فراخوان جشنواره ملی تئاتر منولوگ نیایش اعلام شد

خبرپارسی – معاون فرهنگی، هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از اعلام فراخوان جشنواره تئاتر منولوگ نیایش که توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار می‌شود خبر داد .

فرزاد صدری گفت: به منظور استفاده از ظرفیت هنر، به ویژه هنر فاخر و تأثیرگذار تئاتر در القای مفاهیم معنوی به‌ویژه نماز و تشویق هنرمندان به خلق آثار و تولیدات فاخر هنری در این زمینه، جشنواره تئاتر منولوگ نیایش توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار می‌شود.

فرزاد صدری با اعلام این خبر گفت: محورهای موضوعی این جشنواره که صرفاً در ژانر مونولوگ برگار می‌شود « نماز، نیایش و معنویت» است.

معاون فرهنگی، هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیرازافزود: کارگردانان و بازیگران سراسر کشور می‌توانند تا پایان وقت اداری ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ نسبت به ارسال مدارک درخواستی جشنواره اقدام کنند.

وی با بیان این مطلب که پذیرش آثار در جشنواره با توجه به اهداف آن به کیفیت، خلاقیت و نوآوری نمایش‌ها و ارتباط با محورهای جشنواره بستگی دارد گفت: آثاری که به اجرای عمومی درآمده باشند یا پیش‌تر در جشنواره های تئاتر شرکت کرده باشند، نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

بر اساس این گزارش رتبه های برتر در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد با جایزه ۱۵ میلیون ریالی در آیین پایانی این جشنواره معرفی خواهند شد. همچنین در هر بخش دارندگان رتبه های دوم و سوم به ترتیب جوایز ۱۰ و ۷میلیون ریالی دریافت می‌کنند. در صورت صلاحدیدِ هیأت داوران، جوایز نفرات شایسته تقدیر ۵ میلیون ریال خواهد بود.

اثر منتخب هیأت داوران نیز علاوه بر دریافت جایزه ۲میلیون ریالی، در صورت فراهم شدن شرایط برای اجرای عمومی به شیراز دعوت می شود.

هنرمندان باید یک نسخه از نمایشنامه و یک حلقه لوح فشرده فیلم ضبط شده از اجرای نمایش مونولوگ را به نشانی دبیرخانه و همچنین نمایشنامه در قالب فایلWord  به نشانی الکترونیکی niayeshtheaterfestival@gmail.com  ارسال کنند.

ارسال یک قطعه عکس کارگردان به صورت فایل JPEG و خلاصه سوابق وی حد اکثر در ۱۰۰ کلمه در فایل Word  و ارسال چند عکس با کیفیت از اجرای نمایش به نشانی پست الکترونیکی جشنواره ضروری است

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به تارنمای http://www.niayeshtheaterfestival.ir مراجعه کنند یا از طریق واتس‌اپ به شماره تلفن همراه ۰۹۳۹۷۱۱۴۵۶۳ تماس بگیرند.

خبرنگار: محمود شبان سروستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.