نوروز خوانی سه نسل سیاه بازی شیراز در مقابل ارگ کریم خانی

خبرپارسی – معاون سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خبرداد؛ آیین نوروز خوانی شیراز توسط سه نسل از نمایش سیاه بازی در مقابل ارگ کریم خانی شیراز برگزار شد.

فرزاد ضدری گفت: “نوروز خوانی” یکی از آیین های اصیل شهر شیراز است که به منظور پاسداشت و همچنین جلوگیری از فراموشی آن ، امسال این آیین اجرا می شود.

او افزود: نوروز خوانی و سیاه بازی از جمله نمایش های سنتی ایرانی است که حالِ دلِ مردم را خوب می کند،حالِ دلِ شهروندان که خوب باشد،حال شهر هم خوب می شود.

به گفته این مدیر فرهنگی آیین نوروز خوانی توسط گروه های شناخته شده کانون تئاترخیابانی فارس اجرا می شود که اولین اجرای آن توسط ۳ نسل سیاه بازی شیراز در مقابل ارگ کریم خانی آغاز شد.

صدری با بیان اینکه دراولین اجرا، نادر شهسواری، اصغر زیبایی نژاد و سید علیرضا موسوی که از سه نسل نمایش های سنتی شیراز هستند، به اجرای سیاه بازی پرداختند، افزود: در ادامه از تلاش صادقانه این عزیزان در احیاء و ترویج نمایش های سنتی تقدیر شد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطر نشان کرد: این رویداد به صورت حرفه ای تصویر برداری شده و در ایام نوروز نیز در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.

صدری افزود: در حاشیه این رویداد به شهروندان کتاب ، دیوان حافظ و سبزه نارنج توسط شخصیت سیاه اهدا شد.

معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز یادآور شد: ضبط نوروزخوانی به مناسبت میلاد امام حسین(ع) و اعیاد شعبانیه در فضای عمومی اجرا شد و در ایام نوروز پخش می شود.

خبرنگار: پیمان کشاورز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.