نجات سه عضو یک خانواده شیرازی از مرگ براثر گازگرفتگی

 

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز اعلام کرد که با حضور به موقع آتش نشانان، یک مادر به همراه دو فرزندش از مرگ براثر گاز مونوکسیدکربن، رها شدند.

محمدهادی قانع سه‌شنبه ۱۴ دی به خبرنگاران گفت: بعد از اطلاع رسانی ساعت ۱۳ و ۹ دقیقه امروز، از بی پاسخ ماندن تماس‌ها و به نتیجه ماندن تلاش‌ها برای ارتباط با اعضای یک خانواده سه نفره، مطلع و بلافاصله یک تیم عملیاتی به محل اعزام شد.

او اظهار کرد: پس از رسیدن ماموران به محل حادثه به دلیل بسته بودن در واحد مسکونی آتش نشانان سریعا از طریق نردبان نجات خود را به بالکن خانه رسانده و سپس از طریق پنجره به فضای داخلی ساختمان وارد شده و  با پیکر نیمه جان یک مادر ۳۵ و دو پسر ۱۶ و ۵ ساله مواجه شدند که بر اثر استنشاق گاز مونواکسیدکربن، نیمه بیهوش نقش بر زمین شده بودند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز افزود: نیروهای عملیات در اولین اقدام پس از درخواست عوامل اورژانس ونیروی انتظامی مشغول انجام اقدامات احیای اولیه شدند که بلافاصله پس از حضور عوامل اورژانس هر سه نفر برای انجام اقدامات تخصصی تر تحویل تیم پزشکی شدند.

قانع خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از جستجو در داخل واحدمسکونی و اطمینان از عدم وجود شخص دیگری داخل آن، به ایمن سازی محل حادثه پرداختند و با خاموش کردن تمام ادوات گاز سوز و باز کردن راه های ورود و خروج اکسیژن، به تخلیه گاز مونواکسید کربن مشغول شدند.

او ادامه داد: با تحویل مصدومین به اورژانس و محل حادثه به عوامل انتظامی و ارائه تذکرات ایمنی به همسایگان و حاضرین در ساختمان، آتش نشانان به عملیات خود پایان دادند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز اعلام کرد که کارشناسان پس از بررسی، علت بروز این حادثه نقص فنی در پکیج و سیستم غیر اصولی تهویه آن اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.