پشت کردن مدعیان ارزش ها به حرم مطهر شاهچراغ(ع) / سکوت تعجب برانگیز تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی

خبر پارسی: وقتی مقام معظم رهبری در سال ۸۷ شیراز را به عنوان سومین حرم‌اهلبیت(ع) معرفی کردند، حتما قصد معظم‌له محوریت قراردادن حرم شاهچراغ در برگزاری مناسبت‌های فرهنگی به ویژه مناسبت‌های دینی و ملی است.

برخی مدعیان اصولگرایی و مدافعان حریم ولایت در ۸ سال گذشته از هر فرصتی برای تخطئه فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در اطراف حرمین شریف شاهچراغ و سیدعلاالدین حسین استفاده برده و با اجرای برنامه‌هایی چون تجمعات کفن پوشان و راهپیمایی و صدور انواع و اقسام بیانیه‌ها سعی کردند موضوع سرمایه‌گذاری در شیراز و منطقه مرکزی اطراف این حرم‌های شریف را سرکوب کنند.

حالا سکوتی عجیب بر این طیف سیاسی حاکم شده آنجا که مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن بعد از ۳۵ سال از حرم شاهچراغ به میدان آزادی یا همان فلکه گاز منتقل و مراسم مسابقات ملی قرآن کریم در تالار حافظ و اجلاسیه مجمع مدرسین حوزه علمیه منطقه جنوب کشور در سینما فرهنگیان برگزار شد.

این نوع مراسم در حالی با هدایت جناح اصولگرا در شیراز در محلی خارج از حرم مطهر شاهچراغ رقم خورد که اولا در سالیان اخیر سالن‌های کنفرانس مجهزی در این آستان مقدس احداث شده و امکان برگزاری چنین مراسمی به نحو احسن وجود دارد و از طرفی اتصال میدان احمدی به حرم شاهچراغ، فضایی مناسب برای تجمعات ملی و مذهبی همچون ۲۲ بهمن فراهم آورده است.

برگزاری مسابقات ملی قرآن کریم در تالار حافظ و باغ کتابخانه ملی به هر بهانه‌ای نیز پذیرفته نیست به ویژه آنکه در این مسابقات در سطح ملی از شبکه‌های مختلف صدا و سیما به صورت زنده پخش می‌شد و امکان انعکاس برنامه‌ها از حرم مطهر شاهچراغ وجود داشت.

در اقدامی عجیب به همت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه فارس که روزی داعیه دار احیا مجدد مرکزیت حرم مطهر شاهچراغ بود، اجلاسیه مجمع مدرسین حوزه‌های علمیه منطقه جنوب کشور در مکانی کاملا غیرمذهبی و در سینما فرهنگیان برگزار شد.

کج سلیقگی مدیران فرهنگی و مذهبی در برگزاری مراسم ملی این چنینی در مکانی خارج از حرم‌های مطهر اهلبیت (ع)، نوعی شائبه برخورد سیاسی با منویات مقام معظم رهبری و حرم‌های مطهر اهلبیت (ع) را تقویت می‌کند و از همه مهمتر سکوت تعجب برانگیز تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی و نیز امام جمعه شیراز به عنوان رئیس وشورای فرهنگ عمومی است!

حال جای این سئوال وجود دارد چگونه به رغم مصوبه‌های پی در پی شورای فرهنگ عمومی استان و خطبه‌های آتشین امام جمعه شیراز درباره مهجوریت زدایی از حرم مطهر احمدی، اما ظرف کمتر از یک ماه به بهانه‌هایی همچون تصویربرداری بهتر صدا و سیما، ۳ مراسم و مناسبت ملی و مذهبی در شیراز خارج از حرم شاهچراغ برگزار می‌شود.

این در حالی است که بر اساس مصوبه‌های شورای فرهنگ عمومی فارس و با تاکید مکرر امام جمعه شیراز باید همه امکانات استان در اختیار مهجوریت زدایی از حرم شاهچراغ قرار می‌گرفت و حالا بهانه صدا و سیما و اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز مدیریت حوزه‌ علمیه فارس برای خروج از حرم شاهچراغ پذیرفتنی نیست.  

4 دیدگاه برای “پشت کردن مدعیان ارزش ها به حرم مطهر شاهچراغ(ع) / سکوت تعجب برانگیز تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی

  1. فرزاد شیرازی یا انگلیس؟ کاکو الان یک ساله میدون احمدی که اسمشو اوردی کلا دیگه وجود خارجی نداره اخرین باری که رفتی زیارت کی بوده؟ انتظار داشتی مسابقات قران و اجلاسیه مدرسین رو ببرن تو کارگاه عمرانی شاهچراغ برگزار کنن؟ راه دسترسی به اونجا کاکو مسدوده تونستی یه سر برو زیارت بد نیس یکم ارامش بهت میده

  2. اصولگرایان از اینکه نتوانسته‌اند مدیریت شاهچراغ را تصاحب کرده و برنامه‌های مطابق میلشان را آنجا اعمال کنند به شدت ناراحت‌اند و از طرق مختلف (مالی، اداری و…) به مسئولین آستان فشار می‌آورند. مدیران آستان ضمن حفظ موضع اعتدالیشان بایستی مردم را در جریان این هجمه‌های پنهان و آشکار قرار دهند. بگذارید اقلا شاهچراغ غیر سیاسی بماند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.