قدردانی از همیاران مهربان ترافیک در شیراز

طی مراسمی با حضور اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز، اعضای شورا و شماری از مدیران شهری شیراز و پلیس راهور، از همیاران مهربان ترافیک این کلانشهر قدردانی شد.

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز در مراسم تجلیل از همیاران مهربان ترافیک، گفت: همیاران مهربان ترافیک به روانشناسی سلامت جامعه خدمت می‌کنند و نه تنها الگوی روانشناسی سلامت هستند که آن را در جامعه تعبیه و نهادینه می‌کنند.

به نقل از مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز، عبدالحمید طاهری با بیان اینکه انسان‌ها تا احساس درد نکنند، برای رفع نیازشان حرکت نمی‌کنند، بر تقدم امنیت روانی بر امنیت فیزیکی تاکید کرد.

طاهری افزود: از نظر صاحب نظران کسانی که در مناصب اجتماعی در قالب گروه، تیم، نهادهای داوطلبانه، سازمان و مشاغل ادارات از پاکبانان تا بالاترین سطوح مدیریت تصمیم گیری قرار دارند؛ در حقیقت از سلامت برخوردارند و از سطح نیازهای اولیه عبور کرده و در سطح نیازهای اجتماعی قرار دارند.

او گفت: همیاران مهربان ترافیک در بالاترین سطح نیازهای اجتماعی قرار دارند چون در مقابل خدمت ارزشمندی که به جامعه ارائه می‌دهند و نه تنها حقوقی دریافت نمی‌کنند که خدمت شان به مراتب مفیدتر و از اهمیت بیشتری برخوردار است.

طاهری همچنین با اشاره به اینکه شغل، سلامت روانی ایجاد می‌کند؛ مولفه‌های سلامت را وظیفه مداری، احساس مسئولیت، تعهد، خود را وقف دیگران کردن، حراست از شهر، محله، دین و دیانت و ارزشهای کشور، فراهم کردن زمینه رشد و تعالی شهروندان عنوان کرد که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز از آغاز آنها را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز نیز ارتقای فرهنگ جامعه را از مهم ترین اهداف مجمع برشمرد و بر اهمیت فرهنگ رانندگی تاکید کرد.

علی نقی مصلح شیرازی، با بیان اینکه می‌شود فرهنگ را مهندسی کرد، ابراز امیدواری کرد که با وجود همیاران مهربان ترافیک دوشادوش پلیس راهنمایی و ‌رانندگی به نقطه ای از فرهنگ برسیم که تخلف رانندگی در شهر نداشته باشیم.

رئیس اداره عملیات راهنمایی و رانندگی شیراز نیز مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز را زبانزد و نمونه در کشور و افتخاری برای استان و شهر شیراز نام برد و با این عنوان که اقدامات مجمع و همیاران مهربان ترافیک بر هیچ کس پوشیده نیست از حضور موثر همیاران در ایام نوروز یاد کرد.

سید فرج‌الله موسوی، گفت: حضور همیاران مهربان ترافیک در کنار پلیس در ایام نوروز افتخاری برای پلیس استان بود؛ چرا که افتخارات جهانی و کشوری در پوشش همیار مهربان ترافیک و هم دوش با پلیس راهور در سطح شهر به روان سازی و هدایت شهروندان و مسافران مبادرت ورزیده و توانستند باعث تسری به شهرستان‌های دیگر شوند.

موسوی افزود: تلاش، زحمت، پیگیری و هماهنگی همیاران مهربان ترافیک نشانه آن است که این مجمع با شالوده‌ای خوب، محکم و قوی بنا و نهادینه شده است.

رئیس اداره عملیات راهنمایی و رانندگی شیراز اضافه کرد: بی‌تردید روانی ترافیک در برخی از معابر، افزایش آمار توجه رانندگان و عابرین پیاده به چراغ راهنما و قوانین راهنمایی و رانندگی و کاهش تصادفات شهری، نتیجه تلاش همیاران مهربان ترافیک است.

موسوی همچنین همیاران مهربان ترافیک را مشاورین معتمدی برای پلیس راهور خواند و افزود: همیاران مهربان ترافیک، نقص‌های موجود در معابر، از جمله استقرار چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، مشکلات موجود در بریدگی‌ها، خط کشی‌ها و بسیاری از کمبودهای دیگر را به پلیس انتقال داده و با اعمال نظر شایسته و مطلوب، خدمات ارزشمندی به شهروندان و پلیس راهور ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.