پلاک‌های هوشمند در صدرا احداث و نصب می‌شود

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر صدرا از انعقاد تفاهمنامه با اداره پست در راستای ساخت و نصب پلاک‌های هوشمند در این شهر خبر داد.

روح‌الله شجاعیان در یک نشست خبری بیان کرد: در صورت بروز هر گونه مشکل اورژانسی و حوادث با ارائه یک کد ۱۰ رقمی دستگاه‌های خدمت رسان و امدادگر به سرعت به محل رسیده و ارائه خدمت سریعتری خواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به وجود QR کد در این پلاک‌ها گفت با اسکن این بخش می‌توان به شکل مستقیم به ادرس مورد نظر دسترسی پیدا کرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر صدرا اعتبار اولیه طرح پلاک هوشمند این شهر را دو میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در سال آینده نیز ۵ میلیارد تومان به اجرای این طرح در چند فاز اختصاص پیدا خواهد کرد.

شجاعیان ادامه داد: نامگذاری برخی از معابر شهر صدرا گنگ، نامفهوم یا اصولا بدون نام و نشان بوده‌اند که به یاد رخدادهای غزه یک میدان را در شهر صدرا به نام قدس نامگذاری کرده‌ایم که پس از تایید در صحن شورا و اخذ مجوز فرمانداری صدرا این مهم انجام خواهد شد.

وی همچنین گفت: بنا به درخواست پرستاران نیز یک خیابان در مجاورت بیمارستان پیوند اعضا و بیمارستان سوختگی بنام بلوار پرستار نامگذاری شده تا از زحمات این قشر زحمت کش قدردانی شده باشد.

شجاعیان با اشاره به برنامه‌های آینده شورای شهر صدرا گفت: در حوزه حمل و نقل چشم انداز از ناوگان دیزلی به ناوگان حمل و نقل عمومی برقی تغییر خواهد کرد.

وی با اشاره به جلسه هفته آینده این شورا با خودرو سازان در تهران در راستای تامین اتوبوس‌های برقی گفت: تلاش می‌کنیم بجای ناوگان دیزل از ناوگان برقی بهره گیری بیشتری کنیم.

عضو شورای شهر صدرا همچنین از راه‌انداری جایگاه شارژ خودروهای برقی در این شهر خبر داد و گفت : یکی از مشکلاتی که ناوگان حمل و نقل در صدرا با آن مواجه است عدم وجود یک پمپ گازویل در شهر صدرا است.

شجاعیان بیان کرد: کار دیگری که پیگیری شده اما تا کنون به نتیجه نرسیده است، استفاده از هوش مصنوعی در حمل و نقل عمومی بود که با توجه به تولید قطعات و سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز در وزارت دفاع پیگیر استفاده از این ظرفیت در حمل و نقل عمومی شدیم اما تا کنون پاسخ مشخصی دریافت نکرده‌ایم.

وی با اشاره به مزایای استفاده از هوش مصنوعی در حمل و نقل مسافر گفت : از این طریق امکان برسی مکان، سرعت و حتی خواب آلودگی راننده توسط اتاق کنترل فراهم خواهد بود و مسافرین نیز می‌توانند با نصب اپلیکیشن از زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه با خبر شوند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر صدرا در بخش دیگری از سخنتن خود گفت: مشکل بعد مسافت صدرا تا شیراز و کمبود زیرساخت‌های حمل و نقل در شهر صدرا وجود داشت که با تغییر ساختاری و تقویت پایانه بزین و ناوگان حمل و نقل توسط شهرداری شیراز و صدرا توانستیم مسافت را کوتاهتر کنیم.

شجاعیان گفت : با خرید و اضافه شدن ۱۶دستگاه اتوبوس ناوگان و ۲ دستگاه ون از شش دستگاه ون خریداری شده در حوزه حمل و نقل در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: کمیسیون حمل و نقل شورای صدرا اقداماتی را در راستای افزایش شاخص‌های حمل و نقل عمومی شهر صدرا انجام داده که در مراحل پایانی قرار دارد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر صدرا گفت: به مناسبت هفته حمل و نقل و ترافیک، شورا و شهرداری شهر صدرا دو ا قدام دیگر را نیز در دستور کار قرار داه است که یکی راه‌اندازی خط زیارت است که با نظر مثبت شهردار و اعضای شورا ، عصر هر پنجشنبه یک اتوبوس به شکل رفت و برگشت تا حرم حضرت شاهچراغ(ع) در این راستا در نظر گرفته شده تا با توجه به بعد مسافت هم زمینه تشویق فرهنگ زیارت را مد نظر داشته باشیم و هم رضایت مندی مردم شهر صدرا فراهم کنیم.

صدرا در افق ۱۴۰۵ به یک کلانشهر در مجاورت کلانشهر شیراز تبدیل خواهد شد

شهردار صدرا نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه حل مشکلات ترافیک شهر صدرا دغدغه مشترک اعضای شورای اسلامی شهر صدرا و مجموعه شهرداری صدرا است، عنوان کرد: اگرچه نمی‌توان گفت مشکلات همگی بر طرف شده اما گامهای خوبی برداشته شده و شهر در وضعیت مناسبی قرار گرفته است.

مجتبی پارسایی ادامه داد: هرچند که به دلیل فراوانی کاستی‌ها نمی‌توان گفت همه مشکلات در کوتاه مدت برطرف خواهد شد، اما قطعا شهروندان اثرات محسوس این تغییرات رادر ماه‌های آینده لمس خواهند کرد.

وی یادآور شد که یکی از برنامه‌های بلند مدت مجموعه مدیریت شهری صدرا، به نتیجه رساندن پروژه اتصال صدرا به شیراز از طریق خط حمل و نقل ریلی و مترو است.

شهردار صدرا به شهروندان شهر صدرا این نوید را هم داد که تا دو ماه آینده نتیجه اصلاحات و برنامهریزی‌های انجام شده را حس خواهند کرد.

پارسایی با ذکر این مورد که در سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان برای احداث متروی شاهین شهر دو هزار میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است، گفت : شهر صدرا در این زمینه دارای ضرورت بیشتری است.

وی از رسانه‌ها خواست در این زمینه ورود و مطالبه گری کنند. شهردار صدرا گفت: شهر صدرا در افق ۱۴۰۵ به یک کلانشهر در مجاورت کلانشهر شیراز تبدیل خواهد شد.

پارسایی همچنین با اشاره به اهمیت جاده قره پیری به عنوان مسیر دسترسی مهم صدرا به شیراز از اهمیت راهبردی این مسیر برای صدرا سخن گفت.

تکمیل ناوگان حمل و نقل مسافر در شهر صدرا دغدغه اصلی مردم و مدیریت شهری

رستم پور، رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر صدرا نیز با ابراز امیدواری به تکمیل ناوگان حمل و نقل مسافر در شهر صدرا به عنوان دغذغه اصلی مردم و مدیریت شهری این شهر گفت: با انجام این مهم بنا داریم رضایت مندی مردم در این زمینه را ارتقا دهیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه‌های سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری صدرا با اشاره به زمان دو ماهه تصدی این پست افزود: از روز اول بررسی و جمع بندی مشکلات ترافیکی شهر صدرا را در دستور کار قرار دادیم که با توجه به مشکل اصلی حوزه حمل و نقل صدرا در زمینه کمبود ناوگان حمل و نقل و توجه به استاندارد جهانی که برای هر ۱۰۰۰ نفر یک اتوبوس باید وجود داشته باشد و جمعیت ۲۰۰ هزار نفری شهر صدرا و وجود کمتر ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی مسافر در شهر صدرا جوابگوی نیاز شهروندان نیست. همچنین با مشکل نبود جایگا ه سوخت دیزل در شهر صدرا ناوگان حمل مسافر ما برای سوخت گیری به شیراز میرفتند که با پیگیریهای انجام شده جایگاه سوخت سیار را به نتیجه رساندیم که در هفته آینده بهره برداری می‌شود.

وی گفت: طرح جامع حمل و نقل عمومی و ترافیک شهر صدرا شروع خواهیم کرد که برطرف کننده بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر صدرا خواهد بود.

رستم‌پور با به اندک بودن اعتبارات ۸۰ میلیاردی حوزه ترافیک صدرا گفت برای حل این مشکل درخواست استفاده از منابع دیگر را داده‌ایم. رستم‌پور گفت درخواست بودجه سه تا چهر رابری را برای سال آینده داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.