مدیریت زمان با هاب‌های پستی

هاب های راه اندازی شده در شبکه پستی کشور علاوه بر اینکه باعث کاهش هزینه های مترتب بر حمل و نقل و ارسال مرسولات پستی شده اند، مدت زمان سیر مرسولات پستی را از مبدا تا مقصد تقلیل داده و سرعت رهسپاری مرسولات را افزایش می دهد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل پست  فارس؛ مدیرکل پست استان در تشریح هاب های پستی عنوان کرد: هاب های پستی همان مراکز تجزیه و مبادلات است که بسته به موقعیت جغرافیایی، تا کنون در استان های خراسان رضوی، همدان، آذربایجان شرقی و اصفهان راه اندازی شده است.

 

روح اله عباسی با بیان اینکه راه اندازی هاب‌های پستی نه تنها باعث کاهش هزینه های مترتب بر حمل و نقل می شود، گفت: هاب‌ها در ارسال و مدت زمان سیر مرسولات پستی از مبدا تا مقصد نیز تاثیر به سزایی دارد و در افزایش سرعت رهسپاری مرسولات پستی با طی کردن مسیری کوتاه تر و زمان کمتر، مرسولات به گیرندگان تحویل می شود.

 

وی، افزایش ضریب ایمنی مرسولات، ارتقای کیفیت خدمات پستی و کاهش آسیب دیدگی مرسولات پستی را علاوه بر کاهش مدت سیر، از دیگر مزیت هاب های پستی برشمرد.

 

مدیرکل پست فارس در پایان با بیان اینکه هر هاب پستی، تعدادی از استان های همجوار را جهت مبادله سریع مرسولات بین استان های تحت پوشش را مدیریت می کند، به اضافه شدن خطوط جدید مبادله در استان های دارای هاب اشاره نمود و اشتغال زایی در حوزه های نقلیه و تجزیه و مبادلات را از دیگر مزایای راه اندازی هاب منطقه ای عنوان کرد.

 

شایان ذکر است از الزامات ایجاد چنین طرحی، دارا بودن فضای عملیاتی مناسب جهت مبادله حجم انبوه مرسولات پستی استان های همجوار می باشد که با توجه به طراحی، معماری و زیرساخت ساختمان پست مرکزی شیراز مطابق با استانداردهای مورد نیاز، امکان راه اندازی هاب پستی جنوب کشور در ساختمان مذکور امکانپذیر می باشد که اداره کل پست استان فارس نیز از اواخر آبان ماه سال جاری پس از اتمام قرارداد فروشگاه مستاجر و اضافه شدن فضای اجاره داده شده به فضای عملیاتی پست، با نصب سیستم هوشمند تجزیه مرسولات پستی، فاز اول هاب جنوب برای استان های کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و هرمزگان راه اندازی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.