شهردار شیراز خبر داد؛ تخلیه روستاهای پایین دست رودخانه خشک

خبرپارسی – شهردار شیراز گفت: به منظور حفظ جان ساکنین روستاهای پایین دست رودخانه خشک به آنها اطلاع رسانی شده است و با در اختیار دادن اتوبوس اقدام به تخلیه این روستاها کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور که به منظور نظارت بر وضعیت رودخانه خشک در محل پل علی بن حمزه (ع) حضور داشت ضمن تسلیت مجدد به بازماندگان و حادثه دیدگان واقعه تاسف بار سیل دروازه قرآن اعلام کرد: به علت بارندگی های شب گذشته در چندین نقطه شهر از جمله شهرک سعدی، برخی معابر سطح منطقه ۴ و ۲ و دروازه قرآن شاهد آب گرفتگی هستیم.

 شهردار شیراز گفت: مجموعه شهرداری با بسیج امکانات در کنار سایر دستگاه ها اقدام به خدمت رسانی در این حادثه کرد و توانست در فاصله زمانی کوتاهی بحران حاصل از سیل دروازه قرآن را مدیریت کند.

شهردار شیراز با بین اینکه طبق اطلاعات دریافتی گفته می شود سیلابی از بالادست رودخانه خشک در حال جاری شدن است که حدود ۵۰ هزار مترمکعب آب را به این رودخانه اضافه می کند، افزود: هم اکنون در همه پل های روی این رودخانه نیروهای شهرداری برای کنترل مشکلات احتمالی حضور دارند.

اسکندرپور اضافه کرد: همچنین به منظور حفظ جان ساکنین روستاهای پایین دست رودخانه خشک به آنها اطلاع رسانی شده است و با در اختیار دادن اتوبوس اقدام به تخلیه این روستاها کرده ایم.

شهردار شیراز در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه پرداخت بیمه به ماشین های خسارت دیده در سیل دروازه قرآن گفت: استاندار فارس به عنوان رییس ستاد بحران استان در جلسه با دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور که به نمایندگی از رییس جمهور برای بررسی وضعیت حادثه سیل، عازم شیراز شده اند، توافقاتی در این خصوص داشتند که متعاقبا اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.