معظم رهبری نیست و بارها اعلام کردند که اقتصاد امروز مسئله اول کشور محسوب می‌شود.

اسدی با بیان اینکه قرار نیست از جیب عده‌ای پول در بیاوریم و به جیب عده‌ای دیگر بریزیم، عنوان کرد: اینجا این سوال مطرح است که اقتصاد و سرمایه‌گذاری باید به چه شکل باشد؟ سرمایه‌گذاری موتور محرکه و دارای ارزش افزوده است و مدل‌های مختلف دارد.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه نمایندگان مردم شهر در شورا دست امداد به سمت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران دارد، تصریح کرد: فرش قرمز و پنجره واحد برای سرمایه‌گذاری خوب است اما در شهر و کشور این مفاهیم شبیه به گفتاردرمانی است، چراکه سرمایه‌گذاری دچار چالش است و باید این چالش‌ها به حداقل برسد.

او عنوان کرد: توسعه شهر سقف انتظارات از شهرداری است اما انجام خدمات شهری حداقل انتظار از شهرداری است و توسعه شهر با سرمایه‌گذاری محقق می‌شود.امروز شهرداری‌ها نیاز به سازمان تخصصی سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی دارند که باید عملکرد آن بررسی شود.

اسدی ناامنی اقتصادی، ضعف در ثبات مدیریتی، تزلزل در مقررات، ناکارآمد بودن قوانین و مقررات، عدم تعامل با بازار سرمایه دنیا و بین‌الملل، ضعف در انتقال آزاد پول، جذابیت در کشورهای همسایه، عدم پنجره واحد سرمایه‌گذاری و بوروکراسی‌های اداری را از جمله چالش‌های سرمایه‌گذاری اعلام کرد.

او با بیان اینکه امسال شورای شهر تکلیف کرده که شهرداری نسبت به انعقاد ۱۵ هزار میلیارد بین بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران اقدام کند، گفت: ۱۵ پروژه نیمه تمام به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان در شیراز وجود دارد.

اسدی تصریح کرد: شیوه نامه سرمایه‌گذاری در شهرداری شیراز به تصویب رسیده و از دیگر اقدامات شورا و شهرداری حضور شهرداری شیراز در جام جهانی قطر است تا نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.