زندگی نو با رویداد نوآورانه زندگینو

مدیر عامل گروه موسسات بهارنکو از برگزاری اولین رویداد نوآورانه زندگینو ویژه دانشجویان مجرد خبر داد.

 

دکتر حمید مقامی اظهار کرد: اجرای دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج را یک اقدام ضروری برای ارتقای مهارت‌های زندگی زوج‌های جوان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: به همین منظور اولین رویداد نوآورانه زندگینو به همت موسسه هاتف بهارنکو با هدف تغییر نگرش، بینش و تسهیل در انتخاب و ازدواج آگاهانه، به هنگام ، پایدار و ارتقاء توانمندی های دانشجویان مجرد، از عصر امروز (۹ خرداد ماه ۱۴٠۳) آغاز می شود.

 

وی گفت: اجرای اولین دوره از این طرح برای حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان دختر مجرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج طی ۳ روز به شکل اردویی و آموزشی و بر پایه مربیگری و رویداد محور برگزار می‌شود.

 

مدیر عامل بهارنکو با اشاره به اینکه محتوای طرح بر اساس فرصت زندگی و سرمایه عمر بوده گفت: چرایی ازدواج از قبیل ضرورت ، موانع ، روابط و آسیبها ، زندگی دانشجویی و… ،چگونگی انتخاب همچون زمان ،شرایط خانواده ها ،ارتباط و… از دیگر موارد محتوایی طرح میتوان برشمرد. حمید مقامی در ادامه با اشاره به دغدغه ها و ضرورت اجرای طرح، گفت: نقش مؤثر و پراهمیت ازدواج به‌هنگام و آگاهانه در ایجاد یک زندگی سالم و پایدار، کاهش نرخ ازدواج به دلیل مشکلات متعدد نظیر مشکلات اقتصادی، آداب و رسوم دست و پا گیر از دلایل اجرای این طرح است.

 

وی تغییر نگرش‌ها نسبت به ازدواج، تجمل گرایی، چشم و هم چشمی، مشاهده زندگی‌های ناموفق از سوی جوانان، افزایش جعیت جوانان بدون برنامه، بی هدف و به تبع آن شیوع و افزایش انحرافات اخلاقی را از دیگر مواردی برشمرد که اجرای این طرح را ضروری می کرد.

 

مدیر عامل بهارنکو در ادامه بیان دغدغه ها همچنین به بیماری‌های رفتاری و اجتماعی، کاهش انعطاف‌پذیری زوج‌ها و در نتیجه ناسازگاری‌ها و افزایش آمار طلاق، در اولویت قرار گرفتن مسائل مادی، تأخیر در فرزند آوری و شکل گیری فاصله بین نسلی، پیری جمعیت نیز اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.