پنجمین جشنواره ملی و دومین جشنواره بین المللی «عکس شیراز» کلید خورد

خبرپارسی – مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز، از آغاز به کار پنجمین جشنواره ملی و دومین جشنواره بین المللی عکس «شیراز امروز» خبر داد.

محمد جواد کشاورزی با اشاره به برگزاری جشنواره عکس شیراز امروز برای پنجمین سال متوالی، گفت: طی برنامه‌ریزی و دورنمایی که از همان ابتدا برای این جشنواره درنظر گرفته شده است، این رویداد هنری هم به صورت ملی و هم برای دومین سال متوالی به صورت بین المللی برگزار می شود.
وی معرفی ظرفیت های شیراز را یکی از مهم ترین ویژگی های جشنواره عکس «شیراز امروز» دانست و افزود: شیراز سرشار از جاذبه های تاریخی، گردشگری و فرهنگی است که معرفی و شناساندن این داشته ها در قالب عکس می تواند به توسعه گردشگری این شهر کمک کند.
دبیر جشنواره عکس «شیراز امروز» بیان کرد: جشنواره امسال در سه بخش «گردشگری و زیارت»، «عکاسی خیابانی» و بخش ویژه «بافت تاریخی و فرهنگی شیراز» برگزار می شود.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز ضمن تشریح بخش های مختلف مسابقه عنوان کرد: شرکت کنندگان در بخش «گردشگری و زیارت» باید عکس‌هایی از اماکن، فضاها و آئین های ملی و مذهبی که بتواند به معرفی و رونق گردشگری بینجامد تهیه کنند. همچنین در بخش «عکاسی خیابانی»، بازتاب فضاها و رویدادهای شهری با نگرش شیراز شهری با نشاط، سالم و امن به مد نظر است.
کشاورزی با بیان اینکه شرکت در بخش «بافت تاریخی و فرهنگی شیراز» را تنها ویژه عکاسان بومی است، گفت: با توجه به اینکه بافت تاریخی و فرهنگی ثروتی برای این کلانشهر محسوب می شود، شرکت در این بخش شناخت کافی و نگاه خلاقانه عکاسان را می طلبد. عکاسان در این بخش می توانند ظرفیت ها، جاذبه ها، مشکلات و وضعیت کنونی بافت قدیم شیراز را در قالب مجموعه عکس به تصویر بکشند.
دبیر جشنواره عکس «شیراز امروز» با اشاره به بارگذاری فراخوان و آیین نامه این رویداد در سایت جشنواره به نشانی

www.festivals.shiraz.ir/fa/
اظهار داشت: شرکت‌کنندگان پس از ثبت‌نام اولیه، آثار خود را حداکثر تا تاریخ بیستم خردادماه به این جشنواره ارسال کنند.

لازم به ذکر است که دبیرخانه جشنواره با شماره تماس ۳۲۲۲۹۸۲۳ در ساعات اداری، پاسخگوی سؤالات علاقمندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.