پروژه بزرگ بازار تخصصی مادر و کودک در شیرازراه اندازی می شود

خبرپارسی – مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس اعلام کرد:  پس از بررسی و مشاوره با صاحب‌نظران، مقرر شد برای نخستین بار در جنوب کشور و شهر شیراز یک بازار تخصصی تحت عنوان مادر، کودک و خانواده احداث شود که در نهایت مخاطب پروژه را صرفا خانواده قرار دادیم که بزودی این پروژه افتتاح می شود .

 محمدرضا دیهیمی در جمع خبرنگاران گفت: بازار مادر و کودک شیراز، با استفاده از معماری اصیل ایرانی و اقتباس از مجموعه ارگ کریمخانی طراحی و احداث شده و در برگیرنده مجموعه‌ای، تفریحی، تجاری، فرهنگی و هنری با محوریت خانواده به ویژه مادر و کودک است.

او با بیان اینکه این پروژه بیش از یک طرح سرمایه‌گذاری بوده و به عنوان طرح عمرانی و موثر در ارتقاء وضعیت فرهنگی، معیشتی و منظر شهری محدوده مرکزی شیراز محسوب می‌شود؛  افزود: پیش از آغاز عملیات اجرایی این پروژه، اغلب سرمایه‌گذاران موافق اجرای آن حداقل در این نقطه از شیراز نبودند اما وجود فاکتورهایی ما را متقاعد کرد که این منطقه، بهترین مکان برای اجرای چنین پروژه‌ای است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه سپهر فارس با بیان اینکه پروه مشیر در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع با زیربنای ۸۰ هزار مترمربع در حال احداث است، وجود ۹۰۰ واحد پارکینگ، هایپرمارکتی با وسعت هشت هزار مترمربع، ۳۲۰ واحد تجاری و یک بام سبز را از کاربری‌های تعریف شده این پروژه ذکر کرد و   افزود: بام سبز این پروژه هم جنبه تفریحی و هم شهرسازی دارد.

دیهیمی با بیان اینکه شاید در نظر اول کاربری‌های متعددی برای این مجموعه پیش‌بینی می‌شد، گفت:  پس از بررسی و مشاوره با صاحب‌نظران، مقرر شد برای نخستین بار در جنوب کشور و شهر شیراز یک بازار تخصصی تحت عنوان مادر، کودک و خانواده احداث شود که در نهایت مخاطب پروژه را صرفا خانواده قرار دادیم.

او با اشاره به طراحی امکانات تفریحی، فرهنگی و هنری اعم از شهر بازی، سینما، غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی در این پروژه، اضافه کرد: این پروژه  از نظر هندسی در مرکزی‌ترین نقطه شیراز که محل خرید سنتی افراد محسوب می‌شود قرار دارد و کل هزینه احداث آن با شرایط امروز، ۲ هزار میلیارد ریال بوده که تاکنون ۷۰ درصد آن هزینه شده است.

دیهیمی  عمران و آبادی در منطقه مرکزی شیراز، ایجاد انگیزه و تشویق بیشتر مردم برای تردد در مرکز شهر، تسریع در ارائه تسهیلات برای خرید روزانه مردم، رفع نیاز به یک بازار متخصص مادر و کودک و.. را تاثیرات مهم این پروژه عنوان کرد.

او خاطرنشان کرد: هم‌اینک ۳۰۰ نفر در عملیات اجرایی این پروژه مشغول به کار هستند و پیش‌بینی می‌شود با تکمیل آن حداقل دو هزار نفر به طور مستقیم وارد چرخه اشتغال شوند.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه بستر و فضایی مناسب برای حضور تولیدکنندگان استان بدون هیچ هزینه جانبی برای عرضه محصولات ایجاد خواهد کرد، گفت: فاز اول این پروژه در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد؛ در سال ۹۹ پروژه طبق زمانبندی تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.