مقارن با روز پاسداشت زبان فارسی برگزار می‌شود

آیین پایانی و معرفی برگزیدگان جشنواره گلستان‌خوانی «خوان نعمت»
در آستانه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، آیین پایانی و معرفی برگزیدگان جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» برگزار می‌شود.

دبیر انجمن اهل قلم فارس با اعلام این خبر گفت: بیش از ۲۴۰ اثر از کودکان و نوجوانان شیرازی به دبیرخانه این جشنواره که فراخوان آن به مناسبت یکم اردیبهشت ماه، یادروز سعدی شیرازی اعلام شده بود، ارسال شد که پس از سه مرحله داوری برگزیدگان معرفی خواهند شد.

حسن دهقان افزود: علاوه بر تقدیر از ۱۰ اثر برگزیده، به ۶ کودک مستعد و همچنین ۱۳ نوجوان که در گلستان خوانی بر هنرهای نمایشی تآکید داشته اند، لوح تقدیر اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه مؤسسه فرهنگی و هنری «آفتاب مهر صبا فارس» حامی مالی این رویداد فرهنگی و هنری بوده است گفت: آیین پایانی جشنواره «خوان نعمت» شنبه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۱۷ برگزار می‌شود.

این شاعر و روزنامه نگار با قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به خاطر حمایت معنوی و در اختیار قرار د ادن مکان مراسم اختتامیه جشنواره، خاطرنشان کرد: در این مراسم که در سالن غزلِ مجموعه فرهنگی و هنری حافظ برگزار می شود، علاوه بر گلستان خوانی تعدادی از نفرات برگزیده، شاهنامه خوانی نیز به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.