ریحانه النبی بزرگترین رویداد کشور در خصوص شخصیت حضرت زهرا(س)

خبرپارسی – مسئولین تعدادی از کارگروه های دبیرخانه محلی همایش ملی ریحانه النبی (س) با همراهی فرماندار شهرستان مهر ، با حضور در شهرستان عسلویه ، با مهندس موسوی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس ، دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه (س) دکتر تیمور قاسمی دبیر منطقه ای همایش ملی ریحانه النبی (س) در این نشست صمیمی ، گفت: همایش ملی ریحانه النبی (س) دوسال گذشته در سطحی گسترده ، عالی و فاخر برگزار شده است و به لحاظ علمی برترین های علمی ادبی و پژوهشی کشور در حوزه ی شعر ، داستان و ادبیات در برگزاری این همایش چه در ارسال آثار ، چه داوری و اجرا ، مشارکت داشته‌اند.

وی افزود: در بخش قرآن و عترت سطح همایش بسیار بالا بوده و برترین های علمی شرکت کرده، مقاله دادند و یا سخنرانی کردند.

رئیس موسسه آموزش عالی پارس ، تصریح کرد: به لحاظ اجرایی معاون رئیس جمهور و برخی وزرای سابق ، استاندار فارس، معاونین مدیران کل و برخی فرمانداران جنوب فارس بوشهر و هرمزگان در این همایش شرکت کردند.

قاسمی با اشاره به تایید و استقبال علما و مراجع از این همایش ، عنوان کرد: همایش ملی ریحانه النبی (س) هر سال با پیام مراجع تقلید و با حضور نمایندگان آنها شروع به کار کرده است.

وی با بیان یکی از اهداف اصلی این همایش ، خاطرنشان کرد: در مورد دردانه رسول اکرم (س) کار زیاد شده است، اما کار علمی، پژوهشی و ادبی به ندرت صورت گرفته و بیشتر بخش حزن و اندوه و احساسی زندگی ایشان مورد توجه قرار گرفته است ؛ در بُعد علمی این همایش و جایزه ادبی ریحانه و کتاب سال ، تنها رویداد در کشور است که به صورت جدی در این خصوص کار می کند.

مسئول دبیرخانه منطقه ای همایش با اشاره به برنامه های جدید سومین دوره ریحانه النبی (س) ، گفت: در سال جدید و با هدف پیوند دادن نسل جوان و دانش آموزان با ائمه اطهار و به ویژه حضرت زهرا (س) برای اولین بار همایش دانش آموزی ریحانه النبی با مدیریت ، اجرا و حضور خود دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در سومین دوره برای اولین بار کتاب سال ریحانه معرفی خواهد شد و پس از آن به صورت سالانه کتاب سال ریحانه نیز از محورهای اصلی این همایش ملی خواهد بود.

در ادامه موسوی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس ابراز داشت: نام مهر یادآور دیانت ، شرافت و مذهب است و و با نام آیت الله مهری گره خورده است.

وی افزود: آیت الله مهری در منطقه خرمشهر و آبادان شناخته شده اند و طبیعی است این مردم و مسئولین این شهر با برگزاری همایشی در خصوص حضرت فاطمه الزهرا (س) برای اعتلای فرهنگ اهل بیت (ع) تلاش کنند.

موسوی ابراز داشت: ما در منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس تلاش می‌کنیم با استفاده از برخی امکانات موجود به برگزاری بهتر همایش ملی ریحانه النبی کمک کنیم.

یادآور می شود همایش ملی ریحانه النبی با همت مرکز اسلامی فاطمیه مهر ، از اول لغایت هفتم اسفند ماه سال جاری با اجرای برنامه‌هایی در تهران ، شیراز و مهر فارس برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.