نجات جان ۵ مصدوم با بالگرد اورژانس فارس

رئیس مرکز اورژانس فارس، از انجام سه پرواز اورژانس هوایی فارس و انتقال و خدمت رسانی به پنج مصدوم، در چند روز گذشته خبر داد.

محمدجواد مرادیان شنبه ۱۸ دی با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: با سه پرواز بالگردهای شیراز و داراب طی عملیات‌های هوایی جداگانه، پنج مددجو که نیاز به خدمت تخصصی داشتند، به مراکز درمانی استان منتقل شدند.

او با بیان اینکه نخستین پرواز در ساعت ۱۰ و ۲۱ دقیقه صبح و به درخواست بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) کازرون انجام شد، اضافه کرد: در این ماموریت امدادی، بالگرد اورژانس شیراز برای انتقال سه مصدوم سوختگی به بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع) شیراز به پرواز درآمد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: بالگرد اورژانس داراب نیز طی دو پرواز به بیمارستان حضرت امام موسی کاظم(ع) زرین دشت و درمانگاه مورس واقع در منطقه فورگ، یک بیمار مبتلا به سکته مغزی و یک مادر باردار پرخطر را در کمترین زمان ممکن به بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب، منتقل کرد.

مرادیان با اعلام اینکه اورژانس هوایی فارس با دارا بودن پنج فروند بالگرد، پوشش خدمت رسانی به تمامی مناطق استان را برعهده دارد، گفت: از ابتدای سال تاکنون بالگردهای اورژانس هوایی فارس ۱۶۰ بار به پرواز در آمده اند و در این عملیات ها، ۱۶۴ مددجو به مراکز درمانی استان منتقل شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.