پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: پرداخت تسهیلات وام مسکن روستایی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله در دستور کار قرار دارد.

فرهاد باقرپور در بازدید از طرح‌های مسکن شهری نشاط شیراز بر لزوم تامین مسکن به عنوان سرپناه مطمین و پایدار خانوارهای شهری و روستایی تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن فارس، او با اشاره به اینکه افزایش وام ساخت مسکن روستایی از صد میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان در جلسه شورای عالی مسکن مطرح شده است، افزود: رئیس جمهور با این افزایش وام موافقت کردند و پیشنهاد سود ۵ درصد برای اعطای این تسهیلات در نظر گرفته شده است.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: شورای پول و اعتبار برای پرداخت وام ساخت مسکن در حال بررسی موضوع است تا بانک مرکزی آن را با کمترین سود ممکن به بانک‌های عامل ابلاغ کند.

باقرپوربا بیان اینکه برخی از بانک‌ها برای پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: بانک‌های ملی، سپه، تجارت، ملت، مسکن، کشاورزی، صادرات، پست بانک و بانک رفاه بانک‌های عامل  هستند که تاکنون برای پرداخت وام ساخت مسکن روستایی مشخص شده‌اند و با تصویب نهایی و اجرای این مصوبه قطعا تحول جدی در حوزه مسکن روستایی بوجود خواهد آمد.

او همچنین با اشاره به اینکه اقساط وام ۲۰۰ میلیون تومانی روستاییان یک‌میلیون و چهارصد هزار تومان خواهد شد، گفت: بانک‌های عامل سراسر کشور برای  پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومان ارزان‌قیمت باید آماده باشند تا با تصویب نهایی و ابلاغ  این مصوبه شتاب گیرد.

باقرپور همچنین ضمن اعلام آمادگی بنیاد مسکن برای احداث سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی، افزود: بر اساس برنامه تنظیمی دولت سیزدهم سالیانه یک ‌میلیون مسکن در سطح کشور ساخته می شود که از این میزان ۲۰۰ هزار واحد در روستاها و ۸۰۰ هزار واحد در شهرهای کشور است.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از  ۱۵۷ هزار  واحد در روستاهای کشور و  بیش از  ۵۴هزار  واحد مسکونی در شهرهای کشور در حال ساخت است.بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در صدد است که علاوه بر ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در شهرهای کشور بسازد.

عطاءالله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن فارس نیز در جریان این بازدید گزارشی از روند توسعه مسکن روستایی و تامین مسکن شهری در استان فارس ارائه داد و بیان کرد: بنیاد مسکن برای اجرا و توسعه طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس آمادگی کامل دارد و عملیات اجرایی و کلنگ زنی ۱۰ طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس در شهرستان‌های قیر و کارزین، بوانات، داراب، شیراز، فسا، ممسنی، نی ریز و لارستان نیز در دهه فجر امسال  آغاز شده است.

او بیان کرد: ۲ هزار و ۲۹۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در این شهرستانها اختصاص یافته است. ۷ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال نیز از محل خودیاری و آورده متقاضیان در این طرح ها هزینه می‌شود.تعداد خانوار بهره مند از طرح‌های نهضت ملی مسکن دراین شهرستان ها یک هزار و ۵۳۳ خانوار است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس همچنین گفت: افتتاح و بهره برداری از یک هزار و ۹۱۸ طرح بهسازی و بازسازی مسکن روستایی و شهری آسیب دیده از حوادث طبیعی همزمان با دهه فجر امسال انجام  شده است. این واحدهای مسکونی با بهره گیری از ۱۱ هزار و  ۲۴۵ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال آورده افراد و تسهیلات کم بهره بنیاد مسکن بهسازی و بازسازی شده است.

زمانی با گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد : ۵ هزار و ۶۲۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال از این اعتبارات از محل تسهیلات کم بهره بنیاد مسکن و به همین میزان نیز از محل آورده متقاضیان برای بهسازی و بازسازی واحدهای یاد شده هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.