پایان جشنواره عکس ماه منیر در شیراز / نام هنرمندان الهی بر جریده ی عالم ثبت است

مراسم اختتامیه جشنواره عکس آیینی «ماه منیر» در حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین (ع) شیراز برگزار شد.

رئیس هیئت امنای حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع) شیراز در این مراسم، برگزاری این رویداد هنری در حرم مطهر را نشانه اهمیت «تصویرگری» در نقشه فرهنگی شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحی‌الدین طاهری با اشاره به جایگاه هنر در فرهنگ اسلامی بیان کرد: قرآن کریم همه را توصیه به رنگ‌پذیری خدایی می‌کند و برخورداری از نقش و نگار را گرامی می‌دارد، به خصوص اینکه باید ترکیب رنگ تمام اعمال ما به رنگ خدا باشد.

او اظهار کرد: رنگ‌پذیری الهی باعث ماندگاری اثر تا زمانی است که ذات باری تعالی باقی است و این یعنی ابدی شدن آثاری است که رنگ و بوی خدا را می‌گیرد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز بیان کرد: اینکه جمعی از هنرمندان تصمیم گرفته‌اند تا در این جشنواره هنر خود را به یکی از فرزندان اهل بیت (ع) تقدیم دارند، ریشه در ماندگاری ابدی خاندان پیامبر مکرم اسلام دارد و از همین روی آثار این هنرمندان نیز تا همیشه ماندگار خواهد ماند و بر جریده عالم ثبت خواهد شد.

نخستین جشنواره عکاسی «ماه منیر» شیراز با موضوع حرم سیدعلاءالدین حسین (ع) شیراز در سه محور و با حضور عکاسان حرفه‌ای استان فارس برگزار شد و از میان ۳۰۰ اثر که توسط دبیرخانه جشنواره دریافت شد، تعداد ۳۵ عکس از سوی هیئت داوران به عنوان اثر برگزیده و سه اثر حائز رتبه‌های برتر جشنواره شدند.

در پایان مراسم اختتامیه جشنواره عکاسی «ماه منیر» از نمایشگاه آثار برتر در حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین (ع) شیراز رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.