روایت یک دانشجو از اخلال فتنه گران در سخنرانی عارف+عکس

خبر پارسی – چند تن از افراد حاضر در سالن فجر دانشگاه شیراز عصر امروز پنجشنبه هنگام ورود دکتر «محمدرضا عارف» رییس بنیاد امید ایرانیان برای انجام سخنرانی در جمع دانشجویان، با فریاد به طرف وی حمله ور شدند.

به گزارش «انتخاب»، دانشجویان در واکنش به این اقدام، در مقابل افراد متعرض صف کشیدند و مانع از بروز درگیری و تشنج بیشتر شدند.

یکی از دانشجویان دانشگاه شیراز با ارسال متنی به «انتخاب»، گزارشی از حضور عارف در این دانشگاه ارائه داد که متن آن در زیر می آید:

همانطور که می دانید، ماه گذشته قرار بر این بود که دکتر عارف جهت سخنرانی به دانشگاه بیاید که به دلایلی لغو شد و خوشبختانه ۲۲ خرداد موفق به برگزاری این امر در تالار فجر دانشگاه شیراز شد.

سالن در ابتدا بسیار شلوغ بود و ازدحام جمعیتی در حدی بود که بسیاری ایستاده مراسم رو پیگیری می کردند(شاید نزدیک به ۱۲۰۰-۱۳۰۰ نفر)

www.matboatfars.com - 04d966f4b32b23a0

در همان ابتدای برنامه گروهی افراطی که شاید به زحمت ۲۰ نفر بودند شروع به شعار علیه دکتر توفیقی(که همراه دکتر عارف تشریف آورده بودند)کردند و فریاد می زدند که «توفیقی برو بیرون»، ولی با عکس العمل اکثریت دانشجویان دانشگاه مواجه شدند که شعار « توفیقی دوست داریم» زا سرمی دادند …

www.matboatfars.com - a1df6f2018f3705e

با این حال این گروه خودسر همچنان به ایجاد تشنج پرداختند تا جایی که دکتر صفوی قائم مقام دانشگاه پشت تریبون آمدند و ضمن اشاره به سابقه آنها خواستار خروج این گروه اخلالگر از مراسم شدند.

گروه حاضر ساکت شده و تا سخنرانی دکتر عارف صحبتی نکردند ولی در فرازی از صحبت های دکتر عارف پیرامون اصلاحات و کمک به دولت شروع به شعار دادن کردند که عکس العمل دکتر عارف را درپی داشت که آیا شما سرکلاس هم همینگونه رفتار می کنید؟

کار و اعتراض به جایی رسید که انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه که متولی برگزاری مراسم بود به نمایندشان اجازه صحبت داد و آنها هم فقط یک سری اتهامات تکراری علیه انجمن و دکتر توفیقی مطرح کردند و اعلام کردند که هرکس با نظام اسلامی مشکل دارد، باید از ممکلت به بیرون برود.

www.matboatfars.com - 20ef91e94d81ee76

از نکات جالب مراسم شعارهای دانشجویان در حمایت از توفیقی ، روحانی ، خاتمی و عارف بود.

گروه افراطی در نهایت با داد و بیداد سالن را ترک کردند و صندلی های سالن را هم تخریب کردند که صحنه بسیار زشتی را رقم زده بود.

www.matboatfars.com - a25e45e53a6aa3b3

www.matboatfars.com - 4d21e571c467820a

www.matboatfars.com - d1368938ea4d17f7

www.matboatfars.com - a0286c584135e0fc

www.matboatfars.com - 5b74f1167738590e

www.matboatfars.com - eba8f51a134370f3

www.matboatfars.com - 44bd2de64300962e

عکس: رضا بعیدی سایت مطبوعات فارس

4 دیدگاه برای “روایت یک دانشجو از اخلال فتنه گران در سخنرانی عارف+عکس

 1. سلام
  آقا فرزاد به جای اینکه به نقل از منابع آگاه خبر کار کنی زحمت بکش خودت حضور داشته باش
  تعداد صندلی های تالار فجر دانشگاه شیراز حدود 470 تا هست که با پر شدن سالن حدودا به 600نفر برسه چطور 1300 نفر حضور داشتند.
  در ثانی خود دکتر عارف فرمودند که در سال 88 ظلم بزرگی به نظام شد و خودت هم می دونی که توفیقی در این ظلم بزرگ شریک بود
  ثالثا چند تا از بچه های معترض به حضور توفیقی کتک خوردند
  به نظرم واژه اخلاق فقط در قول و کلام تان می چرخد ولی در عملتان دیده نمی شود.
  یاحق

 2. من در جلسه حضور داشتم. متاسفانه رفتار معترضین بسیار اندکی که در سالن حضور داشتند شرم آور بود. نشان دادند که اصلاً اهل گفتگو نیستند و همه چیز را می خواهند با دعوا و خشونت و داد و بیداد و تهمت زدن تمام کنند. هدف آنها از ابتدا برهم زدن جلسه بود که موفق نشدند و در آخر دست به تخریب اموال عمومی زدند. بدانید که دانشجویان از این رفتار شما متنفر هستند.

 3. با سلام
  اخلالگران این جلسه باید از سرکوچه از بقالی اقا محمد گوجه فرنگی بخرند نه اینکه در این جلسات شرکت کنند .
  اینها همه مدیریت جهانی داشتند که اخر یه روزی به ارزوهایشان میرسند اگر تا ان روز جهانی باشد
  بقال سر کوچه ما میگوید هوا چقدر خوب است ولی……….

 4. از اونایی که اونجا بودن نمیترسین دروغمیبافین به هم رفتار بچه حزب اللهی ها با عارف خیلی هم خوب بود بله توفیقی رو آدم حساب نکردن مگه اون مردم رو سال 88 آدم حساب کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.