هجمه میلیونی ملخ ها به فارس از امروز

خبرپارسی – معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس خبر داد؛ هجوم همه جانبه ملخ های صحرایی طبق پیش بینی فائو از امروز به استان فارس

سید احمد احمدی زاده دوشنبه ٢٠ خرداد در شورای پدافند غیرعامل استان فارس گفت: به دنبال هشدار سازمان فائو مبنی بر هجمه همه جانبه ملخ های صحرایی در دسته های میلیونی به فارس از امروز، جلسه اضطراری در این خصوص در استان تشکیل و تمهیدات لازم دیده شد .

او با اعلام این که با وجود تمهیدات دیده شده مقابله با این رخداد همت و کمک همه دستکاه ها و مردم را می طلبد .

احمدی زاده همچنین با اشاره به اهمیت و ضرورت اقدمات عملی و موثر در حوزه پدافند غیرعامل، هدف نهایی این حوزه را سلامت جامعه و ارائه یک راهبرد اساسی در مواجه با تهدیدات عنوان کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه هم‌اینک کشور در حوزه پدافند عامل و افزایش توان دفاعی از آمادگی مناسب و خوبی برخوردار است، افزود: علی‌رغم وجود شاخص‌های مطلوب در حوزه پدافند عامل اما در پدافندغیرعامل توفیقاتی مناسبی کسب نشده است .

احمدی‌زاده همچنین بر اجرایی شدن مصوبات شورای پدافندغیرعامل استان تاکید و اضافه کرد: اصل مطلب در این شورا بر اجرای مصوبات باشد و پس از گذشت ۱۵ روز از ارسال و ابلاغ مصوبه، جمع بندی آن از دستگاه‌های اجرایی به استانداری ارسال شود .

وی به طرح جامع پدافند غیرعامل فارس که در این جلسه نیز توسط مجری تشریح شد هم اشاره و آن را مبنا و بستر پدافندعامل دراستان ذکر کرد و با ابراز تاسف از آنچه عدم همکاری برخی دستگاه‌ها برای ارائه داده‌های لازم به مجریان این طرح عنوان می‌شد، گفت: این طرح برای کمک به کاهش تهدیدات است، لذا باید همکاری لازم انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس که معتقد است هرجا که در پیشگیری و پیش بینی ورود شده، موفق بودیم، گفت: در مقابل هر جا که به سمت مقابله رفتیم هزینه ایجاد شده، بنابراین هنر یک مدیر پیش بینی و پیشگیری است .

احمدی‌زاده با تاکید بر الزام ورود سازمان نظام مهندسی ساختمان به مصوبات شورای پدافند غیر عامل برای رعایت پیوست های این حوزه، گفت: مصوبات و مکاتبات شورای پدافند غیرعامل، ارزیابی عملکرد ۱۲ کارگروه ذیل این شورا الزامی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.