مشکلات اجازه نمی‌دهد روحانیون به صورت درست به وظایف دینی خود در قبال جامعه عمل کنند

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی از علمای مطرح جهان اسلام و نماینده تام الاختیار مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سیستانی با حضور در استان فارس با اعضای جامعه روحانیت شیراز دیدار کرد.

 

به گزارش خبر پارسی، دبیر جامعه روحانیت شیراز ضمن خوش آمدگویی به ایشان گفت؛ حضور نمایندگان مراجع بزرگوار تقلید در شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام می تواند وسیله ی انتقال پیام ها و مسائل مردم به مراجع تقلید و منشأ خیر و برکت برای عموم مومنین باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به مشکلات روحانیون شیراز افزود ؛ نبود امکانات مناسب و در شأن روحانیت باعث شده تا استقبال نسبت به حوزه های علمیه روند کاهشی یابد و حتی برخی از حوزوی ها به دلیل دست و پنجه نرم کردن با مشکلات عدیده به ناچار از فضای حوزوی فاصله گیرند و به مشاغلی چون کار در تاکسی اینترنتی و دیگر کارهای مشابه بپردازند چرا که شرایط طلبگی کفاف زندگی حداقلی آنها را نمی دهد.

 

وی ادامه داد: مردم شناخت چندانی از زندگی طلاب ندارند و گاها برداشت های غلطی در این زمینه دارند و این به دلیل آبروداری روحانیون است و هیچکس خبردار نیست که بخشی از طلاب به خاطر ناتوانی در تامین مسکن مجبور به مهاجرت به روستا ها شده اند و زندگی دور از خانواده و زادگاه را انتخاب کرده اند چرا که مسکن از جمله مشکلات زندگی بخش قابل توجهی از طلاب است.

 

مسئول حوزه علمیه محمودیه گفت : در فارس تنها سه نفر از مراجع بزرگوار اقدام به پرداخت شهریه آموزشی می کنند و این مقدار تاثیر چندانی در اداره زندگی حداقلی طلبه ها ندارد به ویژه اینکه در خصوص معمرین و طلاب عائله مند و روحانیونی که دچار بیماری هستند گرفتاری های زیادی وجود دارد و وجود همه ی این مشکلات در کنار هم باعث شده که روحانیون نتوانند به وظایف دینی خود در قبال جامعه بپردازند.

 

طاهری ادامه داد: ترویج اخلاق نیز از مسائل با اهمیت امروز در حوزه های علمیه استان است که ضرورت دارد مراجع گرانقدر تقلید با فرستادن مداوم اساتید برجسته ی اخلاق از حوزه‌های علمیه قم و نجف باعث تربیت طلاب مهذب در استان فارس گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.