شناسایی ۲ مورد بیمار مبتلا به امیکرون در شیراز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام خبر شناسایی دو مورد بیمار مبتلا به امیکرون در شیراز، بر ضرورت رعایت جدی پروتکل های بهداشتی و همکاری عمومی برای پیشگیری از شیوع این بیماری تاکید کرد.

دکتر سید وحید حسینی سه‌شنبه ۷ دی در این زمینه توضیح داد: با توجه به غربالگری سلامت مسافران پروازهای بین المللی در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب(ره) شیراز، ابتلای دو مسافر ایرانی به سویه امیکرون که از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس قصد بازگشت به کشور را داشتند و متاسفانه واکسن نیز دریافت نکرده بودند، به تایید رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: نکته قابل توجه در این زمینه بی علامت بودن این دو فرد بوده است که موجب ضرورت افزایش توجه عمومی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، به ویژه پرهیز از تماس های غیرضروری و دورهمی ها را ضروری می سازد.

حسینی مهم ترین علت نگرانی نسبت به سویه امیکرون را قدرت بسیار بالای سرایت این سویه جدید اعلام کرد که موجب تشدید زنجیره های انتقال آن در سطح جامعه می شود و در این میان لازم است به نحو هوشیارانه و آگاهانه، بیش از همیشه به پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم.

او با تاکید بر اینکه دریافت نوبت سوم واکسن کرونا در شرایط کنونی می تواند کمک بزرگی به افراد برای افزایش ایمنی در برابر سویه جدید باشد، افزود: مشارکت عمومی افراد جامعه در زمینه گسترش پوشش واکسیناسیون عمومی و به ویژه تکمیل چرخه واکسیناسیون با دریافت نوبت سوم واکسن، اکنون یک ضرورت و یک مسوولیت همگانی است.

مقام ارشد حوزه سلامت فارس ادامه داد: در سویه جدید نیز رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در تمامی مواقع حضور در مکان های عمومی و ارتباط با دیگران، پرهیز از هرگونه مهمانی خانوادگی و دورهمی، ایجاد تهویه مناسب در محیط، شست و شوی منظم دست ها و پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری، مهم ترین راهکارهای محافظتی و پیشگیرانه از بیماری است.

حسینی همچنین مشارکت مسوولان ارشد استان، تمامی ادارات و سازمان ها را برای مواجهه با این تهدید و کاهش آسیب های احتمالی ناشی از آن، ضروری خواند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تمامی مردم استان خواست تا با جدی گرفتن شرایط جدید کرونایی، در افزایش ایمنی خود در برابر این بیماری به کمک واکسیناسیون، همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی، مشارکت لازم را داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.