مبادله تفاهمنامه بین نفت مناطق مرکزی و یک شرکت دانش بنیان

پروژه بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز نار با ۲۲ میلیون یورو ارزش سرمایه گذاری با امضا و مبادله یک قرارداد بین شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت توربو کمپرسور نفت(OTC) در شیراز کلید خورد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در آیین امضای این قرارداد بیان کرد: با اجرای پروژه بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز نار و جایگزینی بخشی از تجهیزات از طریق خدمات مهندسی خرید و تامین کالا، نصب، ساخت اجرا و راه‌اندازی با هدف نگهداشت تولید پایدار به مدت هفت سال و افزایش فشار از ۲۰ به ۸۳ بار، ضریب بازیافت از ۶۸ به ۸۷ درصد ازدیاد می‌یابد.

مهدی حیدری افزود: با اجرای این پروژه طی مدت زمان ۱۸ ماه، ظرفیت تولید روزانه گاز این میدان ۱۸ میلیون متر مکعب و مایعات گازی سه هزار بشکه تثبیت می‌یابد.

او همچنین با تاکید بر ضرورت فشار افزایی میدان گازی نار، گفت: با ابتکار متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جایگزینی بخشی از تجهیزات شامل چهار ردیف توربوکمپرسور، سیستم های کنترلی و…. ازدیاد برداشت این میدان با تکنولوژی کاملا ایرانی انجام شده و از خروج حدود ۷۰۰ میلیون یورو ارز از کشور پیشگیری شده است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اظهار کرد: با اجرای این پروژه علاوه بر بومی سازی دانش فنی، توانمند سازی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و تقویت ساخت داخل، تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم نیز برای مدت هفت سال تضمین می شود.

گفتنی است، میدان گازی نار یکی از میدان های گازی مهم مناطق خشکی ایران است که در حوزه جغرافیایی شهرستان جم در استان بوشهر قرار دارد و راهبری آن توسط شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.