پتروشیمی شیراز می‌تواند تامین کننده اصلی کود اوره برزیل باشد

مدیر عامل پتروشیمی شیراز تاکید کرد که این شرکت توانمندی لازم برای تبدیل شدن به تامین کننده اصلی کود اوره مورد نیاز کشور برزیل، را دارد.

امین امرایی، با اشاره به سفر اخیر ترزا کریستینا؛ وزیر کشاورزی برزیل به شیراز و بازدید او از شرکت پتروشیمی شیراز و طرح موضوع مبادله کود اوره با محصولات تولیدی برزیل، گفت: پتروشیمی شیراز می تواند تامین کننده اصلی کود اوره برای صادرات به برزیل باشد.

به نقل از روابط عمومی پتروشیمی شیراز، امرایی با اشاره به توانمندی های پتروشیمی شیراز در تولید کود اوره ،افزود: در سال گذشته میلادی میزان قابل توجهی از محصول کود اوره تولیدی این شرکت به کشور برزیل صادر شده است که این میزان قابل افزایش نیز خواهد بود.

مدیر عامل پتروشیمی شیراز همچنین گفت: پتروشیمی شیراز علاوه بر تولید کود اوره توان تولید و صادرات   کود مایع UAN بعنوان محصولی با کیفیت و عملکرد بهتر نسبت به کود اوره را دارد، پتروشیمی شیراز  به عنوان نخستین شرکت پتروشیمی کشور در تولید اوره یکی از موفق ترین شرکت ها در امر تولید و صادرات محصولات کودهای کشاورزی است که می تواند نقش موثری در توسعه صادرات کود های کشاورزی به کشورهای مختلف از جمله برزیل داشته باشد.

امرایی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تن کود اوره از کشورمان به برزیل صادر می‌ شود ادامه داد: در قالب مبادلات پایاپای می‌توان این ظرفیت را با فعالیت دوچندان شرکت های تولید کود اوره و همچنین پتروشیمی شیراز به ۲ میلیون تن در سال رساند.

مدیر عامل پتروشیمی شیراز به توافق اخیر مسئولان وزارات جهاد کشاورزی با کشور برزیل اشاره و اضافه کرد: عمده صادرات ایران به برزیل کود اوره است، طی توافقی جدید بین ایران و برزیل ۴۰۰ هزارتن کود اوره با نهاده‌های دامی این کشور مبادله می شود و پتروشیمی شیراز نقش اساسی در تامین کود اوره مورد نیاز برای صادرات به برزیل دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که سفر وزیر کشاورزی برزیل به ایران و بازید او از پتروشیمی شیراز موجب تسهیل در روابط و تبادلات تجاری و کاهش بروکراسی بین دو کشور شود و گفت: هر دو  کشور توانمندی  مبادلات پایاپای با یکدیگر را دارند و امید است زمینه افزایش بیشتر تولید در سال مانع زدایی از تولید فراهم شود.

براساس این گزارش، اخیرا در نشستی که با حضور وزیر کشاورزی برزیل و هیئت همراه در محل کارخانه پتروشیمی شیراز برگزار شد، ترزا کریستینا وزیر کشاورزی برزیل به همراه سفیر این کشور و هیأت همراه متشکل از تجار و بازرگانان برزیلی از امکانات تولید کود اوره در پتروشیمی شیراز بازدید کردند.

وزیر کشاورزی برزیل ضمن ابراز خرسندی از تعاملات موجود بین دو کشور و قدردانی از مسولان ایرانی که نگاه سازنده ای به ارتقاء روابط تجاری بین ایران و برزیل دارند و پتانسیل های ویژه موجود در ایران از جمله تامین کود اوره کشاورزی مورد نیاز برزیل را موضوع با اهمیتی دانست که مطمئنا در افزایش مراودات تجاری و افزایش سطح همکاری دو کشور موثر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.