نخستین نمایشگاه تولید دانش بنیان کشور در شیراز برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس از برگزاری نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان در کشور به میزبانی شیراز خبر داد.

علی فرهادی سه‌شنبه سوم خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: تولیدکنندگان دانش‌بنیان با تلفیق دانش و تولید و استفاده‌ موثر از آن در ارتقا کمی و کیفی محصولات، رشد فنی، بهره برداری بهینه از منابع و افزایش بهره وری گام بزرگی در مسیر رشد و توسعه تولید، صنعت و دستیابی به تولید دانش بنیان بر می‌دارند.

او با بیان اینکه اقتصاد و تولید دانش بنیان نقش مستقیم در رشد و بهره وری و افزایش تولید ناخالص داخلی دارد، ادامه داد: با توجه به نقش بهره‌وری در رشد اقتصادی و توسعه پایدار و تاثیر دانش بر افزایش تولیدات و تکامل و پیشرفت صنایع، ظرفیت صنعت نمایشگاهی را به عنوان پیشران اقتصاد و تجارت کشور برای شناسایی و معرفی دستاوردها و برترین‌های حوزه‌های تولید و صنعت به میدان آورده‌ایم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس عنوان کرد: نخستین نمایشگاه  تولید دانش بنیان با عنوان”تولید ایرانی،دانش بنیان”، از روز ۳۱ خرداد ماه تا سوم تیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار خواهد شد.

فرهادی گفت: در این نمایشگاه برترین‌های صنایع بزرگ و کوچک با محوریت دانش بنیان‌ها حاضر و ضمن فراهم شدن بستر ارتباط و تبادل اطلاعات و تجربیات و آشنایی با توانمندی یکیدیگر، نسبت به طرح نیازها و انعقاد تفاهم نامه و قرار داد اقدام خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه در همه نمایشگاه‌های امسال این استان، شرکت‌های دانش بنیان حضور خواهند داشت، گفت: حضور شرکت‌های دانش بنیان در کنار تولید کنندگان و صنعتگران و تعامل و هم افزایی آنها و همچنین حمایت متولیان می‌تواند منجر به انعقاد قرار داد و تفاهم نامه‌هایی شود که نتیجه آن پویایی اقتصاد کشور خواهد بود.

او بیان کرد: در این نمایشگاه دستاوردها و نیازهای صنایع محتلف از جمله نفت وگاز، ماشین آلات کشاورزی و صنایع غذایی، صنایع فلزی وشیمیایی،تجهیزات پزشکی و پیراپزشکی، صنایع برق و الکترونیک، صنایع مخابرات و فناوری اطلاعات و صنایع خودرو و لوازم خانگی ارائه و از طریق جلسات کارشناسی، کارگاه های آموزشی برای تحقق اهداف تعریف شده تلاش خواهد شد.

فرهادی گفت: قطعا با هم افزایی و حمایت بخش‌های دولتی و خصوصی از تولید دانش بنیان، نخستین نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه نمایشگاهی کشور به نحو مطلوب در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: این رویداد ارزشمند علمی-تخصصی با هم افزایی و حضور و حمایت بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی از جمله مقام عالی استان و معاونت اقتصادی استانداری، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، اتاق بازرگانی،شرکت توزیع برق، صندوق حمایت از دانش بنیان‌ها، شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، دانشگاه شیراز، صنایع الکترونیک و بنیاد نخبگان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.