زمینه حضور نخبگان در انتخابات فراهم شده است

سید آیت اله رزمجو در نشست خبری با خبرنگاران بیان کذپ:  اگر نگاهی به لیست حوزه فرهنگی و اجتماعی استانداری فارس نسبت به موضوع آسیب های اجتماعی داشته باشید متوجه می شوید آسیب هایی مثل اعتیاد، حاشیه نشینی ، کودکان کار و در کنار آن وضعیت تورم سفره مردم را کمرنگ کرده  است.

وی ادامه داد: مهاجرت امروز از نخبگان به مهاجرت دانش آموزان رسیده است و اگر آمار آموزش و پرورش استان فارس را رصد کنید خواهید دید که چه تعداد دانش آموز طی این سال ها از کشور مهاجرت کرده اند.

رزمجو به اقبال مردم برای مشارکت در انتخابات اشاره کرد و گفت: با فضای ناامید و بی اعتمادی در جامعه روبرو  بوده ایم  اما بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره انتخابات تاثیر بسیاری در سطح جامعه گذاشت، ایشان چارچوب نظری را تعریف کردند که در آن ( مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت) مورد تاکید قرار گرفت و فضا هم برای حضور نخبگان بیشتر شد.

این کاندیدای انتخابات مجلس اظهارداشت: زمینه ورود و حضور نخبگان به عنوان داوطلب در انتخابات این دوره در استان های مختلف و شهر شیراز فراهم شده است.

وی با تصریح اینکه باید در انتخاب افراد صالح دقت بیشتری انجام گیرد ، گفت: نماینده قرار است نماینده مردم باشد نه نماینده دولت؛  کسی نمی تواند بگوید قیمت دلار بالا می رود و تاثیری در زندگی مردم ندارد، باید افرادی را انتخاب و راهی مجلس کنیم که صدای مردم باشند .

رزمجو با بیان اینکه امروز فضای مجازی دیگر مجازی نیست بلکه فضای حقیقی است و مردم با آن زندگی می کنند ، تصریح کرد: فضای مجازی را بستند و مردم  مجبور شدند با هزینه های گزاف فیلترشکن خریداری کنند؛  در یک خانواده ۴ نفره ماهی ۸۰۰ هزارتومان هزینه برای خرید فیلترشکن صرف می شود، این راه مدیریت فضای مجازی نبود .

وی خاطرنشان کرد: این مجلس قانونی را تصویب کرد که سن بازنشستگی افزایش پیدا کند و از ۳۰ سال بیشتر شود که این موضوع بی توجهی به جوانان کشور بوده است.

رزمجو معتقد است؛ امروز نماینده باید به وظایف قانون گذاری خود برگردد و در اجرای مصوبات نظارت داشته باشد .

وی با بیان اینکه جای مجلس و دولت جابه جا شده است و  نماینده وظایف دولت را انجام می دهد، تاکید کرد: مجلس  جایگاه تخصصی است و هر کس باید در جای خود و براساس وظایف تعیین شده کار انجام دهد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه شیراز و زرقان  با اشاره به اینکه باید  در مجلس تخصص گرایی ایجاد شود ، گفت: برای این وارد عرصه انتخابات شده ام تا در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بتوانم قدمی برای مردم بردارم چرا که معتقدم اگر در کشور معلم جایگاه  خود را پیدا کرد  همه افراد از جمله (پرستار ، استاد دانشگاه و کارمند و کارگر ) جایگاه خودشان را پیدا خواهند کرد.

به عقیده رزمجو ۸ سال برای دوره نمایندگی مدت طولانی است و باید قانونی تصویب شود تا نمایندگان بیشتر از ۴ سال نتوانند به مجلس ورود کنند.

وی ادامه داد: یکسری  قوانین با قید فوریت باید در مجلس تصویب شود  چرا که مردم امروز از فساد ، تبعیض و بی عدالتی به تنگ آمده اند .

این کاندیدای انتخابات  مجلس تصریح کرد:  می خواهم صدای مردم و برای مردم باشم هرچند مشکلات عمیق است؛ معتقدم اقتصاد را نباید سیاسی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.