رسالت اتاق بازرگانی فارس تشویق بر تلاش بیشتر و سالم در حوزه اقتصاد است

خبرپارسی – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: رسالت و خط قرمز ما در اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی ایجاد امید و تشویق بر تلاش بیشتر و سالم در حوزه اقتصاد است که تاکید ما بر حفظ این رسالت در همه امور اتاق بازرگانی فارس است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در نشست هم اندیشی با اساتید دوره های تخصصی اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: نواقص، کمی و کاستی هایی در فضای اقتصادی کشور وجود دارد و همه ما مسایل را می دانیم اما این شرایط گذراست و ما به عنوان پارلمان بخش خصوصی باید همواره مروج امید و انگیزه به علاقه مندان برای حضور در عرصه اقتصاد باشیم.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته بنا به دلایلی مانند تحریم ها فضای اقتصادی با بحران روبرو شده است افزود: کشور و استان پتانسیل های منحصر به فرد و فراوانی دارد که علی رغم مشکلات می توان در همین فضا نیز کارهای ماندگار، موفق و موثری انجام داد لذا مدرسان در اتاق بازرگانی باید راه های غلبه بر موانع و مشکلات و راه های عبور از بحران های اقتصادی را نیز آموزش دهند.

رازقی اظهارداشت: در شرایط بحرانی اقتصادی کشور، ایجاد امید و انگیزه در بین علاقه مندان و شرکت کننده در دوره های آموزشی اتاق بازرگانی فارس از وظائف اساتید و مدرسان این دوره هاست  که باید سرلوحه کار آنها قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: عدم ایجاد ناامیدی به معنای بیان نکردن واقعیت ها نیست و اگر امروز فردی می خواهد وارد فضای کسب و کار شود باید واقعیت های موجود این بخش را بداند اما تاکید داریم که بیان واقعیت ها نباید موجب ناامیدی شود.

وی با با تاکید بر رعایت استانداردهای به روز در اصول آموزشی و سرفصل های ارائه شده در دوره ها ادامه داد: یکی از الزامات امسال ما در برگزاری دوره های آموزشی در اتاق، دعوت از فعالان اقتصادی و تولید کنندگان و ارائه آموزش های مورد نیاز برای تغییر در شیوه های کسب و کار آنهاست.

رازقی عنوان داشت: تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ما باید راه های حضور در بازار، حفظ کسب و کار خود و شیوه های نوین بازاریابی محصولات در شرایط بحران را فراگیرند.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی مجازی از درخواست های فعالان اقتصادی و علاقه مندان به شرکت در دوره های آموزشی اتاق بازرگانی فارس است تصریح کرد: در حال فراهم کردن زیرساخت های برگزاری دوره های غیرحضوری و مجازی در اتاق بازرگانی هستیم که تا یک ماه دیگر این امکان در اتاق بازرگانی فارس فراهم می شود.

رازقی افزود: یکی از اتنظارات ما در دوره های آموزشی اتاق بازرگانی فارس، ایحاد روحیه مطالبه گری در بین فعالان اقتصادی استان است که این رویکرد باید در دوره ها مد نظر قرار گیرد.

همچنین در این جلسه عضو عیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: در دوره هشتم شاهد اتفاق های مثبتی در حوزه آموزش در اتاق بازرگانی فارس بودیم که در بسیاری از بخش ها از  عملکرد بخش آموزش اتاق فارس الگو برداری و در اتاق های دیگر اجرا شد.

یلدا راهدار با بیان اینکه سال گذشته حددو ۳ هزار نفر در دوره های آموزشی کارت بازرگانی اتاق فارس آموزش های تخصصی فرا گرفته اند اظهارداشت: پیش از این دوره کارت بازرگانی به عنوان یک دوره کلی برگزار می شد اما از سه سال تاکنون این دوره با کیفیت و سرفصل های متعدد اجرا می شود.

در این جلسه آقایان ایزدفر، صادقی، رازقی، بیاری، منفرد، توانا و خانم پور فتح مدرس مباحثی مانند آشنایی با اتاق و کاربرد اتاق بازرگانی، آشنایی با مقررات صادرات و واردات، آشنایی با کارآفرینی، آشنایی با قانون کار، آشنایی با حقوق تجارت و آشنایی با اخلاق کسب و کار و آشنایی با مسایل بانکی و اعتبارات اسنادی مباحث خود در خصوص آموزش های تخصصی و کاربردی را مطرح کردند.

در این آیین از استادان بخش آموزش اتاق بازرگانی فارس که مدرس دوره های مختلف تخصصی بازرگانی هستند، تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.