سخنی با گردانندگان سایت شیرازه به بهانه دعوت از دکتر انصاری لاری برای کمک به فارس

خبر پارسی – سایت خبری شیرازه که گفته می شود برخی نهادها حامی مالی آن هستند در یاداشتی از دکتر محمد ابراهیم انصاری لاری خواسته که با نیامدنش در مسند استانداری فارس به این استان کمک کند ! نکته جالب این یاداشت که از دانش کم نویسنده و گردانندگان سایت یاد شده نشات می گیرد اینکه در تمام طول یاداشت خود ، دکتر انصاری را استاندار دهه ۷۰ فارس دانسته اند و عقب ماندگی استان در این دهه به زعم نویسندگان این سایت را نتیجه عملکرد دکتر انصاری دانسته اند! دست اندرکاران سایت شیرازه حتی به خود زحمت این را نداده اند که کارنامه کاری دکتر انصاری لاری فرهنگی مردی با جسارت‌ سیاسی و اجتماعی، منطقی، دلنشین، صادق، آرام و کوشا که سفته و پخته سخن می گفت را در سایت خبر پارسی مرور کنند و متوجه شوند که ایشان در سال‌های ۸۴ـ۱۳۸۰ به عنوان استاندار فارس از سوی دولت اصلاحات انتخاب و منصوب می شود.
او در طول سال های مسئولیتش بر استانداری فارس به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی،دریافت اعتبارات ملی،اعتدال در برخورد های سیاسی و همکاری و هماهنگی با نهادها و جناح های مختلف سیاسی،تدوین سیاست های مالی با همکاری بانک ها و نهادهای اقتصادی و احترام به نظر کارشنایسی مدیران،اصحاب رسانه و نیز فراهم آوردن شرایط برای ایجاد صنایع بزرگ و تبدیلی همت گماشت و نشان داد که با مسئولیت‌پذیری و شناخت و با شعار «همدلی و نگاه تازه» می توان به جای شعار کار کرد تا دنیا به “شیراز” و “فارس” به دیده احترام بنگرد. انصاری کوشید تا با بصیرت و خردورزی نشان دهد “نخست اهل فرهنگ است و سپس سیاستمدار” چرا که اتفاقا او که مردی از همین دیار بود،با پشتوانه مطالعاتی غنی فضای معنوی و تاریخی و اجتماعی و اقتصادی فارس را هم می‌شناسد و هم با آن سنخیت باطنی دارد. حالا اگر ۴ خبرنگار تازه کار که گفته می شود سایتشان از طریق کمک مالی نهادهای خاص ارتزاق می کند و با اشاره آنها به خیال خود جنگ روانی راه می اندازد و حتی نمی داند انصاری لاری تنها استانداری از خیل استانداران فارس بود که پروازی نبود و این خود امتیازی ویژه برای استان محسوب می شد همچنان بر طبل تعصب و جهالت می نوازند باید فاتحه انتخابشان را برای استان بزرگ و تاریخی فارس خواند استانی که نمایندگانش به جد دنبال استاندار پروازی با کارنامه ضعیف می گردند باید هم خبرنگاران تازه کارشان تحلیل سراسر غلط ارائه دهند و حتی ندانند انصاری چه سال هایی بر فارس حکمرانی کرده است!
در حالی که دکتر انصاری در سال‌هایی که بزرگان را به کارهای خُرد فرستادند و خُردان را به کارهای بزرگ گماردند هم‌چنان در شیراز ماند، استانداران دولت احمدی نژاد یا همان خُردان که به کارهای بزرگ گماشته شدند،حتی در دوره مسئولیتشان پروازی بودند و بعضا زن و بچه شان نیز حاضر به زندگی در فارس و شیراز نشدند!
تقریبا همه آنهایی که پیگیر اخبار انتصاب استانداران هستند تایید می کنند که تا این لحظه دکتر انصاری فقط و فقط به اصرار برخی از اعضای هیات دولت است که به گزینه استانداری فارس لحظاتی فکر کرده و قلبا هیچ تمایلی برای کار در این مسئولیت ندارد نه تنها ایشان که بزرگوارانی مثل مهندس شورانگیز که اتفاقا او نیز گزینه پروازی نیست و فرزند و ساکن همین آب و خاک است و بر خلاف استانداران احمدی نژاد اولین تجربه مدیریتی شان استاندری نبود اما اینک با سابقه استانداری دو استان و معاونت استانداری دو استان دیگر از جمله فارس و همسوئی اش با دولت تدبیر و امید می تواند به فارس و فارسی کمک کند اما مجمع نمایندگان استان نمی دانیم چه اصراری دارند مدیران پروازی و ناموفق و بی تجربه و بعضا غیر بومی را به فارس بیاورند!شاید به دلیل اینکه او را در مشت خود داشته باشند!
در حالی که انصاری لاری با روحانیت پیوندی دوستانه دارد و با هنرمندان، کارآفرینان، مدیران، بازرگانان و صنعتگران به احترام سخن می‌گوید و معرفی او به عنوان یکی از کاندیداهای استانداری فارس از سوی گروه‌های مختلف شوق و ذوقی در کارآفرینان و مدیران و هنرمندان و نویسندگان برانگیخته است مشخص است که دوستان اصولگرا باید هم از معرفی او ترس و واهمه داشته باشند.
اعلام خبر تشکیل ۵۱ پرونده فساد اقتصادی در قریب به ۳۰۰ میلیارد تومان در استان فارس طی نیمه دوم سال ۹۱ توسط فرمانده انتظامی و نیز اعلام خبر گسترش رشوه در ادارات دولتی توسط امام جمعه موقت شیراز تنها مشتی از نمونه خروار مدیریت اصولگرایان بر استان فارس است.
به گفته سیروس سجادیان فرمانده انتظامی فارس در شش ماه دوم سال گذشته ۵۱پرونده فساد بزرگ اقتصادی در استان فارس به مبلغ ۲۹۱ میلیارد و ۹۰۹ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۵۲ تومان تشکیل شده است!
وقتی حجت‌الاسلام والمسلمین ابوفاضل رضوی اردکانی امام جمعه موقت شیراز عنوان می کند “مدیران در سطح این استان نه تنها گره‌گشا نبوده‌اند بلکه همواره بر کارها و امور گره زده‌اند” باید هم سایت های حامی این مدیران نگران آمدن امثال دکتر انصاری باشند! همان مردی که نگران “کاشت گوجه و بادمجان” مدیران اصولگرا در بولوار زند بود!
در پایان به دوستان جوان خود در سایت شیرازه توصیه می کنیم در فضای احساسی جوگیر نشوند و قلم به ثواب بچرخانند که مولایمان علی (ع) فرمودند: “خشم وغضب صاحبش را هلاک می کند و زشتی های او را آشکار می سازد”. و در جایی دیگر می فرمایند: “زبان عاقل در پشت قلب او جای دارد و قلب احمق پشت زبان اوست”.

10 دیدگاه برای “سخنی با گردانندگان سایت شیرازه به بهانه دعوت از دکتر انصاری لاری برای کمک به فارس

  1. سلام
    مرسی درود بر لاری
    اما یک نکته مطلب شیرازه رو خوندم ننوشته استاندار دهه ۷۰! سوتی ندید زشته. زنده باد اصاحات

    1. عزیز من بعد از پاسخ ما تصیحش کرد بک آپ نوشته شان را داریم لازم باشد منتشر می کنیم!

  2. یه چیز دیگه اینکه تو مطلب اون سایت کذایی )شیرازه( به احمدزاده کرمانی و صادق عابدین استانداران احمدی نژاد هم نقد کرده. باید در نوشتن تحلیل هامون بیشتر دقت کنیم که مخاطبان جاهل نیستند. ما زناان و مردان ازادی خواه دوم خرداریم. 

  3. بازتاب: شیرازه | مگید
  4. بازتاب: شيرازه | مگید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.