گوشی در حال شارژ خانه‌ای را در شیراز به آتش کشید

به دنبال وقوع حریق یک خانه در شیراز، رئیس سازمان آتش‌نشانی این کلانشهر، علت را وقوع اتصالی در یک گوشی در حال شارژ هنگام نبودن ساکنان در منزل اعلام کرد.

محمدهادی قانع سه‌شنبه ۲۸ تیر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وقوع حادثه آتش‌سوزی بامداد امروز در یک آپارتمان مسکونی، گفت: این حادثه ساعت ۹ دقیقه بامداد به مرکز ۱۲۵ اعلام و بلافاصله آتش‌نشانان از ۴ ایستگاه با تجهیزات مورد لزوم نظیر بالابر، به محل اعزام شدند.

قانع گفت: براساس اعلام کارشناسان آتش‌نشانی اعزامی به محل، این حادثه در زمانی که ساکنان در منزل نبودند و به دلیل بروز اتصالی در گوشی تلفن همراه در حال شارژ، رخ داده و منجر به حریق شده بود.

او با اشاره به واقع شدن محل حادثه در طبقه دوم یک مجتمع مسکونی ۶ طبقه، گفت: هنگام حضور آتش‌نشانان حریق در حال گسترش و دود زیادی فضای ساختمان را در بر گرفته بود.

قانع عنوان کرد: آتش نشانان با حضور در محل بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان و ایمن سازی کامل، با به کارگیری لوله‌های آبدهی عملیات مهار زبانه‌های سرکش آتش را از نمای بیرون ساختمان آغاز کردند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز ادامه داد: همزمان گروه دیگری از نیروهای آتش نشانی به دستگاه های تنفسی مجهز شدند و پس از ورود به ساختمان مسکونی و جستجو در محل حادثه،  ساکنان ساختمان مسکونی را از میان دود و آتش خارج کرده و به محلی امن انتقال دادند.

به گفته قانع، خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان مسکونی آسیبی وارد نشد و آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن، شعله های آتش را پیش از سرایت به طبقات دیگر ساختمان، مهار و کاملا خاموش کردند.

او تصریح کرد. این آتش سوزی به دلیل اتصالی گوشی موبایل در حال شارژ در نبود ساکنین رخ داد که با توجه به مجاورت گوشی موبایل با مبلمان و فرش موجود در منزل به سرعت شعله ور شده بود که با سرعت عمل آتش نشانان از فضای پذیرایی تجاوز نکرد و کاملا اطفا شد.

قانع همچنین به شهروندان توصیه کرد که هیچگاه گوشی موبایل را بر روی مبل یا فرش برای شارژ شدن قرار ندهند و تلفن همراه را پس از ۹۵ درصد شارژ شدن از برق کشیده و در زمان شارژ روی سطوح غیر قابل اشتعال و شیشه ای قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.