شهید “فلاحی” الگوی رشادت است

استاندار فارس گفت: شهید «فلاحی» از شهدای شجاع نیروی هوایی فارس بود و همانند شهید عباس دوران که تاریخ جنگ را عوض کرد، الگوی رشادت محسوب می‌شود.

محمدهادی ایمانیه چهارشنبه ۴ اسفند در حاشیه مراسم تشییع خلبان سرهنگ شهید «صادق فلاحی» که در پایگاه «شهید عباس دوران» شیراز برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: نیروهای هوایی از ۱۹ بهمن ۵۷ همواره خوش درخشیده و در محضر امام خمینی (ره) بوده است و تا به امروز شاهد رشادت‌های آن هستیم.

او با بیان اینکه نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس، امنیت هوایی کشور را تامین کرد، افزود: شهید «فلاحی» از شهدای شجاع نیروی هوایی استان بود که همانند شهید عباس دوران که تاریخ جنگ را عوض کرد از الگوهای رشادت فارس محسوب می‌شود.

فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز نیز بیان کرد:  امروز میزبان شیراز میزبان شهید «فلاحی» از خیل خلبانان جان بر کف نیروی هوایی بود که از شاگردان پر افتخار شهیدان نیروی هوایی به حساب می‌آمد.

امیر خلبان مسعود جعفری افزود؛ امروز میزبان شهیدی عزیز از خیل خلبانان جان بر کف نیروی هوایی هستیم که از شاگردان پر افتخار شهیدان «دوران»، «خلعت بری»، «یاسینی»، «بابایی»، «ستاری» و … بود.

او ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس جانانه و شجاعانه این شهدا برای کشور عزیزمان به قلب خطر زدند و امروز شهدایی مانند شهید فلاحی، ادامه دهنده راه این شهدا هستند و ادامه دهنده راه خلبانان تیز پرواز هشت سال دفاع مقدس به شمار می‌روند.

فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز اضافه کرد: شهید «فلاحی» از خلبانان پایگاه «شهید فکوری» تبریز بود که ۲ روز قبل در یک پرواز آموزشی، رزمی به اتفاق شاگرد خود به دلیل نقص فنی و سقوط  در شهر تبریز به شهادت رسیدند.

امیر جعفری عنوان کرد: شهید فلاحی برای اینکه به هموطنان در شهر آسیب نرساند سعی کرد هواپیما را به باند برساند که وقتی موفق نشد، هواپیما را به محل خلوتی هدایت کرد تا خطرات کمتری در پی داشته باشد.

جعفری تاکید کرد: شهادت این شهید والا مقام به خاطر تربیت چنین شهدایی برای کشور و فرمانده کل قوا افتخار بزرگی است و همه خلبانان می دانند پروازها چه مخاطراتی دارد اما پایمرد و استوار به دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌پردازیم.

به گزارش خبر پارسی، مراسم استقبال و تشییع پیکر مطهر خلبان شهید صادق فلاحی که در سانحه سقوط هواپیما در تبریز به فیض شهادت نائل شد، قبل از ظهر چهارشنبه ۴ اسفند، در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب و پایگاه هوایی شهید دوران شیراز و با حضور مسئولان ارشد کشوری و لشکری استان فارس، برگزار شد.

پیکر مطهر آن شهید، پس از مراسم تشییع، برای خاکسپاری به زادگاهش، شهرستان مرودشت در استان فارس منتقل شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.