لزوم حل موضوع اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر لزوم حل موضوع اشتغال خانواده ایثارگران، گفت: طبق بخشنامه، ١٠٠ درصد فرزندان شهدا و جانبازان بالای ٧٠ درصد باید در دستگاه‌های اجرایی استخدام شوند.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر سه‌شنبه ۵ بهمن در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فارس بیان کرد: ٣٣ هزار نفر در کشور شرایط استخدامی را دارند که برای ١٧ هزار نفر برای شرکت در آزمون مجوز صادر شد.

او با بیان اینکه سهم فارس ۵٠٠ نفر بود، افزود: ٣۵٠ نفر در آزمون شرکت کردند که برای ١١۵ نفر اقدام شده است، اما دستگاه‌های اجرایی به کندی عمل می‌کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به متقاضیان مسکن در فارس اشاره و اضافه کرد: ۵هزار خانوار از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران که متقاضی دریافت مسکن، تاکنون زمین یا خانه و تسهیلات دریافت نکرده‌اند.

قاضی‌زاده ادامه داد: در فارس برای ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی با استاندار سابق تفاهم نامه امضا شده بود که فقط برای ٣١٠ نفر محقق شده است.

او با بیان اینکه در کار فرهنگی عقب هستیم، از برنامه ریزی برای تولید یک فیلم در هر استان در رابطه با چهره شاخص ایثار و شهادت خبر داد و گفت: این موضوع منجر به تولید ۳۰ فیلم سینمایی در سال خواهد شد.

معاون رئیس جمهور افزود: در خصوص نامگذاری معابر در شهرها هیچ نامی جز نام شهید نمی‌توان گذاشت و شوراها و شهرداری‌ها باید اقدام کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر لزوم سرکشی به خانواده شهدا و جانبازان، گفت: مسئولان باید به شکل منظم سرکشی به خانواده شهدا و ایثارگران را در دستور کار قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.